Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

TYČKAŘENÍ – první turnaj LIGY TKDFM

TYČKAŘENÍ 

4.10.2023 – FRÝDEK-MÍSTEK

 

První závody v nové sezóně jako obvykle probíhají u nás na domácí půdě. Již více než 20 let tradičně pořádáme oddílové soutěže, kterých se mohou účastnit prakticky i úplní začátečníci v taekwondu, kteří se začali věnovat korejskému bojovému umění na začátku školního roku. 

 

První ze série závodů v LIZE TKDFM je turnaj v boji s pěnovými tyčemi tzv. TYČKAŘENÍ. Jde o přípravu na sportovní boj v chráničích dle mezinárodních pravidel ITF. Boj s pěnovými tyčemi naše studenty a budoucí závodníky může perfektně připravit, protože jde o boj na delší vzdálenost, která je pro naše taekwondo typická, jelikož většina střetů začíná právě kopy. Kopy jsou obecně silná stránka bojovníka taekwondisty, ale než se například začátečník naučí správně a kontrolovaně používat své nohy, je tady příprava právě v boji s tyčemi, kde jde jednoduše o to, zasáhnout soupeře a zároveň být co nejmíň zasažen. 

 

4.10. proběhl první turnaj v tomto školním roce a zúčastnilo se ho přes 100 závodníků. Za tuto rekordní účast všem moc děkujeme. A pokud se Vám to zalíbilo, u nás jsou dveře otevřené! Náš oddíl se účastní praktiky všech svazových soutěžích, vyjíždí do zarnaničí a celoročně připravuje závodní tým na sportovní kariétu v taekwondu. 

 

Výhercům gratulujeme! 

 

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek