Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Sonkal open 2016

V sobotu 28. května se brzy ráno vydala hrstka členů TKDFM na již tradiční pražské závody Sonkal Open. Výprava čítala celkem 9 členů frýdeckomísteckého oddílu včetně dvou rozhodčích, a také dvou závodících koučů.

Zhruba po tří a půl hodinové cestě vlakem, půl hodinové jízdě metrem a nějaké té minutě pěší chůze jsme dorazili na místo konání letošního Openu. Úspěšně jsme se zaregistrovali, zvážili, nafotili pár fotek a mohlo se jít na věc!

Jako první přišel na řadu nejmladší člen naší sobotní výpravy – Richard „Rýža“ Rožnovský, který v technických sestavách přešel přes několik svých soupeřů, ale díky ligovému systému tzv. každý s každým nedosáhl nejlepšího výsledku ve své skupině a skončil tedy těsně před boji o medaile. Ve sportovním boji se Ríšovi dařilo o něco lépe a po opravdu pěkném výkonu dosáhl na 2. místo.

Po obědové pauze byly na rinzích vyhlášeny juniorské a seniorské kategorie. Juniorka Janča Krušinová, která závodila po delší pauze „nemocenské dovolené“ 😀 porážela v technických sestavách jednu soupeřku za druhou a dostala se až do finálového kola, ze kterého si domů odvezla krásné 2. místo. Poté se na sestavy vrhli naši čerství reprezentanti Vendula Bluchová, Barbora Kotásková a Vojtěch Jan Foldyna. Vendulka se svým moc hezkým výkonem skončila na 3. místě, ve stejné kategorii nastoupila poprvé s černým páskem také Barča, která bohužel nepostoupila dál. Vojtík, před kterým na stupínku stanuli dva starší kolegové z reprezentace, si rovněž odvezl bronzovou medaili. Další frýdeckomístecký reprezentant Matěj Svoboda nezvládl postup ze své „nadupané“ skupiny a skončil tedy bez medaile. Seniorka Monika Burdová bojovala a předvedla hezký výkon, naneštěstí ani ona kvůli velké konkurenci v technických sestavách nedosáhla na stupínek vítězů.

Ve sportovním boji se dařilo především dívčí části výpravy. Vendy Bluchová vybojovala 2. místo v kategorii juniorek do 52 kg. Janča Krušinová a Barča Kotásková závodily ve stejné váhové kategorii do 58 kg, kde byla Barča o něco úspěšnější a získala tak 2. místo, Janču soupeřky naneštěstí vyřadily těsně před plackou. Matěj s Vojtou se potkali v nejvyšší „váhovce“, kde se na startu domluvili i se svými kamarády z národního týmu, konkurence byla tedy opravdu veliká a kluci i přes dobré výkony na své soupeře nestačili a skončili bez medaile. V seniorkách byly spojeny všechny závodnice do jedné kategorie a to +51 kg, kde se Monča Burdová svými výkony probojovala až na medailové pozice a odvezla si 2. místo.

Kolem osmé hodiny jsme opět seděli ve vlaku, kde jsme se odměnili dortíčky a těšili se do svých postelí  🙂

13318642_1211411155535901_1460723023_n 13318765_1211411158869234_619454543_n 13329732_1211411165535900_1741594534_n 13330414_1211411168869233_452766371_n 13340390_1211411152202568_1794276305_o 13342204_1211411172202566_275154537_n

Autorka: Adéla Moravcová