Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Víkendové soustředění a příprava na sezónu

Letní prázdniny už se s námi pomalu loučí, ale nová závodní sezóna nás vítá. A tak se poslední srpnový víkend vydala hrstka taekwondistů na vrchol všech vrcholů Beskyd –  Lysou horu, aby načerpala svěží energii přírody a s plným nasazením se vrhla do přípravy na novou sezónu.

 

Na plánu byly především tréninky zaměřené na kondici, a proto jsme hned v pátek začali na ostro se sprinty do kopce. Následovalo matsogi a z části technické nácviky.

Díky bazénu, který byl na hotelu k dispozici, byl večerní program jasný – kdo vydrží déle pod vodou. Nejlepším potápěčem se stala naše skvělá trenérka Nelča, která přesáhla hranici 1,5 minuty. Bravo!

Sobotní ráno vypadalo umírněně až do chvíle, kdy naše první kroky začaly směřovat vstříc vrcholu. Malenovický kopec byl neúprosný a vybral si daň na psychice několika účastníků, kteří se ale jen tak nehodlali vzdát. Kolem desáté hodiny se celá parta taekwonďáků shledala na vršku Lysé hory, kde jí čekalo společné focení a také cvíčení!

Odpolední trénink byl ve znamení matsogi, ale také silového tréninku. Odjelo se několik dvouminutovek, přičemž se všichni stihli mezi sebou prostřídat. Následoval silový trénink, který byl pojat z větší části jako teoretický základ pro trenéry, praxe však nebylo ochuzena. Základy silového tréninku nám přiblížila fitness trenérka Tereza Beranová, která má širokou pohybovou průpravu od tance až po moderní kulturistiku. A tak jsme se všichni pěkně spotili při obyčejných dřepech nebo sklapovačkách, což je pro nás rutina, nicméně se správnou technikou to bylo opravdu výživné. Na sobotní večer byl naplánován opět bazén, kde jsme zdárně odplavali naše standardí časovky .-), poté jsme společně usedli ke stolu a řekli si cíle na další sezónu.

Nedělní den byl velice rozmanitý a na dopoledním tréninku jsme stihli dopilovat především sestavy a v odpoledním bloku jsme opět sprintovali a na závěr nás čekal pekelný kruháček.

Skvělá předzávodní atmosféra a příroda Beskyd udělaly z tohoto víkendu víkend ve znamení taekwondo! Díky všem, co přijeli a příští rok se budeme těšit opět a ještě ve větším počtu.

Díky také patří fotografovi Radku Juričkovi, který pořídil parádní fotky jak z vrcholu Lysé, tak také z tréninků.

 

 

Autor: Filip Gavlas
Korekce: Adéla Moravcová

Kalendář akcí

Zář
27
09:30 Moravia OPEN 2019
Moravia OPEN 2019
Zář 27 @ 09:30 – Zář 29 @ 19:00
Místo: Ostrava
Říj
19
So
08:30 2. kolo celorepublikového testov...
2. kolo celorepublikového testov...
Říj 19 @ 08:30 – Říj 20 @ 19:00
Místo: Sportovní centrum ČUS Nymburk
Lis
6
St
17:00 Zkoušky na T.S. KUP
Zkoušky na T.S. KUP
Lis 6 @ 17:00 – 18:00
Čas: Od 17:00 hodin Zkoušející: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM