Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Zkouška frýdecko-místeckých taekwondistů na černý pás a národní seminář v Brně

napsala: Kateřina Birkášová

     Závěrem tohoto roku se taekwondisté sešli ve velkém počtu na celorepublikovém semináři,  který se tentokrát konal v brněnském Kampusu v sobotu 7.12.2013. Všichni si společně zacvičili pod vedením velmistra Hwang Ho-yonga (9.dan), který je hlavním instruktorem pro ČR.

Fotografie ze semináře I.

Fotografie ze semináře II.

Fotografie ze semináře III.

Fotografie ze semináře IV. – svazový web

Informace a článek o semináři – svazový web – ZDE

      Při příležitosti této velké akce proběhly následující den 8.12.2013 slavnostní zkoušky na technické stupně Dan – černé pásy. Zkouška je považována za uzavření osobní etapy studenta a skládá ze z předvedení technických sestav na daný technický stupeň, přerážení dřevěných desek, ukázky sebeobrany a ústní zkoušky z teorie. Pro vyšší černé pásy zkouška obsahuje také sebeobranu proti noži.

Fotografie z danových zkoušek – Monika a Štěpán I.

Fotografie z danových zkoušek – Monika a Štěpán II.

      Z frýdecko-místecké školy taekwonda se zkoušky zúčastnila Monika Burdová a Štěpán Doležel, kteří se v posledních týdnech věnovali pilování svých dovedností v tomto bojovém umění.  Začátek zkoušky byl naplánován na 10.00 hodin dopoledne a již od 9.00 hodiny se začali scházet studenti se svými vedoucími a učiteli v brněnské tělocvičně. Monice i Štěpánovi byl dle předpokladu přidělen sparring partner z jiného oddílu. Důvodem je předvedení aktuální formy a schopnosti zareagovat při sebeobraně na nenacvičené situace. Po odcvičení povinných sestav, následném přeražení desek a soubojích se svými kolegy, čekala na všechny žadatele zmiňovaná ústní zkouška před zkušební komisí Českého svazu Taekwon-da ITF, které předsedal velmistr Hwang Ho-yong. Po této závěrečné části zkoušky již následoval společný nástup a hodnocení jednotlivců. Monika i Štěpán, kteří zkoušku úspěšně složili (shodné hodnocení 65 bodů), se mohou po několika letech cvičení těšit na předání „danového“ doboku s černým lemováním a pásem. Oběma gratuluji k dovršení jedné etapy a přeji mnoho úspěchů na další „taekwondo“ cestě.

Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek patří mezi nejúspěšnější školy v ČR a díky finanční podpoře města Frýdku – Místku může financovat účast svých závodníků na vrcholné akci roku, kde se v letech 2011 a 2012 umístila na první příčce. Více informací na www.tkdfm.cz .

Vážení rodiče, členové,
zítra 25.9. RUŠÍME trénink Technické skupiny A (18:30 – 20:00) z důvodu přítomnosti většiny taekwondistů této skupiny na MČR v Nymburce. Všechny ostatní tréninky skupin Náborů, B i C proběhnou jako vždy ve stejných časech.
Děkujeme za pochopení!

Taekwondo Akademie 4 - 6 let

Taekwondo Nábor 7 - 13 let

Taekwondo pro dospělé

Kalendář akcí

Zář
25
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Zář 25 @ 08:00 – Zář 27 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde: Přihlásit se
Zář
29
Út
18:30 Regionální technický seminář
Regionální technický seminář
Zář 29 @ 18:30 – 20:00
Místo: Zámecký okruh 475/6a, Opava
Říj
2
09:30 Moravia OPEN 2020
Moravia OPEN 2020
Říj 2 @ 09:30 – Říj 4 @ 19:00
Místo: Ostrava Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde: Přihlásit se

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM