Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Polish Open cup, SLO OPEN a Slavnosti bojových umění

O víkendu 16.-17.11. se v polském městě Opole konal další ročník soutěže Polish Open cup 2019. Tato soutěž je vhodná zejména pro děti, protože jsou tyto kategorie rozděleny po 2 letech věku a to už od 4 let. Jelikož to bylo hned víkend po MČR a v tento termín se konaly další dvě akce, kde náš oddíl nemohl chybět, vypravili jsme do Polska spolu s 1 koučem 4 závodníky z žákovských řad.

V kategorii mladších žáků nastupavala jako první Kateřina Kadlubcová v technických sestavách. Té se podařilo probojovat do finále, kde už na soupeřku nestačila a skvělým výkonem obsadila 2. místo. Později Kačka nastupovala ještě v dalších 3 disciplínách a to: pointfighting, kop do výšky nopi chagi, kopy na rychlost. Zde už v nabité konkurenci, i přes hezky podané výkony, na medaili nedosáhla. V mladších žácích dále nastoupil Lukáš Daněk. V sestavách, kde mu konkurovaly i technicky vyšší stupně, nedal nikomu šanci a bral zlato! Stejně jako výše zmíněná Kačka, Luki ještě nastupoval v dalších 3 kategoriích. Skvělými výkony si ze všech domů dovezl medaili! V kopech na rychlost bronz, v poinfightingu rovněž bronz a ve speciálních technikách – nopi chagi si trošku smolně vysloužil i tak velmi cenné stříbro. Smolně proto, že se soupeřem, který vyhrál zlato, se rozeskakovali shodně tak dlouho, až musela rozhodnout samotná výška těchto borců, a protože Luki byl asi o cenťák vyšší, bral zmíněné stříbro. To mu nejspíš vzalo i titul nejúspěšnějšího mladšího žáka závodu. I přes zklamání se Luki nevzdává a bude se o další poháry prát všude možně. Za první den tak Lukáš s Katkou pro náš oddíl vybojovali zlato, 2x stříbro a 2x bronz.

V neděli jsme měli na řadě starší žáky a to Sašu Koláčkovou a Marka Dudu. V sestavách nejdříve drtila své soupeřky Saša a bez ztráty jediné vlaječky vyhrála svou kategorii. Na tu navázal Marek, který rovněž jako Luki měl sloučenou kategorii i s vyššími pásy, a i Marek tuto kategorii ovládl a bral zlato! Oba dále startovali v kategoriích: kop do výšky (nopi chagi), pointfighting, lightcontact. Zde se povedlo pouze Markovi vybojovat bronz v pointfightingu.

Nutno dodat, že jsou to opravdu cenné zkušenosti. Polští závodníci jsou draví a na rozdíl od českých závodů, středový rozhodčí téměř nezasahuje do boje. Na pravidlo 2 úderů není příliš brán zřetel, stejně tak při vykročení z ringu se udávají trestné body až ve chvíli, kdy zápasníci dokončí kombinace – i když je to i 0,5m za ringem. Z těchto důvodů naši závodníci byli místy bezbranní. Nicméně naši žáci vybojovali ve 4 lidech celkem 3x zlato, 2x stříbro a 3x bronz. Velmi úspěšná výprava!

Současně byli naši členové také ve Slovinsku, kde se konaly mezinárodní závody A -class SLO OPEN 2019. Náš oddíl zde reprezentovali Vojta Kropáč a Radka Dudová. Vojta startoval v kategorii Tul II. dan, kde s přehledem porazil všechny své soupeře a zaslouženě vyhrál zlatou medaili. Radka následovala Vojtu a v kategorii Tul modrých pásků také zvítězila. Oba si také domů přivezli bronzovou medaili z Matsogi.

Aby toho tento víkend nebylo málo, proběhla v sobotu 16.11. v tělocvičně na 7.ZŠ exhibice našich taekwondistů v rámci „SLAVNOSTÍ BOJOVÝCH UMĚNÍ“. Na akci nabité bojovníky z celého kraje se předvedla skupina 12-ti statečných, kde byly zastoupeni muži i ženy ve všech věkových kategoriích od žáčků až po veterány. Předvedli zde prakticky všechny disciplíny našeho krásného Taekwonda a jelikož to jsou již ostřílení borci a svá vystoupení jsou schopni předvádět na té nejvyšší úrovni, sklidili s ní veliký aplaus od všech návštěvníků. Děkujeme všem zúčastněným a příští rok se zase těšíme!

AKTUALIZACE 12.3.2020, 13:25

Vážení rodiče, členové,

Vážení rodiče, členové,
vzhledem ke stále aktualizujícím se informacím ohledně současné situace jsme se rozhodli náhradní tréninky úplně zrušit až do odvolání.

Prosím berte tohle jako preventivní opatření, abychom předcházeli většímu nebezpečí. Zároveň bych chtěl poprosit o zachování chladné hlavy i v takto vypjatých situacích. Pevně věřím, že se situace co nejrychleji zlepší a každý jeden z nás tomu můžeme pomoci. Děkujeme za pochopení!

Trenérský tým TKDFM

Kalendář akcí

Kvě
15
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Kvě 15 @ 08:00 – Kvě 17 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Přihlášení a bližší informace zde
Kvě
30
So
08:30 Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Kvě 30 @ 08:30 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Přihlášení a bližší informace zde:
Čvn
13
So
10:00 1. kolo celorepublikového setkán...
1. kolo celorepublikového setkán...
Čvn 13 @ 10:00 – Čvn 14 @ 20:00
Místo: Ostrava Propozice:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM