Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Danové zkoušky a výběr do reprezentace

Pod pojmem dan si většina z vás asi představí černý pásek. Jedná se o mistrovský stupeň, který je udělen studentovi Taekwonda při úspěšném složení zkoušky. Jedny takové se konaly v prosinci minulého roku v Praze a naše škola při tom nemohla chybět.

Po dlouhé době se jednalo o velké zkoušky, na které se sjeli taekwondisté z celého Česka, aby před zkušební komisí ve složení velmistr prof. Hwang Ho-yong (IX. dan), mistr MUDr. Rostislav Kaňka (VIII. dan), mistr Martin Zámečník (VII. dan) a mistr Milan Prokeš (VII. dan) ukázali vše, co se za poslední roky naučili. Studenti musí prokázat bezchybné provedení sestav („tulů“), zvládnou volný boj („čaju matsogi“), ubránit se soupeřovým úchopům a matům („hosinsool“) či útoku nožem a přerazit nespočet dřevěných desek technikami rukou a nohou jak na zemi („wirjok“), tak ve vzduchu („tki“). Na konci zkoušky čeká přezkušované ještě teoretická zkouška z názvů technik, historických významů tulů, etiky a jiné. Žadatelé o IV. dan musí ještě před zkouškami napsat esej na libovolné téma v oblasti Taekwonda, kterou schvaluje mezinárodní federace ITF.

Z naší školy odjelo do Prahy 5 taekwondistů. Zkoušku na I. dan úspěšně složili Petr Cholevík, který je od letošního roku asistentem trenéra na skupinách Náboru a Akademie a Marek Duda, který bude reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím Mistrovství Evropy v chorvatské Poreči. Dalším přezkoušeným byl Adam Kratochvíl, který úspěšně složil zkoušku na II. dan. Nutno zmínit, že Adam je jedním z našich nejdéle cvičících členů a zkoušku na I. dan složil již v roce 2006! Novým III. danem v naší škole se stala Kačka Kolářová, která v minulém roce ukončila úspěšnou 15letou kariéru v reprezentaci. Posledním žadatelem byl Filip Gavlas, vedoucí a hlavní trenér naší školy a zároveň i trenér juniorů ve státní reprezentaci. Filip úspěšně složil zkoušku na IV. dan a s bodovým ohodnocením 66 bodů byl oceněn jako nejlepší kandidát! Všem moc gratulujeme!

Po Vánocích, v lednu 2022, se ve sportovním centru v Brandýse nad Labem konalo výběrové soustředění do státní reprezentace. Je to jedna z možností, jak se stát reprezentantem a dostat tak možnost připravovat se s těmi nejlepšími v České republice a závodit na Mistrovství Evropy či světa. Již několik let je součástí reprezentačního týmu také již dříve zmíněný Filip Gavlas, který je hlavním trenérem juniorů. Své místo v reprezentaci obhájil Vojta Kropáč, který se již několikrát zúčastnil velkých mezinárodních závodů a šampionátů. Vojta je tzv. univerzál, závodí jak v sestavách, tak i v matsogi či tki. Po několikaleté pauze se zpátky do reprezentace dostali Dalibor Pantlík a Vendula Bluchová. Oba již mají na svých kontech mnohé tituly jak z ME tak i z MS a jistě budou do budoucna velkou oporou seniorských týmů. Nutno dodat, že reprezentace prochází jakýmsi vývojem a nově umožnila Vendule, která kvůli zranění kolene nemůže bojovat, startovat a specializovat se pouze v disciplíně Tul. Nováčky v reprezentaci se stali Marek Duda a Alexandra Koláčková, oba v juniorské kategorii 14-18 let. Začátek v reprezentaci je vždy fyzicky i psychicky náročný, ale oba to jistě zvládnou a časem získají nejenom cenné zkušenosti, ale i medaile a tituly. Součástí české výpravy na letošním ME v Chorvatsku bude letos také exreprezentant David Chlebek, který byl nominován na kurz pro mezinárodní rozhodčí a bude tak, společně s dalšími 60 rozhodčími z celé Evropy, rozhodovat o nových evropských šampionech.

Autor: David Chlebek

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek