Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Triumf TKDFM na Czech open 2016

V sobotu 19.3. vyrazila Frýdecko – Místecká výprava v 5 hodin ráno na mezinárodní soutěž Czech open 2016. Autobusem jsme společně s karvinskou výpravou dorazili do Sportovního centra v Nymburce, kde jsme se také hned ubytovali. Následovalo vážení a poté jsme měli nějakou tu chvilku pro sebe. Ještě před samotným zahájením soutěže proběhlo vyhlášení Top Ten ligy za rok 2015, ve které jsme jako oddíl obdrželi pohár pro nejúspěšnější školu ligy 2015! A kromě tohoto poháru si také odvezli ocenění Vendula Bluchová, jakožto nejúspěšnější žákyně v sestavách a celkově nejúspěšnější závodnice roku 2015, Janča Krušinová – nejúspěšnější juniorka v matsogi, Dalibor Pantlík – nejúspěšnější junior v sestavách a Kateřina Kolářová – nejúspěšnější seniorka v matsogi a celkově nejúspěšnější seniorka roku 2015.

Závody začaly ve 14:30 a soutěže se zúčastnilo necelých 400 závodníků ze 40 klubů, v kterých byly zastoupeny i zahraniční výpravy (Řecko, Finsko, Francie, Polsko, Holandsko a další). Množství zahraničních závodníku nás mile překvapilo a všichni jsme doufali, že se nějaký ten cizinec objeví i v naší kategorii.

První začali závodit žáci. Za náš oddíl startovali v této kategorii Dominik Smyček, Richard Rožnovský, Márián Hlavatík, Jolana Trubirohová a Vojta Kropáč. Hned ze začátku se rozjely sestavy. Dominik Smyček absolvoval své první větší závody, avšak v kategorii zelených pásků neuspěl, nicméně mu to jistě přineslo mnohé zkušenosti. Richard v kategorii modrých pásků, která byla velmi obsazená, uspěl a získal v opravdu velké konkurenci bronzovou medaili. Marian nastoupil v kategorii červených pásků, avšak v semifinále prohrál a odvezl si tak domů krásnou bronzovou medaili. Vojta nastoupil také v kategorii červených pásků, ale bohužel se mu nepodařilo zdolat jeho soupeře. Naším posledním želízkem v žákovských sestavách byla Jolana. Ta s přehledem porážela jednu soupeřku za druhou a nakonec získala zlatou medaili.

IMG_0092

Poté se již rozjely sestavy juniorů. Libor Kačal a Kuba Kajzar poprvé závodili na větších závodech a tak na nich byla vidět značná nervozita. Kuba bohužel vypadl v prvním kole, ale Libor porazil své soupeře a dostal se až do finále, kde ale nakonec podlehl soupeři a odvezl si tak domů krásné druhé místo. Oba kluky musíme hodně pochválit a doufáme, že si ze závodů odvezli mnoho zážitků. Štěpánovi Holákovi a Terce Žabeňské se bohužel nepodařilo „urvat“ nějaký ten cenný kov v sestavách, což si pak ale vynahradili v matsogi. Vojta Foldyna, Dája Pantlík a Matěj Svoboda (všichni I.Dann) měli oproti jiným letům méně obsazenou kategorii, avšak kvantitu letos přebila kvalita. Všichni naši junioři jsou členové státní reprezentace a tak nebylo pochyb o jejich jistém úspěchu. Nakonec se všichni tři umístili na medailových pozicích – Matěj Svoboda 1. místo, Vojta Foldyna 2. místo a Dája Pantlík 3. místo. Vendy Bluchová si poté s přehledem došla pro zlatou medaili v juniorské kategorii I. Danů, kde převálcovala nejednu zkušenou reprezentantku. Přidala zlato také Vendula Mertová, která zaslouženě vyhrála kategorii modrých pásků.

IMG_0048

Poslední kategorií byli senioři a seniorky. Za TKDFM startovaly tři seniorky a to Adélka Moravcová, Kača Kolářová a Moňa Burdová (všechny I.Dany). Holky ve velmi kvalitní konkurenci uspěly a nakonec se umístily na prvním místě Kačka a na druhém místě Adélka. Za seniory nastoupil v kategorii II.Danů David Chlebek, kterého zastavil v semifinále jeho kolega z reprezentace a umístil se nakonec na 3. místě.

K večeru se rozjely sportovní boje žáků. Naše žákyně Jolana doslova rozdrtila své soupeřky a získala tak již svou druhou zlatou medaili na těchto závodech. K ní pak později ještě přidala třetí zlatou medaili ze tki a stala se tak nejúspěšnější žákyní Czech open! Opět všechny utvrdila v tom, že je absolutní talent.

IMG_0095

Vojta Kropáč pokračoval v sobotních „medailových žních“ a po velmi krásných zápasech si domů odvezl zlatou medaili z boje žáků do 44kg. V kategorii matsogi žáci do 50kg závodil Richar, který získal bronzovou pozici i přes to, že ostatní závodníci byli o mnoho (někteří i o 10kg) těžší 🙂

Závodní den byl ukončen kolem osmé hodiny a všichni jsme již byli rádi, že si můžeme jít odpočinout a nabrat síly na další závodní den.

Druhý závodní den byl ve znamení matsogi, přerážení a speciálních technik (tki). I přes malé organizační potíže se soutěž rozjela skoro podle časového plánu a my jsme již mohli sledovat krásné zápasy juniorů a juniorek. Vendula Mertová nastoupila v kategorii matsogi juniorky B do 64kg a po velmi vyrovnaných bojích nakonec získala stříbrnou medaili. Další naší bojovnicí, jež nastoupila na ring byla Terka Žabeňská. Bohužel však nedokázala projít přes soupeřku a umístila se tak na třetím místě v kategorii juniorek nad 64kg. Naše čerstvé juniorské reprezentantky Vendula Bluchová a Barbora Kotásková se dravě rvaly ve svých kategoriích a nakonec se Vendy umístila druhá v matsogi juniorek do 52kg a Barča třetí v matsogi juniorek do 58kg.

Nejmenším juniorem, který nastoupil na matsogi, byl Štěpán Holák, který v kategorii -51kg. Ten nakonec prohrál v semifinále a získal tak bronzovou medaili.

Posledními juniory byli Matěj a Dalibor. Oba dva závodili v nabité kategorii do 63kg, v níž nechyběli ani zástupci Litvy, Polska, Grónska či Řecka. Dalibor i Matěj prošli prvními koly bez problémů. Matěj však v druhém kole podlehl soupeři z Řecka a umístil se tak na třetím místě. Dalibor prošel bez problémů i druhým kolem a ve finále jej již čekal Matějův soupeř. Finále bylo velmi napínavé a divácky velmi atraktivní, jelikož se vítězná strana přehupovala z jedné na druhou. Nakonec však Dalibor alias železný kovboj, jak jej nazval kouč Filip Gavlas, ke vší radosti zvítězil a ke zlaté medaili z matsogi pak ještě přidal zlato ze tki.

V kategorii seniorek do 69kg nastoupily za TKDFM Katka Kolářová a Monika Burdová. Obě byly na opačném konci pavouku a tak se nakonec potkaly ve finále, kde Katka zvítězila a Monika skončila druhá.IMG_0059

Úplně poslední kategorií na závodech bylo tki seniorek, ve kterém se Katka umístila jen těsně pod stupněm vítězů, ale i tak se nakonec stala nejúspěšnější seniorkou Czech Open 2016.

IMG_0162

Celkově získalo TKDFM 11 zlatých, 7 stříbrných a 9 bronzových medailí, díky čemuž jsme se umístili na 1. místě v celkovém pořadí škol!!!

Hlavní kouč Filip Gavlas závěrem celou výpravu pochválil za skvělý výsledek a poděkoval všem závodníkům za poctivou a tvrdou práci, která se vyplatila!