Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Úspěšné Mistrovství Evropy 2023

Česká reprezentace taekwondo se již od ledna připravovala na Mistrovství Evropy, které se letos konalo v přímořském letovisku Jesolo v Itálii. Každoročně se Mistrovství Evropy účastní okolo 700 závodníků z 30 států Evropy a je to nejprestižnější soutěž na evropském kontinentu v taekwondu.

Česká výprava čítala 41 reprezentantů ze všech škol v ČR. Mezi nimi dostala z našeho oddílu nominaci i Kateřina Kadlubcová.

Výpravu doplnili i dva reprezentační trenéři Filip Gavlas a Adam Chlebek, kteří taktéž zastupují naše město na světové úrovni. Celá výprava vyjížděla společným autobusem v pondělí večer 17.4. z Brna. Cesta do Jesola zabrala okolo 10 hodin a druhý den po příjezdu hned z rána následovala registrace a vážení v místě šampionátu. Vše proběhlo hladce bez větších problémů a následně se celá výprava ubytovala v hotelu v blízkosti pláže.

Po náročné cestě přes noc si šli všichni odpočinout a připravit se na poslední trénink před mistrovstvím. Ten proběhl ve večerních hodinách a cílem bylo hlavně protáhnout tělo a případně ještě procvičit sestavy.

Ve středu v 9h to vypuklo a všech 30 zemí se setkalo na jednom místě ve sportovní hale v Jesolu. Atmosféru šampionátu dokreslovaly jednotlivé pokřiky týmů včetně toho našeho ,,Kdo neskáče není Čech! Hop! Hop! Hop!”, který se v hale rozhodně neztratil a všichni hned od prvního dne věděli, kde mají Češi své místo.

Jako jedna z prvních se na ringu blýskla právě naše Kačka, která byla nominována do disciplíny technických sestav juniorek I. dan. Přesto, že šlo o její premiéru na ME, vedla si Kačka velmi dobře. V prvním kole nastoupila proti soupeřce z Bosny a Hercegoviny. Kačka ve své životní formě nedala soupeřce šanci a porazila ji 4:0. V druhém kole na ni čekala Španělka, která byla o něco těžší soupeřka než v prvním kole Bosňanka. Kačka ale opět předvedla skvělou techniku a opět zvítězila, tentokrát v poměru 4:1. Bravo! Tím se probojovala až do osmifinále, kde na ni čekala Řekyně o postup k medailovým příčkám. Bohužel tady sehrály zkušenosti a síla v technice velkou roli a Řekyně nakonec dala naší Kačce stopku těsně před medailí. Nicméně výkon, který Kačka předvedla, byl absolutně nejlepší v celé její kariéře a přesto, že to letos nestačilo na medaili, je to skvělá zkušenost z prvního Mistrovství Evropy.

Kromě této disciplíny čekala Kačka na svůj start také ve sportovním boji. Její kategorie nakonec proběhla poslední den mistrovství v neděli a my jsme všichni velmi bedlivě sledovali její výkon, protože právě boj je Katčina silná disciplína. Bohužel dostala Kačka na prvním Mistrovství velmi těžkou skupinu, ve které byly hned 2 favoritky kategorie, a přes veškerou snahu a zápal se ji nepodařilo ze skupiny postoupit.

Určitě to ale opět byly pro Kačku zásadní zkušenosti a věříme, že příště se snaha povede přetavit v medaili.

Česká republika se nakonec v celkovém umístění států dostala na 3. příčku, čímž opět obhájila své postavení v Evropě a zůstala tak na bedně! Celkem získala česká výprava 19 zlatých, 13 stříbrných a 22 bronzových medailí.

Gratulujeme všem medailistům a všem děkujeme za vzornou reprezentaci!

Autor: Filip Gavlas

Zrušené tréninky (státní svátky, prázdniny apod.):

– 28.9. – tréninky Akademie, Dospělých a Kondíčního tréninku zrušeny z důvodu uzavřených tělocvičen

– 29.9. – tréninky na všech pobočkách zrušeny (Palkovice, FM)

– 26.10 – tréninky Akademie, Dospělých a Kondíčního tréninku zrušeny z důvodu uzavřených tělocvičen

27. 10.
– tréninky na všech pobočkách zrušeny (Palkovice, FM)

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek