Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství světa 2019 (1. část)

Rok se s rokem sešel a je tady další Mistrovství světa v taekwondo. Tentokrát se největšího mezinárodního turnaje v taekwondu ujali bulhaři a spojili netradičně MS juniorů a seniorů dohromady. Téměř tisíc  závodníků ze všech koutů naší planety včetně našich 5ti stálic z Frýdku-Místku se utkají v Plovdivu už příští týden (26. – 30.8.2019). 

Společně s celým reprezentačním týmem se celé léto připravovali Katka Kolářová, Jana Krušinová, Vojtěch Kropáč a Vendula Bluchová, aby mohli poměřit síly se závodníky z celého světa. Všichni čtyři jsou velkými oporami jednotlivých týmů, ale mají samozřejmě i několik individuálních startů. 

Začneme ale bohužel smutnou zprávou. Naše Vendy si přes nespočet odedřených hodin v tělocvičně bohužel letos nezazávodí, protože se jí na posledních přípravném soustředění stal rozsáhlý úraz kolene, který i přes konzultace mnoha odborníků zhatil veškeré plány na obhajování jejích titulů vicemistryně světa jak v technických sestavách tak v boji. Bohužel i to se sportovcům v jejich kariérách může přihodit a v tento moment je důležité umět dobře vyhodnotit stav a tělo poslechnout, přijmout skutečnost a věřit v brzké uzdravení, aby se mohly naděje naplnit později. 

Jako druhá naše velká naděje něžného pohlaví je doslova matadorka Katka Kolářová, která má na kontě nespočet titulů jak z ME tak MS. Proto možná její start bude v mnoha směrech jiný a pro psychickou stránku příjemnější, protože Kačka za svou kariéru obsáhla prakticky všechny možné výsledky, zná velmi dobře závodní prostředí a také prostředí bulharského Plovdivu, kde již jednou závodila. Čeká ji zároveň velká výzva v podobě obhajob jejích vítězství a taktéž jejího týmu seniorek, kterým již několik let velí. Kačka má ambice v individuálním boji i v technických sestavách a v její poslední fázi příprav byla její technika i fyzická kondice na skvělé úrovni. Kačka je závodní stálice a to jí hraje do karet, s vědomím, že výsledek přípravy dopadl nad očekávání, můžeme být svědky opravdu zajímavých výsledků.

Třetí naší nadějí je čerstvá seniorka Janča Krušinová, která již v juniorských kategoriích ovládala přední příčky především ve sportovním boji – matsogi i na mezinárodní scéně. Janča má hodně našlápnuto a její cit pro boj je neuvěřitelný a bude velmi zajímavé sledovat její zápasy, protože má styl, který může leckterou asijskou bojovnici překvapit a to může být její velká tajná zbraň. Mimo to má Janča nominaci i na technické sestavy I. danů a přebrala tak pomyslně štafetu po naší Kačce, která se již uchází v kategorii II. danů.

Jediný náš zástupce mužského pohlaví v kádru státní reprezentace je náš Vojta Kropáč, který se stal letos také kapitánem juniorského týmu. Vojta má nesmírnou výdrž a dokonalou fyzickou kondici a přečnívá již dlouhodobě mezi svými zahraničními soky. Konkurence je však velká a Vojta ještě do nedávna sbíral především zkušenosti, teď se ale zdá, že uzrál jako dobré víno z Moravy a dá se očekávat velmi zajímavý výsledek ve všech jeho nominacích …a že jich Vojta nemá málo – individuální tech. sestavy II. danů, boj – matsogi, sebeobrana a všechny týmové disciplíny. Vojta by z letošního mistrovství mohl dovézt až 6 medailí a to se jen tak někomu na MS nepovede. Vojta má v sobě velkého bojovníka a pokud jej dokáže vypustit v pravou chvíli na ringu, štěstěna mu bude dozajista nakloněna. 

Naši čtveřici závodníků doplňuje ještě také vedoucí našeho oddílu Filip Gavlas, který je rovněž trenérem juniorského kádru státní reprezentace a bude Vám jako vždy sdílet informace z první ruky v podobě Lovcových zápisků alias ,,Hanta nouts”. Filip se již delší dobu soustřeďuje na trenérskou dráhu a krom sportovců vychovává i další trenéry v našem oddíle pro rozšíření základny, abychom časem mohli doplnit řady reprezentantů o další naše svěřence. 

A stejně jako to aplikoval on sám na sobě i našim reprezentantům pomáhá s mentálním tréninkem, protože psychická vyrovnanost a kondice je stejně důležitá jako ta fyzická a v mnoha ohledech i důležitější. Sportovec se při výkonu musí umět v prvé řadě odpoutat od všech okolních vlivů a soustředit se jen na sebe a svůj výkon – být teď a tady. O vítězství rozhodují momenty a je potřeba každou vteřinu jet na plný plyn, koukat před sebe a být bdělý až do konce…do cíle!

Držíme palce našim ,,reprošům” a fandíme – Kdo neskáče, není čech! Hop, hop, hop!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACE 12.3.2020, 13:25

Vážení rodiče, členové,

Vážení rodiče, členové,
vzhledem ke stále aktualizujícím se informacím ohledně současné situace jsme se rozhodli náhradní tréninky úplně zrušit až do odvolání.

Prosím berte tohle jako preventivní opatření, abychom předcházeli většímu nebezpečí. Zároveň bych chtěl poprosit o zachování chladné hlavy i v takto vypjatých situacích. Pevně věřím, že se situace co nejrychleji zlepší a každý jeden z nás tomu můžeme pomoci. Děkujeme za pochopení!

Trenérský tým TKDFM

Kalendář akcí

Kvě
15
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Kvě 15 @ 08:00 – Kvě 17 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Přihlášení a bližší informace zde
Kvě
30
So
08:30 Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Kvě 30 @ 08:30 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Přihlášení a bližší informace zde:
Čvn
13
So
10:00 1. kolo celorepublikového setkán...
1. kolo celorepublikového setkán...
Čvn 13 @ 10:00 – Čvn 14 @ 20:00
Místo: Ostrava Propozice:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM