Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Závěr školního roku a vyhlášení MASTERS

Prázdniny nám pomalu začínají, tak si pojďme shrnout posledních pár měsíců v našem oddíle.

Bohužel se kvůli koronavirové situaci stoply tréninky a veškeré aktivity od března na téměř 3 měsíce. Členové oddílu (a nejen ti) však měli možnost trénovat prostřednictvím online tréninků, které byly pravidelně zvěřejňovány našimi trenéry (Filda, Vendy, David). Nebylo to pouze o taekwondu, ale také o posilování a celkové kondici. Jsme rádi, že se k nám se svými ratolestmi přidali nejen rodiče, ale i ostatní členové rodiny. ☺

Smutnou událostí je, že se kvůli Covidu zrušilo Mistrovství Evropy, které se po dlouhých 20 letech (?) mělo uskutečnit v Praze. Naši reprezentanti, kteří se na tento šampionát už od začátku roku intenzivně připravovali, tak bohužel přišli o jedinečnou možnost zažít závody v domácím prostředí. Další tuto možnost dostanou nejdříve snad v roce 2023.

Po uvolnění restrikcí se nám pomalu rozjely i samotné tréninky. Začali jsme venku na hřišti a záhy se opět přesunuli do tělocvičen a vše se vrátilo aspoň na měsíc zase do normálu. Účast na trénincích byla hojná, jde vidět, že taekwonďákům už cvičení chybělo.

Poslední tréninky se uskutečnily ve středu 24.6., nesly se ve znamení zábavy, ale zejména proběhlo vyhlašování celooddílové celoroční soutěžě Masters of TKDFM. Zde každý člen sbíral v průběhu školního roku body za účast na trénincích, účast na závodech, úspěchy, fyzické testy, členství v repre/STM, apod.

Soutěžilo se v kategoriích: ninja, mladší žák, mladší žákyně, starší žák, starší žákyně, junior, juniorka, senior a celkový vítěz skrz všechny kategorie. Výherci jednotlivých kategorií si odnesli speciální triko se svým jménen, vitamíny, medaile a další věcné ceny. 2. a 3. místo v kategorii bylo vždy oceněno medailí a sladkostí :-P. Pro ty úplně nejlepší jinak řečeno BEST OF THE BEST čekal navíc pohár a sportovní hodinky.  Nejvyšší počet bodů získal Marek Duda a stal se tak prvním celkovým vítězem Master of  TKDFM. V těsném závěsu za ním se umístil jeho rival Lukáš Daněk a třetí místo obsadila naše velká bojovnice Kačka Kadlubcová, díky ní bylo i ženské pokolení v TOP 3 nejlepších MÁSTRŮ. Celkové pořadí našich mástrů najdete zde a přikládáme jej také na konec tohoto článku pod fotky.

Na závěr roku jsme měli v plánu ještě jednu celoodíílovou akci, a to odpolední výlet, a „opékačku“ buřtů na Štandlu. Bohužel se nám toto kvůli dlouhodobým dešťům nepodařilo zrealizovat, ale snad to vynahradíme ještě během prázdnin nějakou menší akcí.

Nejbližší společnou akcí bude Velké letní soustředění. Trenéři se těší, až Vás zase uvidí od 26.7-2.8. v Kunčicích pod Ondřejníkem v týdnu plném taekwonda, her, kamarádů a všech letních radovánek! Bližší informace budeme brzy posílat v emailu všem účastníkům. V průběhu soustředění nás také navštíví Velmistr Hwang Ho-Yong, který povede zkoušky na vyšší technický stupeň.

Tak prázdninám zdar!

 

Napsala: Kateřina Kolářová
Edit: Filip Gavlas

 

 

 

VÍTĚZOVÉ MASTERS OF TKDFM 2019/2020 – PRVNÍCH 50 TAEKWONDISTŮ

Kalendář akcí

Zář
25
So
09:00 Sonkal OPEN 2021
Sonkal OPEN 2021
Zář 25 @ 09:00 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBhL5Xk2cnSsqFircieGfiXs6ChJyhUA9dns3UbL_QGVp2vQ/viewform?fbclid=IwAR1b8RKYJyaRr5lc2niKojZrLeasTFp-R549xdWRLTX0Jmzbwjvzf4x6GTE 
Zář
30
Čt
18:00 Regionální technický seminář od ...
Regionální technický seminář od ...
Zář 30 @ 18:00 – 19:30
Vede: velmistr Hwang Ho‑yong (9. dan) Místo: velká tělocvična ZŠ, Horymírova 100, Ostrava
Říj
1
15:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Říj 1 @ 15:00 – Říj 3 @ 19:00
Místo: Ostrava Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFgrLcoY-7GDTUNomlWahuID0lBqROlqQfrnFeypZdANFL_w/viewform?usp=sf_link

Videosestřih o TKDFM