Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Czech Open 2024 – memorial Marka Lazora

CZECH OPEN – MEMORIÁL MARKA LAZORA

1.-3.3.2024 – Praha
Mezinárodní konkurence nás rozhodně nezaskočí.

 

První březnový víkend se v Praze opět konal mezinárodní šampionát Czech Open – memoriál Marka Lazora. Naši závodníci u toho samozřejmě nemohli chybět a v konkurencí téměř 400 závodníků nejen z česka, ale také z Belgie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Estonska, Maďarska, Nizozemí, Norska, Polska, Slovenska, Slovinska, Srbska a Ukrajiny se rozhodně neztratili.

 

Sobotní závodní den byly v plánu žákovské kategorie a tak se už od prvních chvil naši žáčci objevovali prakticky na všech zápasištích. Mezi první na to ,,vlítli” žáci se žlutým a zeleným pásem. Čeněk Laža z veleúspěšného palkovického rodu nenechal nikoho na pochybách a přesto, že se mu sestava nevydařila úplně podle představ získal ve své kategorii cenný bronz. Podobně se dařilo jeho bratrovi Jankovi, který mezi zelenými předvedl krásný výkon a v poměrně velkém obsazení vybojoval taktéž bronz. Ve stejné kategorii se ucházel o medaile také Sebík Kubík. Ten však dostal hned do prvního kola velmi schopného soupeře, který se nakonec dostal až do finálového kola a Sebík se tak musel spokojit s umístěním ,,pod bednou”. Mezi mladšími žáky přidali na naše konto ještě 2 bronzové medaile Filip Koziar a Lukáš Pustějovský v kategorii modrých pásů.

Mezitím na sebe nenechali dlouho čekat i starší žáci, kde jsme měli opět silné zastoupení. Velmi dobře se s mezinárodní konkurencí a vůbec poprvé na velkých závodech popasoval s nervozitou Filip Rygula, který předvedl krásný výkon mezi žlutými pásy, nicméně protentokrát to na medaili nestačilo. Mezi zelenými jsme měli velkého favorita, který se prakticky na každých závodech dostává do finálových kol. A nebylo tomu jinak ani na Czech Open, kde Vojta Kostelecký vybojoval zlatou medaili a potvrdil své místo favorita. 

O velkou parádu se postarali také naši závodníci v kategorii modrých pásů. Mikuláš Laža, Dominik Horníček a Jakub Horňáček se v největší kategorii závodů úspěšně prodírali k předním příčkám. Svými výkony zdolali několik soupeřu a nakonec se k medailovým pozicím dostal Jakub Horňáček, který vyhrál bronz a Dominik Horníček, který svým excelentním výkonem nakonec vybojoval zlato. Bravo!

V odpoledních hodinách se pomalu začala rozjíždět disciplína matsogi (sportovní boj). Měli jsme zde opět několik želízek v ohni, které jsme nakonec proměnili v několik kovů. Velmi úspěšně se rval náš obávaný bojovník Lukáš Pustějovský, který svedl krásný boj s ukrajinským závodníkem, který nakonec skončil remízou. V druhém zápase si poradil s bojovníkem z čech, kde vyhrál na plné čáře. Nakonec po vyhodnocení všech kritérií si Luki zaslouženě odvezl stříbro z matsogi. Bravo! Filip Koziar, Dominik Horníček a Jakub Horňáček si vedli velmi podobně ve svých kategoriích a nakonec z toho byla ještě jedna stříbrná pro Fildu a bronzové pro Domču a Kubu. Tím jsme naše sobotní závody ukončili s krásnou bilancí. 

 

V neděli nás čekala juniorská soutěž, ve které jsme měli celkově méně závodníků přesto velmi kvalitních. V technických sestavách byly kategorie velmi silně obsazené a bohužel žádný z našich bojovníků se neprosadil na medailové pozice. Naopak v matsogi jsme váleli. 

Tradičně se prosadila naše Kačka Kadlubcová, která po těžkých bojích v základní skupině svedla velmi vyrovnané finále s jihočeskou sokyní, ve kterém Kačka nakonec zvítězila urvala zlatou medaili.
Skvělý výkon předvedl také Matyáš Macho, který v nejnabitější kategorii mezi juniory byl schopen vybojovat bronzovou medaili a stejně tak Kateřina Teslíková se v kategorii plné zahraničních soupeřek dokázala prosadit a vybojovat také bronz. Sarah Rumlová ve své kategorii bojovala velmi srdnatě nakonec však výkon nestačil na medailové umístění, zkušenosti ale získala na rozdávání.
O zlatý závěr se nakonec postaral Lukáš Daněk, který se probojoval až do finálového kola ve své váhové kategorii a tam předvedl výkon hodný reprezentanta, když rozebral estonského závodníka a zaslouženě vybojoval zlatou medaili. 

 

Naše škola měla konečnou bilanci – 4 zlaté, 2 stříbrné a 9 bronzových medailí.
Všem medailistům blahopřejeme a děkujeme všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu. 

Poslední společná akce v tomto školním roce jsou zkoušky 26.6. na 8.ZŠ (FM) a v rámci zkoušek bude i závěrečný sportovní den pro všechny naše taekwonďáky ze všech poboček.

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.

– skupina Akademie čtvrtek 20.6.

– skupina FNO pondělí 24.6.

– skupina Palkovice – 25.6.

– skupiny A,B,C, Nábor – středa 26.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek