Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Přípravné soustředění před MČR

PŘÍPRAVNÉ SOUSTŘEDĚNÍ PŘED MČR
28.4. – 1.5. 2023 – OSTRAVICE

V dnech 28.4. – 1.5.2023 se konalo přípravné soustředění taekwondistů naší školy, kterého se zúčastnili žáci, junioři i senioři. Toto soustředění již tradiční proběhlo na Ostravici v hotelu Ondráš , který většina již dobře zná pro jeho krásné výhledy na hory . Soustředění bylo pojato především jako příprava na vrchlonou soutěž Mistrovství České republiky v Taekwondu, které se letos bude konat v Ostravě 12.-14.5.2023. Prodloužený víkend jsme ale také využili ke stmelování kolektivu, procvičování technik na další zkoušky a pro rozvoj všeobecné fyzické kondice.

První dva dny – pátek a sobota, byly tréninky zaměřeny na secvičování týmové disciplíny v technických sestavách zkráceně ,,týmtul”. Naše týmy žáků a žákyň pilovaly techniku a choreografii. Juniorský tým se zase soustředil na celkovou sehranost týmu. V sobotu odpoledne se junioři ještě oblékli do chráničů a drilovali kombinace i do disciplíny sportovní boj neboli matsogi (někdy také jen ,,maso” ).
Za odměnu po náročných trénincích čekal na všechny relax v bazénu. Po večeři nás také čekal ještě společný program, při kterém bylo cílem se navzájem více poznat a seznámit se i s trenéry a závodníky z jiných skupin našeho oddílu. Kromě toho si na večer připravili divadelní scénku o taekwondu členové žákovského týmu, která sklidila velké ovace a byla dokonce zakončena standing ovation.

Nedělní program byl pro všechny více zaměřen na disciplíny sportovní boj (neboli matsogi) a speciálních technik ve výskoku (neboli tukgi). Společný dopolední trénink byl zaměřen na výskok a výbušnost. Druhá část tréninku probíhala jako závody, kdy se trenéři přeměnili na rozhodčí a kouče a děti na fandy a fanoušky. Závodníci tak měli možnost si vyzkoušet závodní prostředí na vlastní kůži. Odpolední tréninky se z velké části zaměřovaly na matsogi – nácviky pro pohyb na ringu a vnímání vzdálenosti soupeře. Došlo i na základní kombinace a samozřejmě i na samotný boj v chráničích. Večerní program se nesl opět v duchu zábavy vzhledem k tomu, že právě na neděli připadlo pálení čarodějnic, trenéři si připravili pro děti čarodějnický kvíz.

Poslední pondělní den jsme zakončili společných tréninkem, který začal malou soutěží se skákacími balony, u které jsme se pořádně vyblbli. Poté nás čekal posilovací kruhový trénink ve dvojicích se zátěžovou gumou.

Soustředění všichni zvládli na jedničku a bez většího zranění. Závodníci jsou připraveni bodovat na Mistrovství České republiky za 14 dní a my už se velmi těšíme na jejich výkony. Pokud máte možnost, určitě se přijeďte podívat do Ostravy a přijďte podpořit naše závodníky.

Napsal: Filip Gavlas

Článek a fotky také na webu:
http://www.tkdfm.cz/pripravne-soustredeni-pred-mcr/

 

 

Zrušené tréninky (státní svátky, prázdniny apod.):

– od 14.12.2023 do 1.1.2024 jsou tréninky na všech pobočkách zrušeny (FM, Palkovice, FNO) – Vánoční prázdniny

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek