Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Moravia OPEN 2017

Poslední zářijový víkend se konala v Ostravě mezinárodní soutěž Moravia OPEN 2017, na kterou se příhlásilo přes 300 závodníků, z nichž značná část byla ze zahraniční. Vedle českých výprav zde byly také týmy ze Slovinska, Bulharska, Polska, Maďarska a Slovenska.

Náš frýdeckomístecký oddíl zde reprezentovala 27 členná výprava žáků, juniorů a seniorů.

Hned v sobotu přišla řada na naše zkušenější závodníky, a tak junioři a senioři hned od rána poráželi jednoho soupeře za druhým. Sotva se rozběhla první kategorie na prvním zápasišti, naše Vendula Mertová se hladce přenesla do finále a zvítězila v technických sestavách ve své kategorii juniorek. Krátce na to podobný úspěch zopakovala Jolana Trubirohová mezi mladšími juniorkami a stejně tak zvítězila ve své kategorii. Aby toho nebylo málo, tak naše Vendula Bluchová o pár minut později na vedlejším ringu téměř bez ztráty kytičky rozdrtila své soupeřky a také si šla pro zlato v technických sestavách ve své kategorii. Bronz přidala ještě Lucie Oborná v kategorii zelených pásků. Nezůstali pozadu ani naši junioři – Marian Hlavatík ve své kategorii také nenašel přemožitele. Viktor Vařeka a Štěpán Holák v kategorii starších juniorů předvedli skvělé výkony a právem jim patřila bronzová (Viktor) a stříbrná příčka (Štěpán). Stříbrnou medaili připojil také Vojta Foldyna, který se probojoval až do finále, kde po těsném výsledku podlehl soupeři z čech a Petr Cholevík podobně přidal bronz ze své kategorie zelených pásků.

V odpoledních hodinách se také rozjela seniorská soutěž. Kde v kategorii II. danů stanuli proti sobě hned tři naše tulařské hvězdy :-). Po těsných duelech nakonec na stupínku nejvyšším stanul David Chlebek, jako druhý se umístil Dalibor Pantlík a třetí skončil Filip Gavlas (v pokerském žargonu tzv. fullhouse). K této medailové promenádě se přidaly také seniorky, přičemž Barbora Kotásková se dostala do finálového duelu kde nakonec skončila druhá a Kateřina Kolářová vybojovala bronz. Nechyběla také medaile ze speciálních přerážecích technik, kde prakticky naše nejmenší závodnice Vendula Bluchová vyhrála zlatou medaili v konkurenci s řádově o desítky čísel vyšších soupeřek – bravo!

Po technických disciplínách následovalo tzv. maso, tedy matsogi neboli sportovní boj, který je divácky nejvíc oblíbený. Opět jsme nezaváhali ani trochu a začaly se nám sypat medaile jedna za druhou. Tu první vybojovala Lucie Oborná, který nenašla přemožitelku a zaslouženě si odnesla zlatou medaili. Postupně se připojovaly další medailové umístění druhé místo bral Vojta Kropáč, který ve výborném zápasu v posledních pár sekundách zaváhal a soupeř dohnal bodový rozdíl a nad Vojtou zvítězil. Vendula Mertová i Vendula Bluchová zabojovaly ve svých kategoriích, ale k nejvyšším stupňům chyběl kousek a tak si nakonec obě zaslouženě vzaly bronzy. Dalibor Pantlík a David Chlebek si nově mohli vyzkoušet pointfighting (bez rozdílu vah) – disciplínu, která je typická spíše pro kickbox a hned z toho vytěžili Dalibor stříbro a David bronz. Bronz také přidali naši novopočení závodníci Domink Musial a Petr Cholevík, taktéž v pointfightingu ve své kategorii.

Velkou podívanou strhla kategorii seniorů, ve které startovali hned tři naše velké naděje. Filip Gavlas hned v úvodu dostal soupeře z Bulharska, který byl perfektně připraven a s Filipem si poměrně hladce poradil. Stejně tak čekal Bulhar i na Matěje Svobodu, který jeho tlaku vzdoroval o poznání lépe, nekonec ale taktéž podlehl. Naproti tomu Dalibor Pantlík hladce pavoukem přešel až do finále, kde ho nakonec čekal ten samý soupeř z Bulharska, který již nějakou dobu v této kategorii úřaduje na evropské úrovni. Dalibor se ale nenechal jakkoli rozhodit a se vší vervou se snažil o vítězství, které na něj ale nakonec nečekalo. Díky novému systému, podobnému jako má judo na olympiádě (oprava prvního zápasu) však měl šanci napravit svůj zápas Filip, který se znovu z tzv. looser pavouka probojoval znovu do finále opět proti Bulharovi. O něco lepší zápas v taktické rovině, přesto se Filip proti zahraničnímu soupeři neprosadil. Filip nakonec bral stříbrnou a Dalibor bronzovou příčku, ale s obrovskou zkušeností a novým ,,nakopnutím” se zase posunout dál.

Druhý soutěžní den šli na řadu naši žáčci, kterých ale bylo podstatně méně než juniorů a seniorů předchozí den. Hned od rána opět všichni potvrzovali své kvality. Druhé místo v sestavách vybojovala Katka Kadlubcová. Kluci se k medailové sadě přidali a Jakub Šperka a Adrian Gorol brali bronzy ve svých kategoriích. Lukáš Daněk, který měl ve své kategorii softikick (boje s pěnovou tyčkou) 22 soupeřů, získal po úžasných zápasech stříbro. V pointfightingu zabodovala Viktorie Biječková, která skončila druhá a v té samé kategorii Katka Kadlubcová přidala do své sbírky bronz. Mezi staršími žákyněmi se velice dobře vedla Katka Slezáková, která ale bohužel na medailové umístění nedosáhla. Saša Koláčková měla naproti tomu štěstí na los a byť vedla dobré zápasy, které ale nakonec neskončily vítězstvím vysloužila si za své výkony bronz. Jirka Bistřický byl také velice šikovný a svými kategoriemi procházel, nicméně množství soupeřů bylo velké a Jirkovi výkon nakonec na medaili nestačil.

Celkově jsme se jako škola umístili na 4. místě, těsně pod ,,bednou” vítězů. Závody byly, co se týče konkurence, na vysoké úrovni a pro oddíl perfektní zkouška před hlavní soutěží v roce – Mistrovství České republiky v Taekwondo ITF 2017.  Máme co dohánět a musíme se především ,,zmobilizovat”, abychom mohli být na MČR v plné síle.

Děkujeme všem závodníkům a těšíme se na společná setkání na trénincích.