Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky 2019

Dne 8.11.2019 se po roce opět konala nejprestižnější soutěž v ČR v taekwondu a tím bylo jak jinak – Mistrovství České republiky 2019. Přes 30 škol z celé republiky se proto už v pátek sjelo do Nymburku, kde se měla tato celosvazová událost konat.

Naše výprava čítala 22 závodníků a vzhledem k tomu, že hodně soutěžících bylo z řad našich trenérů, dopravovali jsme se letos do Čech pomocí vlastních aut. Cesta to byla o to svižnější a flexibilnější. V pátek proběhla registrace a vážení závodníků tak, jak tomu vždy na těchto větších turnajích bývá. Všichni naši závodníci se bez větších problémů vlezli do svých kategorií a měli jsme tak naši povinnost splněnou a mohli jsme se už plně soustředit na samotný závod.

Sobota jako obvykle patřila našim seniorským a žákovským závodníkům. V nejnabitější kategorii celého šampionátu (50 závodníků!) – žáci do 1. kupu jsme měli hned 3 želízka v ohni. Adrian Gorol, Marek Duda a Lukáš Daněk se prodírali zápas po zápase až k předním příčkám této kategorie. Adrian cvičil velmi dobře a udělal za poslední rok na sobě v tréninku velký kus práce a byť to letos nestačilo na medaili, může být se svým výkonem spokojen a věříme, že pokud v tomto tréninku vydrží nadále, přinese mu to ovoce. Lukáš byl náš druhý kůň a jeho píle a vytrvalost se také odrazila na výsledcích. Lukáš bez problémů prošel prvním i druhým kolem a likvidoval své soupeře skórem 5:0. Třetí kolo už bylo náročnější, ale povedlo se a lukáš tak postoupil až do osmifinále, což už je velký úspěch v takto velké skupině. Tam jej čekal závodník z Čech, na kterého už Lukáš nestačil. Lukášova forma však byla skvělá a vzhledem k jeho vzrůstovému /zatím/ handicapu (oproti soupeřům je většinou minimálně o hlavu menší) je to velice dobrý výsledek. Lukáš je vytrvalý závodník a stále se zlepšuje a nevyhnutelně míří k tomu, aby se jednou stal velkým bojovníkem. Posledním želízkem v této kategorii byl Marek Duda, který ovšem potvrdil výkonem svůj talent a podtrhl tak také fakt, že má jednou nohou nakročeno do reprezentace. Dostal se až do finále této kategorie, kde nakonec podlehl ostravskému závodníkovi a skončil na druhém místě. Velká gratulace i přesto, že závěrečná zlatá tečka se nekonala, Markova hlavní disciplína teprve měla přijít. Na vedlejším ringu jsme měli také naše žákyně, které se taktéž utkaly ve velmi nabité kategorie žákyň do 1. kupu. Saša Koláčková i Katka Kadlubcová měly natrénováno jak jen to šlo, ale na precizní závodnice především ze severočeských škol bohužel tento výkon nestačil. Holky budou muset zapracovat na detailech a preciznosti svých technik, aby mohly této konkurenci čelit. Přesto jejich vrchol je teprve čeká, takže není kam spěchat, je potřeba vytrvat a na každém tréninku alespoň něco málo zlepšit.

Medailová smršť přišla až s nástupem našich seniorských závodníků. Začali jsme po skromnu v kategorii I. danů, kde jsme měli Adama Kratochvíla a Honzu Kaděru. Kluci cvičili ukázkově, ale některé chybky ve vyšších sestavách bohužel zapříčinily to, že se do finálových kol neprobojovali a pouze Honza si nakonec urval alespoň bronzovou příčku. Ve vyšších technických stupních jsme již začali vévodit, nejdříve přidal na naše konto stříbrnou medaili David Chlebek, který se umístil v kategorii III. danů a nakonec padla i zlatá v kategorii II. danů, kde si Dalibor Pantlík poradil se všemi svými soupeři a zaslouženě vstanul na stupni nejvyšším! Naše seniorky tohle samozřejmě nechtěly nechat jen tak a o stupně vítězů ve svých kategoriích také bojovaly s vervou. Nakonec z toho byla stříbrná medaile naší stálice Kateřiny Kolářové v poměrně nabité kategorii reprezentantek. Adéla Moravcová, Vendula Mertová, Bára Kotásková i Jana Krušinová se bohužel ve své kategorii neprosadily, ale nutno podotknout, že jejich příprava na MČR se z důvodu školních a pracovních povinností nesoustředila na jejich individuální výkony ale především na ten týmový, ke kterému se dostaneme.

Poslední technickou disciplínou, kde jsme měli ještě velké ambice byla týmová soutěž. Naše týmy jsou pověstné soudružností a dlouhodobě jsou to nejúspěšnější týmy v ČR. Jak tým seniorů, tak i tým seniorek se bez problémů dostal do finálových utkání. Oba týmy byly ve finále shodně  s pražským oddílem Sonkal. Naši senioři cvičili na výbornou a od vítězství je dělil pravděpodobně pouhopouhý bod, opravdu těsná prohra, ale historie se neptá. Kluci bohužel nedokázali obhájit grandiózní vítězství z minulého roku v Brně a se svěšenou hlavou šli fandit našim seniorkám s nadějí, že alespoň tam náš oddíl zvítězí. Seniorky předvedly naprosto ukázkový výkon hodný Mistrovství Evropy, takto skvělý seniorský tým by si přál mít každý oddíl. Osobně jsem byl nadšen, že mám tu čest tento tým prezentovat. Soupeřky taktéž předvedly skvělý výkon, ale až do poslední chvíle všichni v hale byli přesvědčeni, že naše holky s přehledem tohle finále vyhrají. Opak se stal pravdou a mnoho lidí zůstalo jen udiveně stát a nevěřícně koukat na tabuli u rozhodčích, kteří k našemu podivu také nechtěli věřit, co se vlastně událo. Poměrem 4:1 naše seniorky tento finálový souboj prohrály. Dlouho jsme tomuto výsledku nechtěli věřit a také se nás dost lidí v hale ptalo, jestli někdo neudělal chybu. Bohužel takto padl verdikt a nám nezbývalo než se s tím smířit a soustředit se na další disciplíny. To je také velký um našich závodníků umět přijmout prohru a nenechat se rozhodit a udělat maximum v dalších disciplínách. Holky nakonec prohru skously a zklamání nás během dne přešlo. Tohle ale určitě měla být jen výzva směrem k našim seniorkám, aby vytrvaly a vrátily se příští rok ještě lepší a silnější, aby už nebylo pochyb o tom, že ony jsou Ty šampionky, což si myslela celá hala, kromě rozhodčích, kteří se tímto nenechali strhnout. Opět všechna čest jejich výkonu, který by z mého pohledu mohl opravdu konkurovat například i neporazitelným ruským závodnicím na ME.

Přesuneme se k další disciplíně, kterou je sportovní boj neboli matsogi, kde máme také zástup nadějných bojovníků. A jak už bylo zmíněno výše, čekal tady na Marka zlatý grál. V kategorii žáků do 50 kg se pral jako lev a nakonec vstal na stupni nejvyšším opravdu zaslouženě, soupeřům nedal šanci. Gratulace! Podobný úspěch zaznamenal také v seniorech Dalibor Pantlík, který se kromě závodníka z Kazachstánu, který měl povolení startovat za pražský oddíl, popral i se zkušeným bojovníkem z jižních čech ve finále a taktéž vyhrál zlatou medaili mezi seniory do 64 kg. Další stříbrnou medaili přidala i naše Kačka, která ve finálovém zápase podlehla pouze jediné soupeřce z Třeboně. K našemu velkému potěšení na závěr prvního soutěžního dne jsme se dozvěděli, že máme i titul nejúspěšnějšího seniora, kterým se stal Dalibor Pantlík s 2 zlatými medailemi – obrovská gratulace! Tohle se zatím povedlo pravděpodobně pouze 2 lidem z našeho oddílu a nyní se k nim přidal i Dalibor. Bravo!

Druhý den patřil čistě juniorům a i zde jsme měli početné zastoupení. Nejdřív exceloval náš Vojta Kropáč, který v technických sestavách II. danů nenašel přemožitele a šel si nekompromisně pro zlatou medaili, kterou nakonec také získal. Kousek vedle Petr Cholevík v kategorii starších juniorů do 1.kupu postupně porážel své soupeře, až si došel pro krásné bronzové umístění. Naše juniorky Lucie Oborná a Radka Dudová se také zdatně prodíraly svou kategorií starších  juniorek do 1. kupu a nakonec obě skončily v semifinále a obě braly bronz. Mezi mladšími juniory se dařilo Kubovi Šperkovi, ten je už delší dobu mezi juniory brán jako favorit především v technických disciplínách. A potvrdil své kvality, když si došel do finále pro stříbrnou medaili. Nutno říct, že kdyby nezkazil finálovou sestavu mohlo z toho být pravděpodobně zlato. Nevadí, i to se stává a je potřeba se z tohoto poučit a jít dál. Zlatou tečku na závěr technické disciplíny tul předvedl náš tým juniorů, který porazil všechny ostatní týmy a ve finálovém kole s pražským klubem zvítězil! Štěstěna se tedy v tomto případě obrátila k nám a přinesla nám toto kýžené zlato z týmových sestav.

Následovala disciplína matsogi a v ní opět vévodil náš Vojta Kropáč, který potvrdil formu a ve své váhové kategorii do 63 kg nenašel soupeře a došel si až pro zlato. Bravo! Další medaili z matsogi přidala také Lucka Oborná, která předvedla krásný finálový souboj s reprezentantkou a opravdu šlo vidět, že na ringu nechala srdíčko. Lucka je na začátku, ale jestli vytrvá může se z ní časem stát opravdu obávaná bojovnice. Ostatní naši bojovníci bohužel neměli tolik štěstí a k medailovým pozicím se neprobojovali. Poslední disciplínou, ve které se blýsknul do třetice náš Vojta, bylo tukgi – speciální přerážení. Vojta si ukázkově ,,vyskákal” v této disciplíně po napínavém rozeskakování s karvinským závodníkem o první příčku stříbrnou medaili. A tím se také Vojtovo vítězné tažení zakončilo a díky celkovému skóré – 2 zlaté medaile a 1 stříbrná se Vojta právoplatně stal nejúspěšnějším juniorským závodníkem. Obrovská gratulace!!!!

Celkově se naše škola umístila na 7. místě mezi 30ti školami z celé ČR. Co se týče medailí, vylepšili jsme naše skóré o jednu stříbrnou medaili oproti minulému roku, nicméně v celkovém pořadí jsme propadli o 2 příčky z 5. místa na 7. místo oproti minulému roku. Zainteresování ale vědí, že konkurovat školám s 50ti a více závodníky jde (ale JDE!) těžko a letos jsme navíc byli v lehkém početním oslabení než obvykle.

Závěrem je nutno ale dodat, že náš oddíl měl 2 nejúspěšnější bojovníky Vojtu a Dalibora, což je velmi slušný výkon a jasně se ukazuje, jak taekwondisté zrají jako víno a jdou skvělým příkladem našim žákům, kteří jsou občas trochu zklamaní, že jim medaile unikají o kousky bodů, ale zeptejte se těchto dvou bojovníků, jak dlouho jim trvalo se dostat k tomuto titulu. Je potřeba být trpělivý, vytrvalý a jít si tvrdě za svým cílem a stejně tak i celkově náš oddíl je stále na začátku a růžky teprve začneme vystrkovat. A já mám osobní tip, že příští rok už budeme na tuzemských soutěžích atakovat stupně vítězů, protože naše žákovská základna se za poslední 2 roky rozšířila a to jsou přesně ti budoucí Vojtové, Dájové anebo Kačky, které budou reprezentovat naše krásné městečko Frýdek-Místek nejen v ČR ale i ve světě.

Zároveň je skvělé vidět i ostatní oddíly jak stoupají a kolik lidí cvičí taekwondo v celé ČR a jde nás opravdu mezi sporty čím dál více vidět. Gratulace také našemu blízkému oddílu Škola Taekwondo ITF Karviná za obhájení 3. místa v celkovém pořadí škol, severní Morava patřila vždy ke špičce a naše společné tažení je toho důkazem.

Gratulace všem našim medailistům a mnoho zdaru na dalších akcích!
Děkujeme za reprezentaci!

Autor: Filip Gavlas

Celkové výsledky 6 – 10 – 9

Vojta Kropáč – 1. místo technické sestavy

Vojta Kropáč – 1. místo sportovní boj

Dalibor Pantlík – 1. místo technické sestavy

Dalibor Pantlík – 1. místo sportovní boj

Marek Duda – 1. místo sportovní boj

Tým juniorů – 1. místo týmové technické sestavy

Vojta Kropáč  – 2. místo speciální přerážecí techniky

Marek Duda – 2. místo technické sestavy

Jakub Šperka – 2. místo technické sestavy

David Chlebek – 2. místo technické sestavy

Kateřina Kolářová – 2. místo technické sestavy

Kateřina Kolářová – 2. místo sportovní boj

Lucie Oborná – 2. místo sportovní boj

Tým seniorek – 2. místo týmové technické sestavy

Tým seniorů – 2. místo týmové technické sestavy

Tým juniorů – 2. místo týmový sportovní boj

Radka Dudová – 3. místo technické sestavy

Lucie Oborná – 3. místo technické sestavy

Jan Kaděra – 3. místo technické sestavy

David Chlebek – 3. místo sportovní boj

Cholevík Petr – 3. místo technické sestavy

Radka Dudová – 3. místo sportovní boj

Kateřina Kadlubcová – 3. místo sportovní boj

Alexandra Koláčková – 3. místo sportovní boj

Tým juniorů – 3. místo týmové speciální technické přerážení

AKTUALIZACE 17.4.2020, 12:00

Rozpis tréninků do konce školního roku 2019/2020

 • Pondělí:
  • 18:00 – 19:30 – závodní tým starší
 • Středa
  • 17:00 – 18:00 – Nábor děti 7 – 13 let
  • 17:00 – 18:00 – Skupina C
  • 17:30 – 18:30 – Skupina B
  • 18:30 – 20:00 – Skupina A
 • Čtvrtek
  • 18:30 – 19:30 – Sportovní trénink nad 13 let
 • Pátek
  • 16:30 – 17:30 – Skupina B
  • 17:00 – 18:00 – Nábor děti 7 – 13 let
  • 17:00 – 18:00 – Skupina C
  • 18:00 – 19:30 – Skupina A

 

Tréninky budou probíhat venku na hřišti u 8.ZŠ. 

Vzhledem k tomu, že podmínky pro trénink jsou velmi závislé na počasí, budeme každé zrušení tréninku v důsledku nepřízně komunikovat především v naší facebookové skupine zde a případně na webu, kde ale nezajistíme tak rychlou odezvu.

Kalendář akcí

Čvc
26
Ne
17:00 Velké letní soustředění TKDFM
Velké letní soustředění TKDFM
Čvc 26 @ 17:00 – Srp 2 @ 19:00
Velké letní soustředění TKDFM
Datum konání: 26.7. – 2.8.2020 Místo: Penzion Krkoška, Kunčice pod Ondřejníkem ev. č. 9, 739 13 Cena: 5 200 Kč – základní cena (oddílový účet 159 544 1001 / 5500) – zálohu 1000 Kč nutno zaplatit do 31.5.2020, je[...]
Srp
1
So
15:00 5. Backfist FIGHT camp
5. Backfist FIGHT camp
Srp 1 @ 15:00 – Srp 8 @ 15:00
Místo: Hustopeče

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM