Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky barevných pásku 2018

Ve dnech 11. – 13.5.2018 se náš závodní tým vydal na cestu do Nymburku, kde se letos poprvé v historii konalo Mistrovství České republiky barevných pásků v Taekwon-do ITF. Naše výprava čítala 17 závodníků, 3 kouče a 2 rozhodčí. S tímto ansáblem jsme opět reprezentovali naše rodné město Frýdek-Místek.

V sobotu v 8:30 vše vypuklo a celá soutěž začala žákovskými kategoriemi. Našich 8 statečných žáků mělo nelehký úkol, protože konkurence byla opravdu velká. Náš Kuba Šperka alias Kubatron se toho zhostil ve velkém. V nejnabitější žákovské kategorii za sebou nechal všechny své soupeře,  stanul na stupínku nejvyšším a naprosto zaslouženě vyhrál zlato! Tím si vynahradil všechny své druhé a třetí místa z minulosti, kdy mu zlatá unikala o fous a stal se Mistrem České republiky. Velmi podobně na tom byla Viktorie Biječková, která se ve své kategorii prokousala až do finále, kde nakonec podlehla soupeřce z Prahy a získala tak stříbrnou medaili. Finále však bylo velmi vyrovnané a rozhodovaly bodíky. Ostatní naši žáci bohužel na medailové umístění nedosáhli, ale z pohledu trenérů byly výkony velmi dobré a šlo vidět, že všichni do toho dali maximum. Je však potřeba i vytrvalosti a píle v dalších trénincích, aby se medaile nakonec dostavily.

Druhý soutěžní den byli na řadě naši juniorští závodníci. Ti měli poslední 2 měsíce specializovanou přípravu na tento šampionát neboť reprezentanti našeho oddílu separalelně připravovali na Mistrovství Evropy a trenérský tým tak mohl věnovat větší usilí na přípravu modrých a červených pásů na MČR. Hned z rána se postaral o zlatou medaili Dan Marek, který naprosto suverénním výsledkem 9 bodů (maximum) vyhrál zlatou v disciplíně speciální přerážecí techniky (tukgi). Ostatní soupeři se Dankovi ani nenominovali a tak měl tohle vitězství naprosto zasloužené. O něco později se na rinzích rozjely ostatní disciplíny – technické sestavy a sportovní boj. Jirka Polách postupoval ve své kategorii velice slibně, ale nakonec ho v semifinále stopl závodník z Čech a Jirka tak alespoň ,,urval” bronzovou medaili. Eliška Kučova a Katka Slezáková měly ve svých kategoriích menší výhodu a přesto, že se jim nepovedlo vyhrát svůj zápas získaly obě bronzové medaile. Vedle toho naši junioři Libor Kačal a již zmiňovaný Dan Marek došli ve svých kategoriích až do finále a společně se v disciplíně sestav utkali o kov nejcennější. Výhercem se nakonec stal Dan, který tím do své sbírky přidal druhou zlatou medaili a potvrdil tak svůj skvělý comeback, kdy bezmála 4 roky měl od taekwonda pauzu.

Štěstí ale na Libora, po prohraném finále v technických sestavách, čekalo ve sportovním boji, kde naprosto senzačním výkonem nechal všechny své soupeře o dálnici pozadu (pozn.: značný bodový rozdíl). Liborovo finále už byla jen třešnička na dortu a exhibiční zápas byl podpořen také velkým fanklubem, který se utvořil vedle ringu především z řad frýdecko-místeckých roztleskávaček :-). Na závěr ještě přidaly bronzové medaile Josefína Slezáková a Zuzana Poláchová, které se ve svých kategoriích rvali především srdíčkem, ale výkonnostně a zkušenostmi na své soupeřky na vyšších stupních bohužel nestačily. Stejně tak ještě jeden bronz ,,ulovil” Jirka Polách ve sportovním boji, kde v semifinále podlehl soupeři z Čech.

Naše výprava na Mistrovství České republiky barevných pásků celkově získala 4 zlaté, 2 stříbrné a 6 bronzových medailí. Gratulujeme všem medailistům a těm, co se na ně medaile zatím nedostaly,  přejeme hodně vytrvalosti a sil do dalších tréninků, aby příště ty medaile byly 🙂

Děkujeme všem za výkony a těšíme se zase na dalších závodech – Sonkal Open 26.5.2018.

– – – – – – – – – – – – –

Kompletní výsledky:


– 1. místo – Jakub Šperka (technické sestavy)

 • 1. místo – Daniel Marek (technické sestavy)
 • 1. místo – Daniel Marek (speciální přerážecí techniky)
 • 1. místo – Libor Kačal (sportovní boj)
 • 2. místo – Viktorie Biječková (technické sestavy)
 • 2. místo – Libor Kačal (technické sestavy)
 • 3. místo – Jiří Polách (technické sestavy)
 • 3. místo – Eliška Kučová (technické sestavy)
 • 3. místo – Kateřina Slezáková  (technické sestavy)
 • 3. místo – Jiří Polách (sportovní boj)
 • 3. místo – Kateřina Slezáková (sportovní boj)
 • 3. msíto – Zuzana Poláchová (sportovní boj)

 

Napsal: Filip Gavlas
Korekce a úpravy: Kateřina Kolářová

 

 

Kalendář akcí

Pro
18
St
16:30 Vánoční soutěž TKDFM
Vánoční soutěž TKDFM
Pro 18 @ 16:30 – 19:30
Místo: tělocvična 8. ZŠ Čas: v 16:15 kontrola přítomnosti závodníků, v 16:30 začátek závodů Pro koho: Pro všechny do 13 let včetně, od bíleho do modročerveného pásku Disciplíny: Tul (všichni), boj s pěnovými tyčkami (10.[...]
Led
29
St
17:00 Zkoušky na T.S. KUP
Zkoušky na T.S. KUP
Led 29 @ 17:00 – 18:30
• Čas: Od 17:00 hodin • Zkoušející: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) • Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek
18:30 Regionální technický seminář
Regionální technický seminář
Led 29 @ 18:30 – 20:00
• Čas: Od 18:30 do 20:00 hodin • Vede: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) • Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM