Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství Evropy 2017

Ve dnech 24.4. – 30.4. se konalo v anglickém Liverpoolu Mistrovství Evropy v Taekwon-do ITF. Na tento šampionát se vydala také 36 členná česká reprezentace, ve které nechybělo ani 6 bojovníků z našeho oddílu Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek.

Vendula Bluchová, Vojtěch Jan Foldyna, Jana Krušinová, Adéla Moravcová, Dalibor Pantlík a Kateřina Kolářová již mají za sebou mnohé zkušenosti a tak většina z nich jela do Liverpoolu obhajovat své minulé tituly a případně přidávat další.

Mistrovství bylo rozděleno do 4 soutěžních dní, v nichž každý den měli naši taekwondisté možnost proměnit svůj start na ME ve vítězné kovy. Hned první den se kvality českého týmu ukázaly a při první disciplíně technických sestav týmů jsme měli hned dva medailisty, a to rovnou zlaté – Vendula Bluchová se svým týmem juniorek postoupila až do finálového utkání, kde porazily favorizované rusky a stanuli tak na stupínku nejvyšším. Podobně tomu bylo u týmu juniorů, kde jsme měli frýdecko-místecké zastoupení v podobě Vojtěcha Jana Foldyny, kdy Češi opět nenašli jediného přemožitele a s přehledem vyhráli celou disciplínu. Tedy bilance prvního dne byla více než slibná – 2x zlato v TKDFM.

Druhý den jsme měli opět mnoho šancí získat několik titulů, především v seniorských kategorií. Kateřina Kolářová, Adéla Moravcová a Dalibor Pantlík byli připraveni jít na tatami s vervou a dostat se až k vytouženým medailím. Kateřina Kolářová naprosto senzačně proměnila svůj start v individuální disciplíně technických sestav a skončila na druhé příčce. K tomu společně s Adélou ještě přidaly druhé stříbro v týmových technických sestavách, kde ve finále těsně podlehly Rusku. Dalibor měl však s týmem seniorů opačnou zkušenost a ve finále Češi dokázali porazit ruské závodníky a stali se tak mistry Evropy v technických sestavách. Po druhém dni závodníci z TKDFM zaznamenali 1x zlato a 2x stříbro.

Třetí soutěžní den již z větší části patřil disciplíně sportovní boj (matsogi). Tento den se konečně dočkala i naše Jana Krušinová, která je specialistkou na matsogi. Se svým týmem se dokázala probojovat až do finále, kde bohužel již reprezentantky nestačily na tým z Ukrajiny. Odpoledne se ale Janě ještě povedlo ukázat své kvality v individuálním sportovním boji, kde prošla hladce přes několik soupeřek v nabité kategorii a nakonec skončila na krásném třetím místě. Třetí den nám tedy přinesl 1x stříbro a 1x bronz.

Čtvrtý a poslední soutěžní den české reprezentanty už čekaly jen medailové žně, protože přišly na řadu technické disciplíny jako tukgi (speciální přerážecí techniky) nebo wirok (silové přerážení) a také hosinsool (sebeobrana – nacvičená scénka 2 nebo 3 útočníků proti obránci). Vendula, Vojta a Dalibor přidali na konto hned zpočátku bronzovou medaili za společnou sebeobranu a Vojta a Dalibor ještě navíc v druhé sebeobraně taktéž díky velkému bodovému hodnocení přidali druhý bronz. V zápětí přidala Kateřina Kolářová zlatou medaili za silové přerážení týmů (wirok) a hned na to ještě jedno stříbro za speciální přerážecí techniky (tukgi). Junioři s Vojtou Janem Foldynou se nenechali zahanbit a ve speciálních technikách si došli až pro zlato. A třešničkou na dortu byl ještě jeden cenný kov – bronzová medaile seniorky Katky, která se se svým týmem v težké konkurenci probojovala až do semifinále. Poslední den měl tedy bilanci – 2x zlatá, 1x stříbrná a 3x bronzová medaile pro TKDFM.

Česká republika skončila celkově na druhém místě v pořadí nejúspěšnějších zemí hned za Ruskem. Nutno říct, že ruská výprava čítala přes 140 reprezentantů a v porovnání s našimi 36 je to úctyhodný výsledek pro ČR.

Gratulujeme ke skvělému výsledku všem reprezentantům, děkujeme za vzornou reprezentaci také našim frýdecko-místekcým taekwondistům a těšíme se na Mistrovství světa 2017, které se letos bude konat v září v Severní Koreji.