Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Pohár o páva v taekwondu ITF

V sobotu 8.2. se nekonal pouze I. Taekwondo ples, ale také dva naši koučové vyrazili společně s 8 závodníky na minisoutěž do blízké Opavy na turnaj jménem Pohár o páva. Jelikož se závodů zúčastnilo méně soutěžících než obvykle, proběhlo vše poměrně rychle a hladce. Závodníci měli možnost utkat se v sestavách, kopech do výšky, v boji s pěnovými tyčkami, point-fightingu v chráničích a samotném matsogi. Začali jsme klasicky s kategorií tuly, kde hned náš první závodník  Adrian porazil 4 soupeře a získal zlato. Peťa získal 3. místo, Nicol stříbro a Marek rovněž stříbro. V kopech do výšky se nám také dařilo. Náš jediný seniorský závodník Víťa vykopl nejvýš a odnesl si zlatou medaili. Peťa s Michalem soutěžili ve stejné kategorii a oba stáli na stupních – Pěťa 2. a Michal 3. Adrian se dlouho rozeskakoval o zlatou medaili, bohužel nedokopl tak vysoko jako jeho soupeř a skončil stříbrný. Marek bohužel nestačil na vyššího soupeře a bral také stříbro.

Po obou technických disciplínách jsme mohli jít do bojů. Nejdřív šel Adrian, který ve své skupině dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Bohužel soupeř, se kterým remizoval, také dvakrát vyhrál, měli proto stejné skóre a jejich zápas se musel opakovat. Kdo vyhraje, může bojovat následně o medaile. Aďa bohužel schytal kop do hlavy za hodně bodů a nepodařila se nám dohnat ztráta, a proto se musel spokojit s bramborovou medailí. Nicol bojovala statečně a odnesla si bronzovou medaili. Náš nováček David bude muset ještě nabrat více zkušeností, tentokrát bez medaile. Michal bojoval pěkně a poslouchal rady kouče, zápasy mu ale “utíkaly” o bod. Víťa na závodech vůbec poprvé oblékl chrániče, měl 4 zkušenější soupeře a jednoho z nich dokonce porazil. Na medaili to sice nestačilo, ale velká pochvala pro něj. Konečně naši dva zlatí bojovníci: Marek si s přehledem pohrál se svým soupeřem a zvítězil. Dan měl mnohem více soupeřů. Ve skupině vyhrál všechny zápasy a šlo vidět, že je favoritem. Tuto roli potvrdil i ve finále a odnáší si vůbec poprvé zlatou medaili ze závodů. Danovi taky patří velká pochvala za přístup k tréninkům, můžeme u něj pozorovat velké zlepšení.

Tím skončil turnaj pro frýdecko-místecké, kteří vybojovali dohromady 4 zlaté, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Gratulujeme všem!

AKTUALIZACE 12.3.2020, 13:25

Vážení rodiče, členové,

Vážení rodiče, členové,
vzhledem ke stále aktualizujícím se informacím ohledně současné situace jsme se rozhodli náhradní tréninky úplně zrušit až do odvolání.

Prosím berte tohle jako preventivní opatření, abychom předcházeli většímu nebezpečí. Zároveň bych chtěl poprosit o zachování chladné hlavy i v takto vypjatých situacích. Pevně věřím, že se situace co nejrychleji zlepší a každý jeden z nás tomu můžeme pomoci. Děkujeme za pochopení!

Trenérský tým TKDFM

Kalendář akcí

Kvě
15
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Kvě 15 @ 08:00 – Kvě 17 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Přihlášení a bližší informace zde
Kvě
30
So
08:30 Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Kvě 30 @ 08:30 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Přihlášení a bližší informace zde:
Čvn
13
So
10:00 1. kolo celorepublikového setkán...
1. kolo celorepublikového setkán...
Čvn 13 @ 10:00 – Čvn 14 @ 20:00
Místo: Ostrava Propozice:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM