Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Závodní tým ve Slovinsku

SLO Open 

13.-15.10.2023 – Žalec, Slovinsko

 

Podzimní sezóna se nám pomalu ale jistě rozjela a v polovině října se náš závodní tým vydal za hranice na mezinárodní šampionát ve Slovinsku s názvem SLO Open. Našich 10 statečných úspěšně čelilo zahraničním výpravám z Bulharska, Srbska, Maďarska a samozřejmě Slovinska. Většina našich bojovníků si také zaslouženě vybojovala medaile, a že to byly tvrdě vybojované medaile 🙂 

 

Naše výprava vyrazila už v pátek dopoledne, kdy žáci měli zajištěnou dopravu auty a sraz měli klasicky u osmičky. Junioři vzhledem k tomu, že jejich závodní den byl až v neděli, jeli společně s reprezentací autobusem z Brna, který zajišťoval svaz a mohli jej využít i ostatní kluby. Naše cesty se spojily až na místě v malém městečku Žalec, ve kterém se SLO Open konalo. 

 

Sobotní závodní den začal kolem 10 hodiny soutěží žáků a seniorů. Mezi prvními na ringu se objevil náš palkovický tahoun Vojta Kostelecký, který své první kolo v technických sestavách zvládl velmi dobře a porazil slovinského borce bez ztráty kytičky. V druhém kole nastoupil již zkušenější slovinec a ten dal Vojtovi stopku. Vojtík převažoval silnější technikou, ale soupeř měl lepší ,,houpání”, což u rozhodčích nakonec rozhodlo. Ve stejné kategorii o něco později nastoupil také Dan Bjaček, který podobně jako Vojta přešel přes první kolo. V druhém kole se však nedařilo a přesto, že měl Dan velkou šanci, nakonec díky několika hrubkám tuto šanci neproměnil. Kluci nakonec i přes postup ve velké konkurenci mezi zelenými nedosáhli na medaile. 

 

O něco později na to šly modré pásky. Naše fantastická čtyřka – Filip Koziar, Lukáš Pustějovský, Adam Horníček a Kuba Horňáček byli do jednoho velcí favorité kategorie mladších žáků. A výsledky vždy hovoří za vše. Filip, Lukáš i Kuba dokázali proměnit svůj start v medaili. Kluci se postarali o frýdecko-místecký hattrick a umístili se na všech medailových příčkách. Filip si střihl finále s Lukášem, ze kterého nakonec vyšel vítězně právě on. Kuba Horňáček se po semifinálových bojích prodral až ke krásné bronzové medaili. Klukům patří velké ovace, protože na tréninku nechávají opravdu všechno a techniku pilují, což přináší zasloužené ovoce. Přesto, že se Adamovi jako jedinému nepovedlo dostat na medailové příčky, se trenéři shodli, že prostředí a zahraniční účast ho vyburcovaly ke skvělému výkonu, pravděpodobně nejlepšímu, který kdy na turnajích podal. 

 

Tímhle však modré pásky ještě nekončily, protože jsme mezi staršími žáky měli ještě jedno želízko. Dominik Horníček poslední dobou ladí svou formu a daří se mu to skvěle. I pro něj byl zahraniční šampionát první v kariéře a přesto, že technicky zacvičil ve velké konkurenci starších žáků perfektně, se nakonec k medaili neprobojoval. 

Kluci tímhle uzavřeli soutěž technických sestav a po obědě se vrhli na sportovní boj – matsogi. Hned ze startu se postaral o velkou parádu Kuba ,,Pepe mladší” Horňáček alias ,,Drakobijec”, který ve velmi napínavém boji ve finále nakonec porazil slovinského borce a ze ,,rvačky” si zaslouženě odnesl zlatou medaili. Velmi dobře si vedl také Dan Bjaček, který si chtěl napravit reputaci po technických sestavách. První kolo zápasu měl poměrně jednoznačné vedení, nicméně v druhé polovině se neudržel na uzdě a po několika taktických chybách soupeř zabodoval a zápas otočil. Dan ale neodjel s prázdnou a stříbrná medaile mu zaslouženě patří.
Adamovi a Vojtovi se ve sportovním boji tolik nedařilo a zkušenější soupeři si je dokázali ohlídat i ve fázích, kdy kluci opravdu zabrali a místy sáhli na dno svých sil. Heroický výkon předvedl Filda, který přes velmi tvrdé rány, kdy to místy vypadalo, že bude muset předčasně ukončit zápas, prokázal jednu z klíčových zásad bojovníka – nezdolného ducha a pokračoval dále v boji, ve kterém nakonec poměrně solidně soupeře potrápil, byť mu to nepřineslo výhru.
Dominik je mezi staršími žáky teprve začínající bojovník, nicméně jeho kvality jsou přímo nadprůměrné. Přesto, že má téměř v každém zápase váhový handicap, pere se jako lev a dělá našemu oddílu skvělou vizitku. Domča relativně hladce přešel přes první kolo a ve druhém dostal těžkého soupeře, se kterém svedl chytrý boj. Několik výměn byly ve prospěch Domči. Slovinec ale udržel své mírné vedení až do konce a bohužel to Domčovi tentokrát nevyšlo.

 

Naši žákovští kluci 100% předvedli, že se s námi na těchto zahraničních turnajích musí počítat a odvezli si velmi cenné zkušenosti, se kterými, věříme, budou opět silnější, než kdy dřív. Klukům patří velká pochvala a poděkování za vzornou reprezentaci. 

 

Druhý den na to šli naši junioři. Kačka Kadlubcová a Lukáš Daněk startovali na těchto závodech za státní reprezentaci, která měla tento šampionát zařazený v programu. Oficiálně za náš klub startoval pouze Šimon Surma. Přesto, že se ani jednomu nepovedlo ulovit medaili v disciplíně technických sestav, zaváleli všichni tři naopak především na poli sportovního boje. Jako první nastoupil Lukáš, který startoval v kategorii starších juniorů. Svého soupeře si po celou dobu velmi dobře hlídala a bodoval velmi chytře a zkušeně. Zápas se slovinských borcem nakonec vyhrál bez větších problémů a odváží do Frýdku-Místku zlato. O něco později se na rignu objevila i naše Kačka ,,Mlátička” Kadlubcová. Ta přejela všechny soupeřky ve své kategorii bez větších problémů a dokonce jí i jedna soupeřka přímo souboj vzdala. Nedivíme se. Kačka má skvělou formu, na její boje je radost koukat a tohle byl její den. Zlatá Kača! Bravo!
No a třešničkou na dortu byl náš Šimon ,,Šimi” Surma, který předvedl výkon hodný reprezentanta. V nejnabitější kategorie mladších juniorů musel přejít přes 4 soupeře, aby se dostal do finále s velmi dobrým bojovníkem z Bulharska. Šimon se všemi soupeři, se kterými bojoval, předváděl velmi chytrý a zkušený boj. Nenechával nic náhodě a díky tomu většina jeho zápasů končila 4:0 pro něj. Finále s bulharských sokem bylo i divácky velmi atraktivní a Šimonovi chybělo opravdu málo, aby se misky vah přenesly na jeho stranu. Napínavý souboj až do poslední vteřiny. Bulhar se nakonec ve finálovém zápase po několika výměnách dostal k vedení, které si i přes velký tlak Šimona udržel až do konce. Nicméně tohle byl opravdu zápas dne a Šimon si vysloužil přezdívku ,,Šachmaster”, protože jeho souboje, kdy doslova šachoval své soupeře, měly této hře velmi blízko. 

 

Celkově jsme si jako škola odvezli 3 zlaté medaile, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Pokud bychom k tomu přidali i Lukáše a Kačku, kteří startovali za repre, bylo by to ještě o 2 zlaté navíc. 

 

Skvělý výkon závodního týmu a už se těšíme na další závody, které budou již příští víkend v Praze. 

Kompletní výsledky:

  • 1. místo – Filip Koziar  (technické sestavy)
  • 1. místo – Jakub Horňáček (sportovní boj)
  • 1. místo – Kateřina Kadlubcová (sportovní boj), repre
  • 1. místo – Lukáš Daněk (sportovní boj), repre
  • 2. místo – Šimon Surma (sportovní boj)
  • 2. místo – Lukáš Pustějovský (technické sestavy)
  • 2. místo – Daniel Bjaček (sportovní boj)
  • 3. místo – Jakub Horňáček (technické sestavy)

 

Napsal: Filip Gavlas

 

 

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek