Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

2. kolo testování STM 2017

O víkendu 14.-15.10.2017 se konalo v českém Nymburku setkání Středisek talentované mládeže (STM) z celé České republiky. Pět středisek s výběrem těch nejlepších závodníků daného regionu, se utkalo ve čtyřech soutěžních disciplínách. Bohužel se nám nepodařilo obhájit loňské prvenství a skončili jsme na celkovém druhém místě za naším největším rivalem STM Praha 2.

Oba závodní dny byly velmi napínavé. Díky výbornému systému a práce rozhodčích plynuly disciplíny jako po másle.

V sobotu večer od 19:30 hodin se všichni talenti setkali ve velkém kongresovém sále ČUS, kde pro ně byl připraven komentovaný program „Setkání s letošními úspěšnými reprezentanty České republiky ve sportovním taekwondu ITF“ a připomenutí si letošního úspěšného Mistrovství Evropy 2017 v anglickém Liverpoolu.

Za náš oddíl se těchto závodů zúčastnili a odvezli cenné medaile a zkušenosti Marian Hlavatík, Libor Kačal, Vendula Mertová, Vendula Bluchová, Štěpán Holák, Barbora Kotásková, Vojtěch Kropáč a Adrian Gorol.  Nesměli chybět také profesionální rozhodčí David Chlebek a Adéla Moravcová, kteří zkušeně rozhodovali o kvalitách závodníků.

Nemůžu vyzdvihnout jednu disciplínu nad druhou, protože všichni naši frýdecko-místečtí závodníci předvedli bravurní výsledky ve svých kategoriích.

Ráda bych zmínila mladšího žáka Adriana Gorola, který vybojoval v technických sestavách krásné druhé místo! V matsogi zazářila Vendula Mertová, která měla jasno, že chce vyhrát což se jí také podařilo a stala se nejúspěšnější juniorkou soutěže. Rychlost a taktiku v matsogi, kterou oplývá Vojtěch Kropáč, bylo opět radost sledovat, avšak ve finále s Lukášem Martiníkem se mu nepodařilo obhájit vítězství z Moravia open a skončil na druhém místě.

Všechny TKDFM závodníky velmi chválím za jejich vytrvalost, týmovou práci a především nezdolného ducha, kterého jsem na těchto závodech viděla a těším se na MČR o víkendu 3-5.11.2017.

 

Nela Chamrádová, I. Dan

 

 

Kompletní výsledky našich závodníků

 

Vendula Mertová – nejúspěšnější juniorka

Týmové matsogi – 1. místo
Týmové tuly – 1. místo
Matsogi -58 kg – 1. místo
Technické sestavy 2.-1.kup – 1. místo

 

Marian Hlavatík

Technické sestavy 2.-1. kup – 1. místo

 

Libor Kačal

Technické sestavy 6.-3. kup – 3.místo

 

Vendula Bluchová

Týmové matsogi – 1. místo
Týmové tuly – 1. místo
Technické sestavy I. Dan – 1. místo
Matsogi -52 kg – 2. místo

 

Barbora Kotásková

Matsogi -64 kg – 1. místo
Technické sestavy I. Dan – 3. místo

 

Vojtěch Kropáč

Týmové matsogi – 1. místo
Týmové tuly – 1. místo
Týmové tukgi – 1. místo
Matsogi -57 kg – 2. místo
Tukgi junioři – 3. místo
Technické sestavy I. dan – 3. místo

 

Adrian Gorol

Technické sestavy mladší žáci 6.-5. kup – 2. místo
Týmové tukgi – 2. místo