Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Moravia OPEN 2019

Poslední víkend v září se v Ostravě konal jeden z největších turnajů u nás – Moravia Open 2019. Letos se přihlásilo rekordních 430 závodníků z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska i Slovinska. Nechyběli jsme ani my s druhou největší výpravou – 26 bojovníky!

Sobotní soutěžní den patřil juniorským a seniorským závodníkům. I přesto, že jsme měli v této věkové kategorii pouze 6 zástupců, dokázali jsme vybojovat 3 zlaté medaile. První ,,zlatonku” pro nás ulovila Adéla Stupková coby začínající závodnice, která ve své kategorii zelených pásků nenašla přemožitelku a právem si zasloužila vítězství. Chvíli na to přidal další zlato Kuba Šperka, který jako obvykle přejížďel své soupeře v technických sestavách modrých pásků a tak jsme během několika hodin měli na kontě 2 zlaté medaile. Do sbírky jsme přidali ještě jednu bronzovou medaili, kterou vybojoval Dalibor Pantlík v technických sestavách seniorů II. dan. 

Odpoledne se rozjela i disciplína sportovních bojů a zde jsme měli želízko v ohni. Janča Krušinová je velmi zdatná bojovnice a má na kontě už mnoho tuzemských i mezinárodních výher. Janča potvrdila svou formu a drtila jednu soupeřku vedle druhé, dostala se do finále a vyhrála! Třetí zlato. V bojích se také dařilo Radce Dudové, která nakonec v semifinále podlehla, ale získala krásné třetí místo. Podobně na tombyla také Adéla Stupková, která v bojích taktéž brala bronz. Janča Krušinová na závěr ještě přidala jednu bronzovou v disciplíně tukgi (speciální techniky). 

Nedělní soutěž byla čistě žákovská a my jsme v ní měli poměrně velké zastoupení, což je především zásluha rodičů, kteří děti podporují v soutěžení na podobných soutěžích. Zlata nám padaly po celý den a že jich nebylo málo. Hned mezi prvními kategoriemi se blýskl náš Tomáš Basta, který došel až do finále a zvítězil! Bravo. Chvíli na to na vedlejším ringu Robin Koláček, ostřílený závodník, bral taktéž zlato mezi zelenými pásky. Další zlatou přidal i Vojta Minarčík v kategorii bílých pásů. A na konto nám přibyly i bronzy Elišky Horňáčkové v kategorii zelených pásků a Saši Koláčkové v modrých páscích – bravo.
Zlatá salva nekončila a odpoledne se dal do bojů Adrian Bušovský, který ve velké konkurenci vybojoval prvenství v disciplíne softstick (boj s pěnovou tyčí). Marek Duda se ve sportovním boji (matsogi) rval jako lev a zaslouženě taktéž vybojoval zlatou medaili v konkurenci mnoha zahraničních bojovníků. Bronz přidal i Lukáš Daněk v podobně nabité váhové kategorii do 32kg. Krásnou třešničkou na dortu v podobě deváté zlaté medaile pro nás bylo velké vítězství našich žákyň v týmovém sportovním boji. Saša Koláčková, Kačka Kadlubcová a Viki Biječková spojily své síly a porazily tým z Karviné a následně i tým z Ostravy a zaslouženě se dostaly na bednu nejvyšší. 

Velké poděkování patří rodičům, kteří děti podporují a jezdí s námi na závody jako doprovod a výpomoc. Moc děkujeme! 

 

Celkově se naše škola umístila na krásném 4. místě v celkovém pořadí škol!

 

Celkové výsledky:

1. místo – Adéla Stupková, technické sestavy
1. místo – Jakub Šperka, technické sestavy
1. místo – Jana Krušinová, sportovní boj
1. místo – Tomáš Basta, technické sestavy
1. místo – Vojtěch Minarčík, technické sestavy
1. místo – Adrian Bušovský, softkick
1. místo – Robin Koláček, technické sestavy
1. místo – Marek Duda, sportovní boj
1. místo – Alexandra Koláčková, Viktorie Biječková, Kateřina Kadlubcová, sportovní boj týmy
3. místo – Adéla Stupková, pointfighting
3. místo – Dalibor Pantlík, technické sestavy
3. místo – Dalibor Pantlík, sportovní boj
3. místo – Radka Dudová, sportovní boj
3. místo – Jana Krušinová, tukgi
3. místo – Lukáš Daněk, sportovní boj
3. místo – Eliška Horňáčková, technické sestavy
3. místo – Nicol Čížková
3. místo – Alexandra Koláčková, technické sestavy
 

VŠEM MOC GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠEHO ODDÍLU A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ ZÁVODY!

V PÁTEK 31.1. JSOU Z DŮVODU POLOLETNÍCH PRÁZDNIN ZRUŠENY VŠECHNY TRÉNINKY!

Kalendář akcí

Led
29
St
17:00 Zkoušky na T.S. KUP
Zkoušky na T.S. KUP
Led 29 @ 17:00 – 18:30
• Čas: Od 17:00 hodin • Zkoušející: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) • Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek
18:30 Regionální technický seminář
Regionální technický seminář
Led 29 @ 18:30 – 20:00
• Čas: Od 18:30 do 20:00 hodin • Vede: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) • Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek
Úno
8
So
07:00 Pohár o páva
Pohár o páva
Úno 8 @ 07:00 – 15:00
  Místo: Opava Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde Deadline pro přihlášení: úterý 4.2. (pozdější přihlášení již nebudeme moct akceptovat)  

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM