Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství světa 2019 (2. část)

Ve dnech 26. – 31.8.2019 se uskutečnila v bulharském Plovdivu největší událost v taekwondo a to Mistrovství světa! Nechyběla ani frýdecko-místecká účast, o které jsme psali v předchozím článku.

Vše vypuklo v pondělí 26.8. kdy se rozjela technická disciplína tul na všech 7 rinzích v krásné hale uprostřed historického městečka Plovdiv. Všichni naši borci z Frýdku-Místku měli v této disciplíně svůj individuální start a tak se všichni postupně blýskli na scéně. Mezi prvními měla svůj start Janča Krušinová, která bohužel hned v prvním kole nestačila na anglickou závodnicí a s výsledným skóre 3:2 bohužel nemohla dále atakovat vítězné stupně. Šťastný los bohužel nepadl ani na naši Kačku. Po prvním kole, také s anglickou závodnicí, kterou naopak s přehledem porazila, dostala do druhého kola korejskou závodnici a byť zajela svou sestavu bez jediné chyby, korejská závodnice Kačku nakonec porazila. Podobný osud čekal nakonec i Vojtu, který taktéž prošel přes první kolo s přehledem a ve druhém na něj čekal Japonec. Ten měl s Vojtou velmi vyrovnané skóre, ale nakonec se misky vah přehouply na jeho stranu a Vojta tak zůstal bez medaile ve čtvrtfinále.

Druhý soutěžní den následovaly týmové sestavy, kde jsme měli také několik želízek v ohni. Byť se našim seniorským týmům tolik nedařilo a skončily těsně před medailovými pozicemi, juniorský tým, v čele s Vojtou Kropáčem, měl dobře nacvičeno a nemohlo je nic překvapit. Není divu, že hned v prvním kole se jim povedlo porazit Mistry světa z minulého roku Japonce a to rovnou 5:0. Tím započali krasojízdu, která následovala už těsnějším vítězstvím 3:2 v druhém kole nad týmem z Ruska. Tímto se naši juniorští kluci už zapsali do historie, protože těmito vítězstvími si právem vysloužili finále proti korejskému týmu. Tohle se českému juniorskému týmu ještě na MS nepovedlo. Finálové kolo s Korejci už bylo bohužel plně v jejich rukou. Naši zajeli životní sestavy, ale na vítězství to nestačilo. Kluci brali stříbro, ale velmi hodnotné – gratulujeme!

Třetí a čtvrtý den se nesl ve znamení bojů – matsogi. Všichni naši reprezentanti se prosazovali v počátečních skupinách, ale v následném rozlosování jim bohužel štěstí nepřálo a skončili většinou v semifinálových kolech. Pár výjimek jsme ale měli. Po dlouhých 12 letech se dostal do finále seniorských bojů Vojtěch Fiala (Třebíč), který nakonec po velmi napínavém finále s Korejcem zvítězil. Dobře se prosazovaly také naše juniorky, hned 2 z nich (Tereza Tobolová a Veronika Rožboudová) se probojovaly do finálových kol a nakonec braly stříbro. Anežce Čurdové se povedlo dokonce vyhrát celou svou váhovou kategorii – bravo!

Poslední pátý den na nás čekala doslova smršť medailí. Kromě veteránských kategorií a několika seniorských zlatých, přidala na své konto nakonec i Kačka Kolářová, která se svým týmem vyhrála v disciplíně wiryok celkové prvenství, když holky přerazily všechny techniky s poměrně velkou náloží desek a porazily tak všechny ostatní týmy. Zasloužené vítězství a sladká tečka na závěr hlavně pro naši Kačku – moc gratulujeme!!!

Sumasumárum z Mistrovství světa vezeme do Frýdku-Místku jednu zlatou (Kateřina Kolářová – wiryok týmů)  a jednu stříbrnou (Vojta Kropáč – týmové sestavy) medaili.

Celkově se naše Česká republika umístila na neuvěřitelném 3. místě mezi více než 60 státy z celého světa. Porazili jsme tak státy s výpravami přes 100 závodníků včetně pořádající země. Velký úspěch pro naši malou zemičku!!!!

Velká gratulace všem závodníků a také rodičům a všem co nás podporují, protože bez těch bychom nemohli dělat tak krásný sport.