Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Podzimní soustředění v Trojanovicích

PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 

  1. – 12.11.2023 – TROJANOVICE

Letošní podzimní soustředění, které proběhlo 10. – 12. listopadu v Trojanovicích, můžeme, minimálně co se týká počtu dětí označit za skutečně mega akci. Když jsem poprvé uviděla seznam přihlášených dětí, chvíli jsem přemýšlela, jestli nemám v rukou seznam z letního soustředění, protože tam tyto počty známe. Avšak k mému milému překvapení, skutečně se přihlásilo téměř 80 účastníků. Mezi přihlášenými nechyběly „staré známé tváře“, které již patří pomalu k stabilnímu inventáři oddílových akcí, ale podzimní soustředění se rozhodlo vyzkoušet řada nových dětí. A to jak ze skupiny nováčků ve Frýdku-Místku, tak z našich dvou poboček Palkovice a Frýdlant. Hlavní boom však tvořila účast našich nejmenších bojovnic ze skupinky akademie. Tyto malé ninja princezny se rozhodli ukázat rodičům, že se skutečně ničeho nebojí a zvládnou fungovat už jako jejich starší kamarádi. A tak vyzbrojeni dobrou náladou, kupou her a plyšáků na spaní mohli všichni vyrazit na soustředění.

V pátek okolo 17 hodiny, hotel Trojanovice zažil nápor jako už dlouho ne. Téměř všechny pokoje byly nabité k prasknutí, a to jak dětmi, tak rodiči, které své ratolesti přivezli. Po krátkém čase, kdy došlo k vybalení nezbytných věcí a rozloučení s rodiči, jsme vyrazili na první trénink. Ten probíhal v nádherné tělocvičně, která byla hned naproti našeho hotelu. Kdyby to bylo možné, hned bychom si tuto tělocvičnu přibalili na všechny naše další akce, protože i v tak velké kapacitě dětí, si tam každý pohodlně našel své místo. Po společném tréninku, který byl zaměřený na protažení a opakování technik, se již všichni těšili na společné aktivity, které ke každému soustředění patří. Téměř na jeden nádech všichni zhltali večeři a běželi se obléknout do strašidelných kostýmů, které si pro večerní program připravili. A tak za několik málo okamžiků po hotelu běhala kupa malých čarodějnic, Harry Potterů nebo jiných děsivých masek, které k Halloweenu patří. A PÁRTY mohla začít. Nic se však nemá přehánět, a proto zejména skupinka nejmenších byla po krátkém reji čarodějnic uložena do postýlek. A chvíli na to už leželi v posteli i všechny další strašidla. Jediní, kdo se do postýlek tak rychle nedostal byl trenérský tým, protože ten pohltil, jak my s oblibou říkáme „časoprostor“.  Tento stav zažíváme každé soustředění (a možná každou společnou akci), neboť až do předání posledního účastníka akce rodičům, se již v podstatě nezastavíme 😊. Časy na jídlo střídá společný program a trénink. A to vše v tak rychlém sledu, že máme pocit, že jsme snad teprve začali a už se blíží hrůzostrašný čas balení. Upřímně toto je jedno z nejtěžších pasáží všech soustředění. Najít veškeré ponožky, trenky a jiné propriety které se často až z nepochopitelných důvodů objevují naprosto všude. Naštěstí i tentokrát to klaplo… po posledním předaném dítěti, nám na hotelu zůstává asi 5 nesourodých párů ponožek, ale všechny děti v pořádku, spokojené a plné nových zážitků již barvitě popisují rodičům co nového zažili. A co to vlastně zažili? Tak jen tak ve zkratce: Hallowen party, deskové hry, tréninky zaměřené na přípravu pro MČR nebo přípravu na zkoušky, přezkoušení dětí, vyrábění draka, pohádky, vyprávění o historii TKD, besedu o stravě (to jen pro starší), malování obrázků a kupu jiných aktivit které se svými kamarády podnikli.

A nám trenérům nezbývá, než se opět těšit na další společnou jízdu! A já v duchu věřím, že příště už počet 100 účastníků překonáme! A to potom pojem „časoprostor“ dostane ten správný rozměr😊.

Napsala: Jana Koziarová

 

Děkujeme městu Frýdek-Místek a MS kraji za podporu.


 

 

 

 

 

 

Zrušené tréninky

  • 2.2. – pololetní prázdniny, tréninky zrušeny ve FM a v Palkovicích
  • 12.-18.2. – jarní prázdniny, tréninky zrušeny na všech pobočkách FM, Pal, FNO
  • 28.3.-1.4 – Velikonoce, tréninky zrušeny na všech pobočkách FM, Pal, FNO

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek