Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Moravia Open 2023 – jedeme bomby v Ostravě

MORAVIA OPEN 

 1. – 29.10.2023 – OSTRAVA
  Jedeme bomby v Ostravě. 

 

Poslední říjnový víkend nás čekal v Ostravě prakticky největší turnaj na území ČR co do počtu závodníků a účastnících se klubů. Šampionát je navíc okořeněn velkým počtem závodníků ze zahraničí a tak se naši borci utkali s bojovníky z Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Estonska, Lotyšska, Makedonie, Nizozemí, Polska, Řecka, Slovenska, Slovinska a Srbska. Kvalita závodů je tedy velmi vysoká a pro naše nadějné talenty skvělá zkušenost poměřit síly i se zahraniční konkurencí. 

Kromě toho v rámci této soutěže probíhal ve stejné hale turnaj v kickboxu, kde se několik našich bojovníků a bojovnic také utkalo v disciplínách velmi podobných našemu sportovnímu boji

 

Soutěž začala v sobotu věkovými kategoriemi žáků a seniorů. Medaile se začaly sypat od první chvíle, kdy naši borci naběhli na ring. Tradičně rozjel naši medailovou nadílku náš palkovický klan. Janek Laža společně se Sebikem Kubíkem se dostali až do finále kategorie žáčků v technických, kde se vítězem stal Janek. Tedy zlato a stříbro cinklo hned v první rozjeté kategorii. Následovala další kategorie mladších žáků, kde máme velké zastoupení. Opět to hlasitě cinkalo. Filip Koziar již tradičně vyhrál svou kategorii a Adam Horníček v té samé kategorii bral bronz. Bronzovou medaili přidala také Josefína Kučírková v kategorii žákyň. 

 

Mladší žáky vystřídali kategorie starších žáků a opět to cinkalo. Neporazitelný Vojta Kostelecký si prošel tradičně celou kategorií až ke zlatu a získal tak hatrick z posledních 3 závodů. Za ním těsně skončil náš Patrik Kubala, který měl svou závodní premiéru a hned se mi zastříbřilo. Mezi modrými pásky se prosadili Martin Lukeš, Dominik Horníček, Bartoloměj Bužga a Vojta Minarčík, kteří prošli hladce až do semifinálových a finálových kol, kde svedli frýdecko-místecký souboj. Konečné vítězství šlo nakonec Martinovi, druhý byl Dominik a třetí místa si rozdělili Vojta a Bart. Hoši gratulace a parádní nadvláda TKDFM. 

 

Na druhé straně haly začala probíhat soutěž našich nejmenších ,,ninjaků” (děti do 6 let). Tam jsme opět úřadovali ve velkém. Do boje o medaile nejdřív nastoupily naše holky – Rebeka Halamová, Adélka Koziarová a Natálie Bjačková. Holky už jsou zkušené závodnice a se soupeřkami si v technických sestavách hravě poradily a bylo z toho zlato pro Adélku, stříbro pro Rebeku a bronz pro Natálku. Nicméně tím to nekončilo, aby toho nebylo málo, tak Adélka přidala ještě druhé zlato z bojů s tyčkami a třetí zlato v kopech na rychlost, čímž se zároveň stala nejúspěšnější závodníci ve své věkové kategorii! Rebeka na své konto přidala ještě stříbro a bronz a Natálka zlato. Bravo!

 

Malí ninjáci kluci se nenechali zahanbit a sbírali medaile také hned od první chvíle. V sestavách bral Vašek Mahr stříbro a Peťa Kostelecký bronz. V disciplíně v boji s pěnovými tyčemi zase úřadoval Čenda Laža, který získal zlatou medaili. 

 

Na stejném ringu se o pár chvil rozjely i boje s tyčkami žáčků a mladších žáků. A ke slovu se opět dostal Janek Laža a vybojoval s přehledem opět zlatou (druhou) medaili. Ostřílený bojovník Adam Tobola ve vyšší kategorii stejně jako Janek došel až do finálového kola, kde si také urval zlato. Bronz ještě přidali Sebik Kubík i Tobiáš Halama. Viktorka Mahrová ve své kategorii neměla soupeřku a tak si (bohužel bez boje) došla automaticky pro zlatou medaili. Poslední ve hře byl Dan Bjaček mezi mladšími žáky a Pepča Kučírková mezi žákyněmi. Dan si došel až do finále a tam po těsném výsledku nakonec bral stříbro. Pepča naopak nenašla přemožitelku a s přehledem si došla pro zlatou medaili. Poslední zlatou tečku na tomto ringu si vychutnal ještě Janek Laža, který v disciplíne kopů na rychlost neměl konkurenci a s velkým náskokem nad ostatními přidal na své konto již třetí zlatou medaili a tím se stal nejúspěšnějším žáčkem celého turnaje. 

 

V odpoledních hodinách začal sportovní boj – matsogi. Tady jsme měli opět několik želízek v ohni. Vše začalo jako tradičně mladšími žáky. Adam Horníček bojoval statečně a nakonec si ve své váhovce vysloužil krásné stříbrné umístění a nutno dodat, že už má první velký zářez ve své sportovní kariéře, protože porazil bojovníka ze slovinského týmu světoznámých ,,baradovců”. Ve vyšší váhovce nám startoval Kuba Horňáček, který už delší dobu v bojích nenechává nic náhodě a jde si vždy jen pro zlato. A nebylo tomu jinak ani tady. Kuba si s přehledem poradil se svými soupeři bral jako vždy zlato. 

 

Starší žáci zaznamenali taky několik úspěchů. Martin Lukeš měl velmi dobře rozjetou kategorii a měl na kontě 2 výhry a čekal ho poslední soupeř z Brna. Ten však Martinovi zasadil velmi tvrdou ránu z otočky hned na začátku prvního kola. Marťas byl lehce otřesen, ale nakonec se odhodlal, vstal a šel do zápasu znovu. Projevil tak své kvality bojovníka a zápas dojel se ctí, byť to pro něj znamenalo prohru. Po celkovém sečtení bodů Martin skončil na krásném stříbrném místě a má velkou pochvalu od trenérů. Jakub Vácha a Vojta Minarčík zápasili o pár chvil později a vedli si dobře. Některé zápasy jim však úplně nesedly a skončily prohrou. Přesto Kuba Vácha bral alespoň bronz. Poslední a nabitou váhovku měl Dominik Horníček, který tradičně byl jeden z nejmenších mezi svými soky, ale jako vždycky to nemělo žádný vliv na jeho výkon. Domča se rval opět jako tygr a velmi takticky sbíral body. Soupeřům nedal naději a po napínavém finálovém souboji zvítězil! Bravo!

 

Poslední disciplínou ten den bylo tukgi – speciální techniky ve výskoku. Tady se k překvapení trenérů velmi šikovně prodral k medailovým příčkám Kuba Horňáček mezi mladšími žáky. Měl nakročeno k tomu, aby vyhrál zlato, ale v posledním rozeskoku mu to nevyšlo a soupeř techniku skočil za 3 body. Kuba tak nakonec vzal stříbro. Mezi staršími žáky měl štěstí opět Kuba Vácha, který si vyskákal svůj druhý bronz. Gratulujeme!

 

Nedělní den patřil našim juniorům. A sypalo se to opět od první rozjeté kategorie. Míša Vaverková nastoupila a s přehledem prolítla kategorií modrých pásků až do finále. Tam si zaslouženě vzala zlatou medaili. V kategorii červených pásků zase excelovala Kateřina Teslíková, ta si taky nenechala ujít jedinou vlaječku a brala stejně jako Míša zlato! 

 

Junioři kluci měli těžké kategorie a nedařilo se jim úplně podle představ. Nakonec se povedlo Pepovi Horálkovi a Petru Čížkovi pobrat alespoň bronzové medaile mezi modrými pásy, Lukášovi Daňkovi mezi černými pásy a Matyášovi Machovi taktéž bronz mezi červenými pásy. Maty ještě o něco později přidal na svoje konto stříbro ve speciálních technikách do výšky a dálky. Gratulujeme! 

 

Po krátké pauze se rozjela disciplína sportovního boje – matsogi. Mezi prvními na ringu byla naše Kačka Kadlubcová. Měla těžký rozjezd a mistryni Evropy hned v prvním kole. Zápas to nebyl vůbec jednoduchý a byť měla Kačka vedení většinu času nakonec se skóre překlopilo pro soupeřku. Bohužel první kolo nevyšlo. O něco lépe si ji dařilo už v druhém kole, kde měla opět velmi silnou soupeřku z reprezentace, nicméně s tou už si poradila a vyhrála. Celkové skóre je přeneslo do boje o třetí místo, kde nastoupila se slovenskou závodnicí a zápas s přehledem vyhrála. Kačka si tak v těžké kategorii vysloužila nakonec 3. místo. Na vedlejších rinzích už se rozjížděly váhovky Míši Vaverkové a Kačky Teslíkové. Holky bojovaly statečně a občas se jim povedlo některé soupeřky zdolat, ale obě měly zahraniční závodnice s většími zkušenostmi a ty jim bohužel nedaly možnost dostat se k medailovým pozicím. Holky ale určitě mají velkou pochvalu trenérů, protože do zápasů šly s plným nasazením, tak jak to má u bojovnic vypadat. 

 

Stejně udatně se rval náš Pepa Horálek, který poslední rok udělal neskutečný progres v boji. Jeho váhovka patřila k jedněm z nejnabitějších a Pepa měl velmi silné soupeře z Estonska, Srbska a dalších zemí. Obrovská zkušenost pro Pepu a klobouk dolů nad jeho zápasy, kdy neměl problém svést souboj s estonským reprezentantem. Šimon Surma a Martin Kusim měli dobře našlápnuto ve své váhovce, ale konkurence byla opravdu velká. Marťasovi se nakonec nepovedlo projít do boje o medailové pozice, za to Šimon dokázal urvat alespoň bronz. Matyáš Macho měl taktéž nabitou váhovku velmi dobrými bojovníky nejen ze zahraničí. Dokázal dojít až do finále a tam se utkal s estonským závodníkem. Ten měl silnější techniku a tvrdost a Maty mu nakonec ve finálové souboji podlehl. O zlatou tečku na závěr se postaral Lukáš Daněk, který ve své váze nenašel konkurenci a s přehledem přidal na své konto zlatou medaili. Blahopřejeme! 

 

Za zmínku stojí všichni naši závodníci a závodnice, kteří se účastnili tohoto mezinárodního šampionátu, protože o naší výpravě šlo hodně slyšet. Kdekoli se objevil bojovník z Frýdku-Místku začalo se šuškat o tom, že patří k favoritům. Nejen naše výsledky, ale i chuť všech, kteří si chtějí závody vyzkoušet a porovnat své síly s ostatními, nás předurčuje k takovému věhlasu a náš téměř 50 členný tým se v hale rozhodně neztratí. 

 

Na závěr bych chtěl ještě shrnout výsledku z kickboxového turnaje, který byl součástí Moravia Open. Našich 8 statečných předvedlo, že se ani v jiném bojovém sportu neztratí a dokázali bodovat i tady. Za zmínku stojí výkon Kačky Kadlubcové, která svedla krásný boj s úřadující mistryní Evropy a Lukáš Daněk, který si urval dokonce 2 stříbrné medaile v ze dvou disciplín. Samozřejmě i naši žáci zaváleli, když Dan Bjaček vybojoval zlatou, Filip Koziar a Adam Horníček stříbrnou a Kuba Horňáček bronzovou medaili. Na konto přidala bronz také Nikča Vzientková a Šimon Surma a za reprezentaci v kickboxu děkujeme také Matyášovi Machovi a Kačce Surovcové, kterým se medaile nepodařilo získat za to cenné zkušenosti rozhodně ano. Díky!!!! 

 

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a opět patří velký dík rodičům za veškerou pomoc, bez které by to nešlo.

 

Naše škola se umístila na 1. místě v celkovém pořadí škol v rámci taekwondo soutěže! Celková bilance je 20 zlatých, 12 stříbrných a 17 bronzových medailí. Bravoooo!!!

 

Nejúspěšnější jednotlivci
– nejúspěšnější minižákyně – Adéla Koziarová (3-0-0)

– nejúspěšnější žáček – Janek Laža (3-0-0)

 

Celkové výsledky
1.místo – technické sestavy – Adéla Koziarová
1.místo – technické sestavy – Janek Laža 

1.místo – technické sestavy – Filip Koziar
1.místo – technické sestavy – Nikola Vzientková
1.místo – technické sestavy – Martin Lukeš

1.místo – technické sestavy – Michaela Vaverková
1.místo – technické sestavy – Kateřina Teslíková
1.místo – technické sestavy – Viktorie Mahrová

1.místo – technické sestavy – Janek Laža
1.místo –  technické sestavy – Vojtěch Kostelecký
1. místo – sportovní boj – Jakub Horňáček
1. místo – sportovní boj – Tereza Tošenovská
1. místo – sportovní boj – Dominik Horníček
1. místo – sportovní boj – Lukáš Daněk

1.místo – softkick – Adéla Koziarová
1.místo – softkick – Janek Laža
1.místo – softkick – Natálie Bjačková
1.místo – softkick – Josefína Kučírková
1.místo – kopy na rychlost – Janek Laža
1.místo – kopy na rychlost – Adéla Koziarová
2. místo – technické sestavy – Rebeka Halamová
2. místo – technické sestavy – Dominik Horníček
2.místo –  sportovní boj – Adam Horníček
2.místo –  sportovní boj – Matyáš Macho

2.místo –  sportovní boj – Martin Lukeš
2.místo –  softkick – Dan Bjaček

 1. místo – speciální techniky – Matyáš Macho
  3. místo – technické sestavy – Josefína Kučírková
  3. místo – technické sestavy – Vojtěch Minarčík
  3. místo – technické sestavy – Bartoloměj Bužga
  3. místo – technické sestavy – Petr Čížek
  3. místo – technické sestavy – Josef Horálek
  3. místo – sportovní boj – Jakub Vácha
  3. místo – sportovní boj – Šimon Surma
 2. místo – speciální techniky – Jakub Vácha

 

 

 

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek