Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Prosinec v TKDFM

Prosinec nám začal Mikulášem, který věděl, že děti celý rok poctivě trénovaly a za to jim na tréninku nechal dobroty. Dokonce přišel s čertem a andělem osobně omrknout a odměnit naše nejmenší cvičence z Akademie.

6.-8.12. proběhlo závěrečné soustředění reprezentace v Brandýse nad Labem, kterého se zúčastnili naši aktuální reprezentanti – seniorky Jana Krušinová a Kateřina Kolářová, juniorka Vendula Bluchová a junior Vojtěch Kropáč. Ti byli za celoroční dřinu a výsledky zejména na ME a MS odměněni víkendem plným turnajů ve 4 různých sportech a závěrečným slavnostním rautem, kde jim za celoroční reprezentaci poděkovali nejen trenéři, ale i prezident svazu Ing. Marek Lazor.

Ten samý víkend, v sobotu 7.12.2019, proběhla ještě poslední svazová soutěž Ataxon Taekwon-Do Open 2019 (Čertovský pohár). Zde zabojovali o cenné kovy 4 frýdeckomístečtí závodníci – Kateřina Kadlubcová, Lukáš Daněk, Marek Duda a Radka Dudová. Všichni svými výkony dosáhli na medaili a nejen to – všichni se v obou disciplínách (sestavy a boj) ve svých kategoriích dostali až do finále! Proměnit finále ve zlaté medaile se podařilo Marku Dudovi, který si domů dovezl 2x zlato a dosáhl na titul nejúspěšnějšího žáka. Kačka, Luki i Radka si kromě vybojovaných stříber (každý 2!), stejně jako Marek, ještě nahrabali nějaké bodíky do Top Ten Ligy 2019. Celkem tedy z tohoto závodu TKDFM závodníci vybojovali 2-6-0.

A kdo toho měl letos ještě málo, mohl se 14.-15.12. zúčastnit velké mezinárodní soutěže King of Taekwon-Do Greek Open 2019 a zazávodit si tak řecké Soluni. Této soutěže se pravidelně účastní nejlepší závodníci nejen z Řecka, ale i z celé Evropy. Česká reprezentace zde vypravila tým seniorek – s naší Katkou Kolářovou. Zájem o účast projevil i Lukáš Daněk, který se vypravil, společně s karvinským týmem, autobusem. Luki v sestavách žáků porazil 2 soupeře, ve třetím kole vypadl a na medaili nedosáhl. Ale je opravdu nutno zatleskat, protože vyhrát na takovéto soutěži 2 kola je skvělé! V boji narazil hned ze startu na velmi dobrého žákovského bojovníka z Řecka a v prvním kole vypadl. Velmi cenná zkušenost. Katka se bohužel už den předtím necítila ve své kůži a v závodní den dokonce bojovala nejen s kašlem, ale i teplotami a bohužel jak v sestavách, tak v boji vypadla v prvním kole. I tak je třeba ocenit nezdolného ducha. J

Ve středu 18.12. přišel opět čas na tradiční oddílovou Vánoční soutěž pro žáky! Do tělocvičny jsme k nám přizvali i žáky ze sousední školy Joomuk Frýdek-Místek. Po shrnutí celoročního fungování našeho oddílu mohla začít samotná soutěž. Soutěžilo se v disciplínách – sestavy, kopy na rychlost, boj s pěnovou tyčí, pointfighting a matsogi. Všichni žáci předvedli to nejlepší, ale jak už to ve sportu chodí, na medaili vždy mohou dosáhnout jen 3 nejlepší. Nicméně nikdo neodešel s prázdnou a všechny pod stromečkem čekal ještě vánoční balíček. Znovu děkujeme všem dětem, které poctivě docházejí na tréninky a makají na sobě, rodičům za podporu a taky všem našim příznivcům za skvělý rok 2019.

Rok 2020 odstartujeme prvními tréninky v pondělí 6.1. a hned v únoru 8.2.2020 se těšíme, až se společně, tentokrát zejména s dospělými, sejdeme na třetím ročníku I.TAEKWONDO PLESU ve Frýdku-Místku!

Kalendář akcí

Srp
1
So
15:00 5. Backfist FIGHT camp
5. Backfist FIGHT camp
Srp 1 @ 15:00 – Srp 8 @ 15:00
Místo: Hustopeče
Zář
25
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Zář 25 @ 08:00 – Zář 27 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde:
Říj
2
09:30 Moravia OPEN 2020
Moravia OPEN 2020
Říj 2 @ 09:30 – Říj 4 @ 19:00
Místo: Ostrava Propozice: Přihlášení a bližší informace zde:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM