Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Czech OPEN 2020

Ve dnech 28.2.-1.3.2020 se v Nymburku konala největší mezinárodní soutěž v ČR Czech open. Tato soutěž má dlouholetou tradici a každoročně se zvedá kvalita. V posledních letech se také zařadila mezi sérii A-Class turnajů, které jsou ne evropské úrovni a řídí se pravidly a systémem EITF soutěží. Letos tato soutěž sloužila také jako otestování a vyzkoušení systému bodování, který bude i na Mistrovství Evropy 2020 v Praze.

Soutěže se zúčastnilo celkem 350 závodníků z 33 výprav a celkem 6 zemí. Počet závodníků bohužel oslabila aktuální situace kolem korona viru.

Na této soutěži nechyběl ani náš oddíl, kdy se nominovalo celkem 14 závodníků. V pátek 28.2. odpoledne jsme tedy vyrazili autobusem do Nymburka, kde proběhla registrace, zvládli jsme ještě večeři, ubytování a šli do postele čerpat síly na následující den, kdy byly na programu kategorie žáků a seniorů.

V žácích nám startovali Tomáš Basta, Lukáš Daněk, Adrian Gorol a Kateřina Kadlubcová. V sestavách se nepodařilo nikomu z nich dosáhnout na medaili. Ve sportovním boji pak bodovala Kateřina Kadlubcová, která vybojovala ve své kategorii stříbrnou medaili. Adrian Gorol skončil po svém zápase s Ukrajinským soupeřem rovněž na stříbře. V seniorských kategoriích nás zastoupil reprezentant David Chlebek, exreprezantant Dalibor Pantlík a aktuální reprezentantky Jana Krušinová a Kateřina Kolářová.  Pro všechny naše reprezentanty byla tato soutěž zároveň posledním „ostrým“ startem před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy, na které se aktuálně celý český tým intenzivně připravuje. Janča i Katka se v sestavách obě probojovaly až do finále, Janča v kategorii I.DAN, Katka II.DAN, které však neproměnily a obě si vezou stříbrné medaile. David Chlebek v III.DANech dosáhl na medaili bronzovou. Dalibor porážel jasně své soupeře a rovněž se dostal do finále, které se mu podařilo proměnit a stal se tak vítězem kategorie seniorů s technickým stupněm II.DAN. Ve sportovních bojích, které probíhají systémem „skupin“, který zajišťuje více zápasů a těžší boje o medaile, se všem našim seniorům podařilo ulovit cenné kovy. David Chlebek v kategorii -85kg dosáhl na bronzovou příčku. Dalibor v kategorii -64kg vybojoval stříbro. Kateřina Kolářová, kdy jí sloučili její kategorii -67kg s -72kg, bojovala se všemi svými reprezentačními kolegyněmi a podlehla pouze aktuální juniorské Mistryni Světa Anežce Čurdové a veze domů další stříbro. Na řadu pak přišly boje Janči Krušinové, která měla kategorii rovněž nabitou reprezentantkami, a skvělými zápasy s promyšlenou taktikou vybojovala zlato! Celkově jsme tedy první den zakončili výsledkem 2-6-2.

Neděle pak patřila juniorům. V mladších juniorech jsme měli Alexandru Koláčkovou, Marka Dudu, Adélu Stupkovou, Jakuba Šperku, ve starších nás pak zastoupili Petr Cholevík a další náš reprezentant Vojtěch Kropáč. V sestavách nám začaly medailové žně. Bronzem to v červených páscích nastartovala Saša Koláčková. Dále nastupoval Marek Duda, který svou kategorii modrých pásků ovládl. Vedle něj na ringu postupoval i Kuba Šperka, který taky vyhrál zlato! O další nejcennější umístění se postarala Adéla Stupková v zelených páscích. Skvělé výsledky. Ve sportovních bojích se Saša, které trochu trvalo se rozjet, nakonec opět postarala o krásný bronz. Další medaili, tentokrát stříbro, krásnými zápasy vybojoval Kuba Šperka v kategorii -57kg. Vojta Kropáč také přidal stříbro v kategorii  -63kg, kdy těsně podlehl akorát v zápase se svým reprezentačním kolegou. V průběhu dne pak Vojta ještě přidal stříbro ze speciálních technik, kdy ho „přeskákal“ akorát úřadující Mistr Evropy. Další, trochu nešťastný bronz, získal Marek Duda. Nešťastný proto, že kvůli zranění musel po 1 vyhraném zápase z kategorie odstoupit. Všem juniorům velká pochvala za tento závodní den, i ti, co na medaili nedosáhli, opět věřte, že jste udělali velký krok směrem vpřed. Výsledky za neděli 3-3-2.

Celkově se náš oddíl se ziskem 5-9-4 medailí umístil se 14 závodníky na 6.místě.