Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Prosinec v TKDFM

Prosinec nám začal Mikulášem, který věděl, že děti celý rok poctivě trénovaly a za to jim na tréninku nechal dobroty. Dokonce přišel s čertem a andělem osobně omrknout a odměnit naše nejmenší cvičence z Akademie.

6.-8.12. proběhlo závěrečné soustředění reprezentace v Brandýse nad Labem, kterého se zúčastnili naši aktuální reprezentanti – seniorky Jana Krušinová a Kateřina Kolářová, juniorka Vendula Bluchová a junior Vojtěch Kropáč. Ti byli za celoroční dřinu a výsledky zejména na ME a MS odměněni víkendem plným turnajů ve 4 různých sportech a závěrečným slavnostním rautem, kde jim za celoroční reprezentaci poděkovali nejen trenéři, ale i prezident svazu Ing. Marek Lazor.

Ten samý víkend, v sobotu 7.12.2019, proběhla ještě poslední svazová soutěž Ataxon Taekwon-Do Open 2019 (Čertovský pohár). Zde zabojovali o cenné kovy 4 frýdeckomístečtí závodníci – Kateřina Kadlubcová, Lukáš Daněk, Marek Duda a Radka Dudová. Všichni svými výkony dosáhli na medaili a nejen to – všichni se v obou disciplínách (sestavy a boj) ve svých kategoriích dostali až do finále! Proměnit finále ve zlaté medaile se podařilo Marku Dudovi, který si domů dovezl 2x zlato a dosáhl na titul nejúspěšnějšího žáka. Kačka, Luki i Radka si kromě vybojovaných stříber (každý 2!), stejně jako Marek, ještě nahrabali nějaké bodíky do Top Ten Ligy 2019. Celkem tedy z tohoto závodu TKDFM závodníci vybojovali 2-6-0.

A kdo toho měl letos ještě málo, mohl se 14.-15.12. zúčastnit velké mezinárodní soutěže King of Taekwon-Do Greek Open 2019 a zazávodit si tak řecké Soluni. Této soutěže se pravidelně účastní nejlepší závodníci nejen z Řecka, ale i z celé Evropy. Česká reprezentace zde vypravila tým seniorek – s naší Katkou Kolářovou. Zájem o účast projevil i Lukáš Daněk, který se vypravil, společně s karvinským týmem, autobusem. Luki v sestavách žáků porazil 2 soupeře, ve třetím kole vypadl a na medaili nedosáhl. Ale je opravdu nutno zatleskat, protože vyhrát na takovéto soutěži 2 kola je skvělé! V boji narazil hned ze startu na velmi dobrého žákovského bojovníka z Řecka a v prvním kole vypadl. Velmi cenná zkušenost. Katka se bohužel už den předtím necítila ve své kůži a v závodní den dokonce bojovala nejen s kašlem, ale i teplotami a bohužel jak v sestavách, tak v boji vypadla v prvním kole. I tak je třeba ocenit nezdolného ducha. J

Ve středu 18.12. přišel opět čas na tradiční oddílovou Vánoční soutěž pro žáky! Do tělocvičny jsme k nám přizvali i žáky ze sousední školy Joomuk Frýdek-Místek. Po shrnutí celoročního fungování našeho oddílu mohla začít samotná soutěž. Soutěžilo se v disciplínách – sestavy, kopy na rychlost, boj s pěnovou tyčí, pointfighting a matsogi. Všichni žáci předvedli to nejlepší, ale jak už to ve sportu chodí, na medaili vždy mohou dosáhnout jen 3 nejlepší. Nicméně nikdo neodešel s prázdnou a všechny pod stromečkem čekal ještě vánoční balíček. Znovu děkujeme všem dětem, které poctivě docházejí na tréninky a makají na sobě, rodičům za podporu a taky všem našim příznivcům za skvělý rok 2019.

Rok 2020 odstartujeme prvními tréninky v pondělí 6.1. a hned v únoru 8.2.2020 se těšíme, až se společně, tentokrát zejména s dospělými, sejdeme na třetím ročníku I.TAEKWONDO PLESU ve Frýdku-Místku!

AKTUALIZACE 12.3.2020, 13:25

Vážení rodiče, členové,

Vážení rodiče, členové,
vzhledem ke stále aktualizujícím se informacím ohledně současné situace jsme se rozhodli náhradní tréninky úplně zrušit až do odvolání.

Prosím berte tohle jako preventivní opatření, abychom předcházeli většímu nebezpečí. Zároveň bych chtěl poprosit o zachování chladné hlavy i v takto vypjatých situacích. Pevně věřím, že se situace co nejrychleji zlepší a každý jeden z nás tomu můžeme pomoci. Děkujeme za pochopení!

Trenérský tým TKDFM

Kalendář akcí

Kvě
15
08:00 Mistrovství České republiky kup ...
Mistrovství České republiky kup ...
Kvě 15 @ 08:00 – Kvě 17 @ 20:00
Místo: Nymburk Propozice: Přihlášení a bližší informace zde
Kvě
30
So
08:30 Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Kvě 30 @ 08:30 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Přihlášení a bližší informace zde:
Čvn
13
So
10:00 1. kolo celorepublikového setkán...
1. kolo celorepublikového setkán...
Čvn 13 @ 10:00 – Čvn 14 @ 20:00
Místo: Ostrava Propozice:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM