Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství světa 2019 (2. část)

Ve dnech 26. – 31.8.2019 se uskutečnila v bulharském Plovdivu největší událost v taekwondo a to Mistrovství světa! Nechyběla ani frýdecko-místecká účast, o které jsme psali v předchozím článku.

Vše vypuklo v pondělí 26.8. kdy se rozjela technická disciplína tul na všech 7 rinzích v krásné hale uprostřed historického městečka Plovdiv. Všichni naši borci z Frýdku-Místku měli v této disciplíně svůj individuální start a tak se všichni postupně blýskli na scéně. Mezi prvními měla svůj start Janča Krušinová, která bohužel hned v prvním kole nestačila na anglickou závodnicí a s výsledným skóre 3:2 bohužel nemohla dále atakovat vítězné stupně. Šťastný los bohužel nepadl ani na naši Kačku. Po prvním kole, také s anglickou závodnicí, kterou naopak s přehledem porazila, dostala do druhého kola korejskou závodnici a byť zajela svou sestavu bez jediné chyby, korejská závodnice Kačku nakonec porazila. Podobný osud čekal nakonec i Vojtu, který taktéž prošel přes první kolo s přehledem a ve druhém na něj čekal Japonec. Ten měl s Vojtou velmi vyrovnané skóre, ale nakonec se misky vah přehouply na jeho stranu a Vojta tak zůstal bez medaile ve čtvrtfinále.

Druhý soutěžní den následovaly týmové sestavy, kde jsme měli také několik želízek v ohni. Byť se našim seniorským týmům tolik nedařilo a skončily těsně před medailovými pozicemi, juniorský tým, v čele s Vojtou Kropáčem, měl dobře nacvičeno a nemohlo je nic překvapit. Není divu, že hned v prvním kole se jim povedlo porazit Mistry světa z minulého roku Japonce a to rovnou 5:0. Tím započali krasojízdu, která následovala už těsnějším vítězstvím 3:2 v druhém kole nad týmem z Ruska. Tímto se naši juniorští kluci už zapsali do historie, protože těmito vítězstvími si právem vysloužili finále proti korejskému týmu. Tohle se českému juniorskému týmu ještě na MS nepovedlo. Finálové kolo s Korejci už bylo bohužel plně v jejich rukou. Naši zajeli životní sestavy, ale na vítězství to nestačilo. Kluci brali stříbro, ale velmi hodnotné – gratulujeme!

Třetí a čtvrtý den se nesl ve znamení bojů – matsogi. Všichni naši reprezentanti se prosazovali v počátečních skupinách, ale v následném rozlosování jim bohužel štěstí nepřálo a skončili většinou v semifinálových kolech. Pár výjimek jsme ale měli. Po dlouhých 12 letech se dostal do finále seniorských bojů Vojtěch Fiala (Třebíč), který nakonec po velmi napínavém finále s Korejcem zvítězil. Dobře se prosazovaly také naše juniorky, hned 2 z nich (Tereza Tobolová a Veronika Rožboudová) se probojovaly do finálových kol a nakonec braly stříbro. Anežce Čurdové se povedlo dokonce vyhrát celou svou váhovou kategorii – bravo!

Poslední pátý den na nás čekala doslova smršť medailí. Kromě veteránských kategorií a několika seniorských zlatých, přidala na své konto nakonec i Kačka Kolářová, která se svým týmem vyhrála v disciplíně wiryok celkové prvenství, když holky přerazily všechny techniky s poměrně velkou náloží desek a porazily tak všechny ostatní týmy. Zasloužené vítězství a sladká tečka na závěr hlavně pro naši Kačku – moc gratulujeme!!!

Sumasumárum z Mistrovství světa vezeme do Frýdku-Místku jednu zlatou (Kateřina Kolářová – wiryok týmů)  a jednu stříbrnou (Vojta Kropáč – týmové sestavy) medaili. 

Celkově se naše Česká republika umístila na neuvěřitelném 3. místě mezi více než 60 státy z celého světa. Porazili jsme tak státy s výpravami přes 100 závodníků včetně pořádající země. Velký úspěch pro naši malou zemičku!!!!

Velká gratulace všem závodníků a také rodičům a všem co nás podporují, protože bez těch bychom nemohli dělat tak krásný sport. 

AKTUALIZACE 12.3.2020, 13:25

Vážení rodiče, členové,

Vážení rodiče, členové,
vzhledem ke stále aktualizujícím se informacím ohledně současné situace jsme se rozhodli náhradní tréninky úplně zrušit až do odvolání.

Prosím berte tohle jako preventivní opatření, abychom předcházeli většímu nebezpečí. Zároveň bych chtěl poprosit o zachování chladné hlavy i v takto vypjatých situacích. Pevně věřím, že se situace co nejrychleji zlepší a každý jeden z nás tomu můžeme pomoci. Děkujeme za pochopení!

Trenérský tým TKDFM

Kalendář akcí

Kvě
15
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Kvě 15 @ 08:00 – Kvě 17 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Přihlášení a bližší informace zde
Kvě
30
So
08:30 Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Kvě 30 @ 08:30 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Přihlášení a bližší informace zde:
Čvn
13
So
10:00 1. kolo celorepublikového setkán...
1. kolo celorepublikového setkán...
Čvn 13 @ 10:00 – Čvn 14 @ 20:00
Místo: Ostrava Propozice:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM