Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2023 – KUP

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – KUP

12.5. – 14.5.2023 – OSTRAVA

 

V průběhu posledních několika měsíců finišovala v našem oddíle příprava na největší soutěž v ČR pro barevné pásky, a to Mistrovství České republiky – kup. Naše závodníky kontinuálně připravovali trenéři všech věkových i výkonnostních skupin včetně závodníků z našich poboček (Palkovice a Frýdlant nad Ostravicí). 


O MČR byl v našem oddíle od začátku velký zájem, za což vděčíme především rodičům a rodinným příslušníkům našich žáků. Ti umožnili dětem nejen start na MČR, ale také účastnit se přípravných závodů jako FM OPEN nebo Tyčkaření a Jarního či Přípravného soustředění v průběhu posledního půlroku. Věříme, že i tato intenzivní příprava a součinnost s oddílem pomohla celkovému skvělému výsledku na MČR, kdy se naše škola umístila na krásném 3. místě v celkovém pořadí škol. 

Závody tradičně začínaly již v pátek, kdy proběhlo vážení a registrace závodníků. Jelikož se jedná o nejvyšší soutěž, na vážení jeli pouze modré a červené pásy, které startovaly v disciplíně matsogi. Soutěž v boji s pěnovými tyčemi ani pointfighting nepatří k oficiálním disciplínám taekwondo, tudíž žluté a zelené pásy startovaly pro tentokrát pouze v disciplíně tul, případně v týmových tulech tzv. ,,tultýmech”. 

Sobotní soutěžní den začal kategoriemi nejnižších pásů. Mezi prvními se na rinzích objevili naši nováčci s bílým pásem, kteří jednoduše řečeno vytřeli všem zrak. Sebastián Kubík naprosto precizním výkonem zdolal všechny své soupeře a bez zaváhání se dostal až do finále, kde opět zvítězil a bere zlato! Chvíli po něm na stejném ringu měla svou premiéru Sofie Araitzidisová, která stejné jako Sebastián porazila všechny své soupeřky a taktéž vyhrála zlatou medaili. Ve stejnou dobu se na vedlejších rinzích snažili vybojovat medailovou příčku i Filip Rygula mezi staršími žáky a také Viktorie Mahrová. Nakonec se oběma povedlo ulovit medailovou pozici, a to bronzovou. Gratulace!

Soutěž pokračovala a my jsme měli ještě několik želízek v ohni. Velmi nabitou kategorii měli mladší žáci se žlutým pásem. Mikuláš Laža (Palkovice), Jakub Grygerek, Samuel Damek ani Tobiáš Holeksa nakonec neměli tento den štěstí a nepovedlo se jim postoupit do finálových kol. Na mladšího bratra Mikuláše Janka (Palkovice) se ale štěstí usmálo a probojoval se až do finále se závodníkem z Brna. Janek nakonec ve finálovém souboji podlehl a vzal stříbro. Další nabitou kategorii měly také naše žákyně Aneta Pikolová, Nikol Vzientková, Anežka Macurová, Selma Lednik, Nicol Čížková a Kateřina Surovcová, kde na ně čekalo přes 15 soupeřek. Holky se snažily, ale nakonec v důsledku menších a občas i větších chybiček se jim nepovedlo získat medaili. Podobně nabité kategorie měli i mladší žáci se zeleným pásem. Tadeáš Tošenovský, Tobiáš Halama, Adam Horníček a David Sikora předvedli krásné výkony, ale bohužel to tentokrát v této konkurenci na medailové umístění nestačilo. 


Když už to vypadalo, že se na nás v sobotu štěstí neusměje, přišla kategorie modrých pásů mladších žáků, kde jsme naopak velmi excelovali. Naši mladší žáci obsadili rovnou všechny tři medailové pozice, kdy vítězem se stal Filip Koziar, který ve finále porazil Jakuba Horňáčka a na bronzové pozici se umístil náš Lukáš Pustějovský. Všichni tři kluci jsou mimochodem jedni z prvních žáků naší Akademie pro děti od 3 do 6 let. Nyní jejich roky tréninků nesou ovoce.

 

A tím medailová nadílka zdaleka neskončila. Ve starších žácích v kategorii žlutých pásů se utkali opět v nabité kategorii Erik Damek a Vojtěch Kostelecký (Palkovice), kde se nakonec povedlo právě Vojtovi vybojovat finále a zvítězit. Skvěle! Chvíli na to se rozjela i kategorie zelených a modrých pásů. Mezi zelenými jsme měli hned celý zástup našich žáků. Marek Vyvial (Palkovice), David Michálek, Tomáš Tuma, Vladimír Hruška a Martin Lukeš zaznamenali několik postupů ale nakonec jediný Martin se dokázal probojovat až do finále. K nevelkému překvapení se stal nakonec také vítězem kategorie, když ve finále doslove přejel svého soupeře 5:0. Bravo! Mezi modrými pásy bojovali o výsluní naši ostřílení borci Dominik Horníček, Denis Gančarčík, Vojtěch Minarčík, Tonda Horálek, Simon Bajtek, Jakub Vácha a Bartoloměj Bužga. I přes toto velké zastoupení se nakonec povedlo získat bronzovou medaili ,,pouze” Denisovi Gančarčíkovi a ostatní kluci si tak musel počkat na další disciplíny :-), kde se jim dařilo o poznání lépe. Za zmínku jistě stojí ještě výkony naší Nikoly Hruškové, která v kategorii žlutých pásů předvedla velmi dobrý výkon, který ale nakonec nestačil na medaili. Velký progres za poslední dobu udělala také Tereza Tošenovská, která měla mezi staršími žákyněmi s modrým pásem velmi vyrovnaný zápas se závodníci z čech, štěstí ale Terezce ten den nepřálo a nakonec skončila v semifinálovém kole.

Po skončení individuálů následovala také týmová soutěž, ve které se našim žákům povedlo ještě přidat bronzovou medaili v ,,týmtulech” (týmová soutěž v technických sestavách tul 5+1 závodník). Naše žákyně, i přes velké oslabení, kdy 2 naše žákyně před mistrovstvím onemocněly, měly velmi těžkou situaci, kterou ale zvládly naprosto bravurně. A přesto, že jim to letos na placku nevyšlo, patří jim velké pochvala za předvedený výkon.

Následovala také seniorská soutěž, kde se mezi žlutými pásky umístil na třetím místě náš Honza Pustějovský a shodně v kategorii modrých pásů bral bronz také Víťa Michálek. Mezi seniorkami vybojovala bronzovou příčku Josefína Slezáková a do finále se probojovala a nakonec získala stříbro ve stejné kategorii Eliška Kučová. Ivě Michálkové se bohužel tento den nepoštěstilo a i přes krásný výkon skončila v semifinálovém kole. 

Následovaly disciplíny sportovního boje (matsogi) a přerážecích technik (tukgi, wiryok). O několik medailí se v individuálních bojích postarali naši žáci a známé ,,fighterské firmy” :-). Jakub Horňáček měl velmi napínavé finále, kde po několika prodlouženích nakonec podlehl soupeři z ostravského oddílu a vybojoval tak ve své kategorii zaslouženou stříbrnou medaili. Podobně na tom byl i Simon Bajtek, který si dal nejdřív semifinálové kolo se svým kolegou Vojtou Minarčíkem (3. místo) a následně podlehl soupeři ve velmi vyrovnaném finále – opět zasloužené stříbro! 


V královské disciplíně tukgi (speciální přerážecí techniky ve výskoku) si velmi hravě poradil Jakub Vácha, který doslova ,,přeskákal” své soupeře a vybojoval příčku nejvyšší. Bravo! A o třešničky na dortu a krásný závěr dne se postarali opět naši žáci, ale také náš senior!

Víťa Michálek závodí ve své nejoblíbenější disciplíně wiryok už řadu let, ale nikdy se mu nepoštěstilo natolik, aby usedl na trůn. Letos se ledy pohnuly a Víťa neuvěřitelným výkonem nechal všechny soupeře v úžas když přerazil 3 ze 4 technik a bodově přeskočil všechny soupeře o tolik bodů, že čtvrtou techniku už mohl s klidem vynechat. A tak se jeho sen stal skutečností a my mu to moc přejeme! 


A naší žáci? Pohádka sama o sobě. V disciplíně týmového matsogi nejdříve porazili ostravský oddíl a dostali se díky tomu do finále s oddílem Silla ze středních Čech. Souboje byly velmi, velmi, veeeelmi napínavé a vyrovnané. Do poslední chvíle byli všichni v hale v napětí, jak tato finálová bitva dopadne. Došlo na remízu, na druhou remízu a dokonce i na třetí remízu. Nakonec musel boj rozhodnout nejzkušenější bojovník a v našem případě to byl právě Simon Bajtek, který pomyslné misky vah převážil na naši stranu. Moc gratulujeme celému týmu ve složení Dominik Horníček, Denis Gančarčík, Tonda Horálek, Jakub Vácha a již zmiňovaný Simon Bajtek, který zakončil první soutěžní den ve velkém stylu a se zlatou medailí na krku! BRAVO, BRAVO, BRAVO!

V neděli proběhlo klání našich mladších a starších juniorů. Hned z rána se do toho mezi zelenými pásy opřel Oliwer Burava. Kategorií postupoval plynule až do finále, kde nakonec podlehl soupeři z čech a vybojoval tak krásnou stříbrnou medaili. O něco později se do toho pustily modré pásy Matyáš Macho, Šimon Surma, Petr Čížek, Martin Kusin a Pepa Horálek. Tři z nich měli štěstí a dostali se až na medailové pozice – Pepa a Matyáš se podělili o třetí místo a Šimon Surma nakonec bral stříbro. Kateřina Teslíková a Adéla Pavlásková se podobně jako kluci prodíraly svou kategorií modrých pásů a Adéle se povedlo dostat se až k boji o finále, kde nakonec podlehla soupeřce z Čech a byl z toho bronz. 

Jelikož naši junioři složili tým z 5 závodníků, měli také možnost utkat se v týmovém klání a šlo jim to velmi dobře. Dostali se až do finálového kola s ostravským klubem a po velmi těsném výsledku nakonec skončili druzí v disciplíně týmtul. 

Soutěž se pomalu schylovala k další disciplíně sportovního boje (matsogi). Opět jsme měli několik želízek v ohni, z nichž nakonec dokázal vykřesat bronzovou medaili Martin Kusin, Adéla Pavlásková taktéž bronzovou medaili, velmi se zadařilo Míši Vaverkové, která nakonec ulovila zasloužené stříbro a podobně na tom byla i Kateřina Teslíková, který po velkých bojích taktéže brala stříbro. O zlatou příčku se postaral Matyáš Macho, který poměrně s přehledem vyhrál celou svou kategorii a přes delší tréninkový handicap způsobený zraněním se dostal na výsluní ve sportovním boji. Jenže Matyášovi to nestačilo, šel si za svým dál a v disciplíně tukgi vyskákal svou druhou zlatou medaili a stal se tak zaslouženě i nejúspěšnějším mladším juniorem šampionátu. Bravo a gratulace! 

Na závěr dne se ještě naši junioři utkali v týmovém klání sportovního boje, kde se bohužel nezadařilo podle představ a kluci nakonec brali jako tým bronz. 


Nedělní juniorský den jsme tímto zakončili s 2 zlatými na kontě a hlavně opět s velkými zkušenostmi, které naše juniory určitě opět posunou dál. V těchto vyšších věkových kategoriích je třeba k tréninku přistupovat zodpovědněji a každá malá chybka může stát závodníka umístění. Věříme, že příště budou naši junioři zase o něco silnější a odhodlanější ukázat, co v nich je. 

Celkově se naše škola umístila na krásném 3. místě s 15 zlatými, 9 stříbrnými a 15 bronzovými medailemi těsně za školou Silla, která získala 15 zlatých a školou z Brna s 16 zlatými. Dle počtu zlatých to byl velmi vyrovnaný souboj a my věříme, že na dalším MČR už nás první příčka nemine.

Nejúspěšnější závodníci

 • Filip Koziar (mladší žák)
 • Eliška Kučová (seniorka)
 • Matyáš Macho (mladší junior)


1. místo

 • Sebastián Kubík (tul)
 • Sofie Araitzidisová (tul)
 • Vojtěch Kostelecký (tul)
 • Filip Koziar (tul)
 • Martin Lukeš (tul)
 • Lukáš Pustějovský (matsogi)
 • Filip Koziar (matsogi)
 • Eliška Kučová (matsogi)
 • Josefína Slezáková (matsogi)
 • Jakub Vácha (tukgi)
 • Matsogi družstva mladší žáci
 • Matsogi družstva starší žáci
 • Vít Michálek (wiryok)
 • Matyáš Macho (matsogi)
 • Matyáš Macho (tukgi)

 

2. místo

 • Janek Laža (tul)
 • Eliška Kučová (tul)
 • Jakub Horňáček (tul)
 • Simon Bajtek (matsogi)
 • Tul družstva junioři
 • Jakub Horňáček (matsogi)
 • Šimon Surma (tul)
 • Kateřina Teslíková (matsogi)
 • Michaela Vaverková (matsogi)

 

3. místo

 • Viktorie Mahrová (tul)
 • Vít Michálek (tul)
 • Denis Gančarčík (tul)
 • Filip Rygula (tul)
 • Jan Pustějovský (tul)
 • Denis Gančarčík (matsogi)
 • Tul družstva žáci
 • Jakub Vácha (matsogi)
 • Vít Michálek (matsogi)
 • Matsogi družstva mladší junioři
 • Josef Horálek (tul)
 • Matyáš Macho (tul)
 • Adéla Pavlásková (tul)
 • Adéla Pavlásková (matsogi)
 • Martin Kusin (matsogi)

Poslední společná akce v tomto školním roce jsou zkoušky 26.6. na 8.ZŠ (FM) a v rámci zkoušek bude i závěrečný sportovní den pro všechny naše taekwonďáky ze všech poboček.

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.

– skupina Akademie čtvrtek 20.6.

– skupina FNO pondělí 24.6.

– skupina Palkovice – 25.6.

– skupiny A,B,C, Nábor – středa 26.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek