Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Úřadovali jsme v Praze

POHÁR ČST, 2. KOLO 

21.10.2023 – Praha
Závodní tým potvrzuje svou formu

 

Závodní tým je na roztrhání a sotva jsme se vrátili ze Slovinska, už jsme zase na cestách – tentokrát v Praze. Našich 19 závodníků, opět především z řad závodního týmu a samozřejmě s doprovodem rodičů a sourozenců, bojovalo v Praze na svazovém šampionátu s názvem Pohár ČST. Závodní tým opět potvrdil svou formu a sbírali jsme medaile, kde se dalo

 

Vše začalo samozřejmě odjezdem v pátek, kdy jsme po společném srazu u osmičky opět vyjeli vstříc dalšímu dobrodružství do Prahy. Cesta proběhla hladce a všichni jsme dorazili včas a v pořádku na hotel, který byl umístěn kousek od haly. 

 

Druhý den vše vypuklo v 9 hodin ráno a naše první želízka v ohni už naběhly v plné parádě na ring. Již se stává tradicí, že mezi prvními se na závodní ploše objeví bratři Lažovi společně s Vojtou Kosteleckým, alias palkovická smečka, která své soupeře nechává v údivu. Nasazení a vůle vyhrát je neuvěřitelná a kolem kluků se občas vyskytuje jakási aura vítězství. Netrvalo to dlouho a Mikuláš Laža prošel kompletně celou kategorií až do finále, kde svedl nádherný souboj s pražským závodníkem. Miki bez větších problémů vyhrál i finále a do Palkovic jsme tedy přidali první zlatou medaili. Bratr Mikiho, Janek, neměl ten den takové štěstí a v semifinálovém kole popletl sestavu, což ho nakonec stálo pravděpodobně postup do finále. Nicméně i to se občas stává a jsou to zkušenosti, bez kterých se v budoucnu dobří závodníci neobejdou. 


Na ringu vedle už drtil tvrdou technikou soupeře Vojta Kostelecký. Jeden, druhý, třetí, čtvrtý…kdokoli, kdo proti Vojtovi nastoupil, pohořel jak papír většinou 5:0 na skóre. Vojta nekompromisně vyhrál kategorii zelených pásků starších žáků a přidal tak druhou zlatou medaili do palkovického klanu. Bravo! 


Aby té parády nebylo málo, rozjely se o několik chvil později i mladší žáci modré pásky. Tady máme velké zastoupení. Filip Koziar, Adam Horníček a Jakub Horňáček zaznamenali několik úspěšných zápasů, ale i proher. Nejlépe byl na tom nakonec Filip, který prošel svou základní skupinou a dostal se až do finálového kola. Filip je již ostřílený závodník a roli favorita opět stvrdil, když finále s borcem z čech vyhrál a připsal tak již třetí zlatou medaili v řadě našemu oddílu. Fildu, přesto že chodí na základnu ve Frýdku-Místku, počítáme taktéž do palkovické líhně, protože odsud pochází. 


S prázdnou neodešel ani Dominik Horníček, který v těžké kategorii starších žáků modrých pásů postoupil ze skupiny jako druhý a mohl bojovat o celkovou třetí příčku. Zadařilo se a Domča v této kategorii urval bronz.


Naše malá velká Terezka Tošenovská se podobně jako Domča přes svůj výškový handicap nezalekla svých soupeřek a ve své kategorii starších žákyň také zaválela. Medaili jsme ale v jejím případě těsně ,,štrejchli”, byť Terezka zaznamenala 2 výhry v základní skupině.
Velmi příjemné překvapení pro všechny trenéry byla i přítomnost našich starších žákyň se zeleným páskem Lindy Poláchové a Selmy Lednik, které přesto, že nejsou členky závodního týmu, přijely na závody a reprezentovaly náš oddíl. Holky předvedly krásné výkony a přesto, že z toho nakonec nebyla medaile, věříme, že to nebylo naposledy, co jsme je viděli soutěžit a příště jistě zúročí nabyté zkušenosti z Prahy. 


Nesmíme zapomenout na naše juniory, kteří taktéž ladili celé září svou formu a nakonec se jim povedlo pobrat pár medailí v technických sestavách. Šimon Surma a Matyáš Macho obsadili rovnou dvě příčky mezi mladšími juniory červených pásků. Šimon bral stříbrnou pozici a Maty si odvezl bronz. Bohužel ostatním juniorům se tolik nedařilo a přes nadprůměrné výkony Adélky Pavláskové, Kačky Kadlubcové i Lukáše Daňka se mezi staršími juniory v technických sestavách nepovedlo získat medaili. 

 

V odpoledních hodinách se standardně rozběhla disciplína matsogi (sportovní boj). A tady jsme si opět vedli výborně. Začneme nejdříve žáky, kde Kuba Horňáček a Adam Horníček získali oba zlatou medaili ve své váhové kategorii. V případě Áďi to byla divácká pecka, protože jeho finálový zápas byl napínavý do poslední chvíle. Do medailové sbírky přidal stříbro i Filda, který statečně bojoval s o váhovku těžším závodníkem. A tím nadílka zdaleka nekončila. Velmi cennou medaili vybojoval Domča Horníček, který bojoval opět jako lev a ve své nabité kategorii starších žáků porazil 2 borce, s jedním remizoval a jeden boj prohrál. Jeho celkové skóre však bylo shodné s dalšími dvěma závodníky v kategorii a musely rozhodnout body. Pro Domču toto srovnání skončilo nakonec 3. místem i přesto, že bojovník na prvním místě byl poražen právě Domčou. Bohužel i tohle se může stát, ale pro nás byl Domča jasná jednička a klobouk dolů nad jeho výkony.

 

Závod se pomalu chýlil ke konci, ale my jsme toho ještě ,,neměli dost” :-). Na řadu přišli starší žáci Kuba Vácha a Vojta Minarčík. Kluci si vedli poměrně dobře a nakonec si Kuba vybojoval bronzovou příčku. Následovali mladší junioři Martin Kusin a Šimon Surma. Ti svedli nádherné zápasy a porazili všechny své soupeře ve váhovce. Nakonec si střihli i zápas spolu, který byl divácky velmi atraktivní. Vítězně z něj nakonec vyšel Šimon, nicméně i Marťas a jeho stříbrný výkon byl famózní a klukům patří velký obdiv. Bravo! Lukášovi Daňkovi se ten den v boji starších juniorů moc nezadařilo, útěchou mu snad může být, že se dostal do skupinky juniorů, kteří jsou již na hranici vyšší věkové kategorie seniorů a závodně se již řadí mezi evropskou špičku. Snad se Lukimu příště zadaří více. Naopak se poštěstilo Matyášovi Machovi, který na závodech nakonec nedostal žádného soupeře – tzv. medaile zadarmo. Vzhledem k technickému rozdělení závodníků na kategorii A a B se do váhovky k Matymu nikdo nedostal a tak Maty automaticky zvítězil. Podobné štěstí ale zároveň smůlu měla i Adélka Pavlásková, která měla v kategorii 1 soupeřku, se kterou svedla finálový boj. Adél je ve sportovním boji teprve na začátku své kariéry a soupeřka byla již zkušená závodnice. Adél si z tohoto zápasu odvezla stříbrnou medaili a určitě spoustu zkušeností.

 

Zlatou tečku na závěr nám zajistila naše Kačka Kadlubcová. Ta nejdříve remizovala se svou sokyní z reprezentace, která nám v minulosti několikrát zavařila. Následoval další těžký zápas, který si ale Kačka velmi dobře pohlídala a soupeřku z Prahy prakticky nepustila ke slovu natož k pěsti. Naopak naprosto precizně rozdávala body a kontrolovala celý zápas, ve kterém zvítězila. Následovalo vyhodnocení, ze kterého vzešlo to, že Kačka má shodné skóre jako závodnice z prvního kola. Do dalšího kola šla Kačka už mnohem lépe připravená a prokázala své kvality reprezentantky. Zvítězila a takticky to byl jeden z nejlepších zápasů dne. Gratulace Kačooo! 

 

Po bujaré oslavě Katčiného vítězství si všechny kluby opět nastoupily na plochu, aby se mohla soutěž oficiálně ukončit. A následovalo velmi krásné překvapení.

 

Naše škola se umístila celkově na 2. místě v konkurenci 22 škol
z celé ČR. Skvělý výsledek! 

 

Nejúspěšnější jednotlivci
– Filip Koziar – nejúspěšnější mladší žák

 

Všechny výsledky (8 zlatých, 4 stříbrné, 4 bronzové)

1.místo – technické sestavy – Mikuláš Laža

1.místo – technické sestavy – Filip Koziar

1.místo – technické sestavy – Vojtěch Kostelecký

1. místo – matsogi – Adam Horníček

1. místo – matsogi – Jakub Horňáček

1. místo – matsogi – Šimon Surma

1. místo – matsogi – Matyáš Macho

1. místo – matsogi – Kateřina Kadlubcová

2.místo – technické sestavy – Šimon Surma

2. místo – matsogi – Martin Kusin

2. místo – matsogi – Adéla Pavlásková

2. místo – matsogi – Filip Koziar

3.místo – technické sestavy – Dominik Horníček

3.místo – technické sestavy – Matyáš Macho

3.místo – matsogi – Dominik Horníček

3.místo – matsogi – Jakub Vácha

 

 

Další foto a info na naší facebookové skupině – https://www.facebook.com/groups/tkdfm

 

 

 

 

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek