Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Moravia Open 2015

Šampionát Moravia Open 2015, který se konal o víkendu 17.-18. Října 2015  v ostravské Sareza aréně byl pro české závodníky velice atraktivní událostí, jelikož se jej zúčastnilo téměř 400 závodníků a to hned z několika evropských zemí, konkrétně ze Slovenska, Polska, Slovinska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny a České republiky. TKDFM na těchto závodech nechyběla a jejím cílem bylo přeměřit síly přes MČR (Mistrovství České republiky).

vojta

Registrace probíhala v sobotu ráno a samotné závody měly začít ve 12 hodin. Nakonec neproběhlo vše podle plánu a začalo se až po 13. hodině. Prvními kategoriemi byly mini žáci, kde jsme neměli žádného zástupce. Poté šli na řadu starší žáci. Mezi žlutými pásky jsme měli hned 2 zástupce a to Libora Kačala a Kubu Kajzara. Byly to jejich první větší závody a kromě zkušeností do budoucna si Libor odváží bronzovou medaili z technických sestav a Kuba završil své zápasy těsně před medailovou příčkou.

Dalšími zástupci v kategoriích žáků a žákyň byli s modrým páskem Richard Rožnovský, který taktéž těsně atakoval medailové příčky a Jolana Trubirohová, která předvedla naprosto skvělý výkon a vyhrála zaslouženě zlato ve své kategorii. Marian Hlavatík, soutěžící v kategorii červených pásků,však bohužel neuspěl, ale přesto si odváží mnoho zkušeností a ponaučení na MČR. Poslední v žákovských kategoriích byla zkušená závodnice Vendula Bluchová, která kategorii technických sestav červených pásků opět s přehledem vyhrála!

venda1

V disciplíně matsogi, nebo-li sportovní boj, přidala své druhé zlato Jolana Trubirohová, čímž se téměř stala nejúspěšnější závodnicí v kategorii žákyň, chyběla jí pouhá jedna bronzová medaile z technického přerážení, která ji unikla o opravdu malý kousek (a to doslova)! Velikou pochvalu si také zasloužila Vendula Bluchová, která ve své váhové kategorii  do 44kg vybojovala stříbrnou příčku ve velice napínavém finále se slovinskou závodnicí, která měla zřetelnou výškovou převahu.

V sobotu se taktéž rozjelo matsogi (sportovní boj) seniorek, kde závodila Monika Burdová, která svým srdcařským způsobem vybojovala krásnou broznovou medaili a naše reprezentantka Kateřina Kolářová, která s přehledem porazila své soupeřky a vybojovala zlato! Tímto se také Katka nominovala do soutěže „Best of the best“ kde se utkaly výherkyně čtyř nejvyšších váhových kategorií. Ani zde nenašla Katka přemožitelku a opět vyhrála.­­­ Sobotní program se protáhl až do noci a domů jsme dorazili až po půlnoci.

Nedělní závody započaly technickými sestavami seniorek, juniorek a juniorů. Kateřina vybojovala bronzovou medaili v černých páscích. Vendula Bluchová využila možnosti dvojitého startu a ani v juniorkách nenašla přemožitelku, což je mezi taekwnodisty už opravdu úctyhodný výkon.

Mezi juniory v technických sestavách v červených páscích závodil Viktor Vařeka a Vojta Foldyna. Vojta se blýskl v této kategorii a vyhrál ji na plné čáře. Dále tento den závodili naši členové reprezentace Dalibor Pantlík, David Chlebek a Matěj Svoboda. Dalibor se dokázal probojovat až do finále a skončil první a David přidal bronz v té samé kategorii – technické sestavy černých pásků. V juniorkách také závodila Vendula Mertová, která přidala na svůj účet zlatou medaili v kategorii modrých pásků juniorek, kterou suverénně vyhrála.

Navazovala disciplína t-ki (kopy do výšky). Seniorka Kateřina bojovala, ale těsně skončila druhá. Daliborovi se v juniorech nepodařilo nominovat, ale David naproti tomu tuto disciplínu vyhrál, čímž i potvrdil svou formu na MČR.

david

Pokračovalo se juniorským matsogi. Ve váhové kategorii do 63kg startoval Dalibor Pantlík a Matěj Svoboda. Oba naše závodníky porazil zkušený Slovinec, ale přesto se našim borcům povedlo ,,trhnout‘‘ alespoň druhou (Dalibor) a třetí (Matěj) příčku. V kategorii do 75kg startoval David, který se dobojoval až do finále, kde nakonec podlehl a skončil druhý. Všem třem patří taktéž pochvala ze progres a vůli na tréninku, kterou na ringu dokázali prodat! Vendula B. přidala další zlato ve svém druhém startu v kategorii juniorek do 46kg a taktéž potvrdila své kvality zkušené závodnice, která již může s přehledem startovat o kategorii výše. Talentovaná Jana Krušinová, která si ve své kategorii hravě poradila se všemi soupeřkami postoupila až do finále a nakonec vybojovala stříbro ze sportovního boje.

Poslední disciplínou bylo týmové matsogi. Juniorský tým měl vylosované proti sobě pouze týmy Poláků, přičemž dva porazil a dostal se do finále, kde narazili opět na Poláky, na které nestačil a odváží si stříbro. Juniorky se sice rvaly statečně, ale nestačilo to na poražení soupeřek. I tak si ale odváží domů pohár za 3. místo . 🙂

Nakonec se konalo vyhlašování nejúspěšnějších jednotlivců. Jak již bylo zmíněno Jolaně toto ocenění uteklo opravdu o malý kousek, ale všichni dobře ví, že to nejsou pro ni první ani poslední závody a jistě dokáže ocenění obhájit i jinde. Naproti tomu se zadařilo Davidovi Chlebkovi, který ses svým skoré 1 zlata, 1 střibrná a 1 bronzová získal titul nejúspěšnější závodník Moravia Open mezi juniory. Se stejným výsledkem skončila i Katka Kolářová, která tento titul získala za seniorky!