Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Zápisky z Mistrovství Evropy 2017

Mistrovství Evropy 2017 je již minulostí a my Vám přinášíme zápisky z jednotlivých dnů, jež nám poslali naši reprezentanti 🙂

TKDFM a první závodní den

Dnešní den patřil sestavám. V individuální soutěži startovali Vendy Bluchová v kategorii juniorek I.DAN, Vojta Foldyna v juniorech I.DAN, Dalibor Pantlík v seniorech I.DAN a Adéla Moravcová v seniorkách I.DAN a Katěřina Kolářová v seniorkách II.DAN.

Závody začaly přesně v plánovaný čas a to v 9:30. Jako první nastoupila Vendy, jejíž kategorie byla rozlosována do pavouka na celé 4 strany! V prvním i druhém kole si krásnými výkony poradila se svými soupeřkami. V dalším kole – již o postup do semifinále – podlehla těsným výsledkem ruské soupeřce. Zároveň s Vendy, startoval ve své juniorské kategorii Vojta Foldyna. Ta byla taky podobně nabitá (trvala celkem bez jakýchkoliv větších prodlev 240min). Vojtík si krásnou technikou vybojoval první postup. V druhém kole narazil rovněž na Rusa a tomu s výsledkem 3:2 podlehl.

Další přišla na řadu Adélka Moravcová. Ve svém prvním individuálním startu na ME v seniorkách prošla prvním kolem. V dalším kole se jí stala osudná opět závodnice z Ruska. Rozhodčí opět upřednostnili ruský styl cvičení a i přes skvělý Adélčin výkon, se vlaječky obrátily proti a ona vypadla před medailí.

Dája Pantlík, náš další individualista a zkušený „tulař“ měl také svou premiéru, a to v seniorech. Kategorie byla opět nabita jak kvantitou, tak kvalitou. V prvním kole hladce prošel. V druhém se mu stal osudným, kdo jiný, než Rus… Opět s rozdílem 1-2 bodů podlehl tomuto soupeři s konečným stavem 3:2.

Po soutěži individualistů se stihly odjet ještě týmové sestavy. Zde nejdříve zaválely juniorky (Vendy B.), které porazily Řekyně, Ukrajinky a nakonec si – konečně – smlsly na Ruskách a vyhrály zlatou medaili!! Na ně hladkými postupy přes své soupeře navázali junioři (Vojtík F.). Suverénním výkonem se dostali do finále, kde jasně vyhráli i nad…počkejte si…Rusy! A tím se také stali letošními Mistry Evropy!

Jediná já, si na svou premiéru v II.DANech počkám do zítra. I když jsem se půl dne rozcvičovala a už vlastně byla jednou nohou na ringu. Hned ráno se tedy dojedou individuální kategorie (už jsem asi zbyla opravdu jen já?), pak to s Dájou hned nakopneme v týmových sestavách. Dále jsou v plánu sportovní boje juniorů.

Za sebou tedy máme menšinu kategorií, ještě se máme/máte na co těšit! Fanděte dál!
PS: den skončil hodinovým stáním fronty na večeři! Asi nejnamáhavější část dne…☹

2. den Mistrovství Evropy

Dnešní den byl ve znamení tří disciplín, a to technických sestav, sportovního boje a speciálních přerážecím technik.

Jako první nastoupil na ring Vojta Foldyna. V kategorii mladších juniorů do 63 kg mu los přinesl bojovníka z Moldávie, na kterého po dobrém výkonu nakonec nestačil a spokojil se pouze s dalšími cennými zkušenostmi. Další přišla konečně na řadu Kača Kolářová, která si poradila se svými soupeřkami v kategorii seniorek II. danů a došla do finále, kde narazila na českou kolegyni a konalo se české finále. Kača to nakonec dotáhla “jen” na stříbro a tak putuje do Frýdku-Místku první individuální medaile!

Vendy Bluchová se dostala jako další na řadu ve své kategorii mladších juniorek do 46kg. Loňská vicemistryně světa však nedokázala projít přes první kolo, kde ji překvapila závodnice ze Severního Irska. Svého startu mezi juniorkami do 58kg se dočkala také Janča Krušinová a byla úspěšná! Po sérii výher došla do semifinále, kde narazila na kvalitní Ukrajinku, na kterou sice nestačila, ale odváží si bronzovou medaili z individuální disciplíny a to je obrovský úspěch!

Vracíme se zpátky k sestavám, kde se předvedl tentokrát seniorský tým včetně Dalibora Pantlíka. Pokračoval v duchu juniorů i juniorek a po výhře nad domácími Angličany, následně v semifinále Ukrajinci, se dostal do finále s kým jiným, než s Ruským týmem. Češi ale ukázali svoji nadvládu v této disciplíně a znovu dokázali vyhrát týmovou disciplínu v technických sestavách! Po této výhře se musel ještě tento den nominovat seniorský tým v disciplíně speciálních technik. Tato povinnost patřila Daliborovi, který ale nedokázal otočit desku dostatečným způsobem a technika byla ohodnocena pouze jedním bodem.

Jako poslední se rozjela kateogrie týmových sestav seniorek (Kača a Adélka) a po výhře nad Bulharským týmem míří za stejným cílem, jako všechny ostatní české týmy! Kategorie pokračuje zítra ráno.

Po dnešním dni je Česká Republika na skvělém druhém místě! Dokáže si tuto pozici udržet? Zítra pokračujeme!

3. den Mistrovství Evropy 2017

Krátký souhrn z dneška od Katky Kolářové viz níže, dnes bylo na pořadu dne vesměs matsogi a nominace ve speciálních techníckých disciplínách.

– Katka prošla přes Španělku, poté jí stopla Ruska (bohužel Kačce chyběla otočka a potom už nezbýval čas).

– Ostatním se přes den bohužel nedařilo úplně podle představ, nicméně všichni předvedli maximum a nechali na ringu vše.

– Janča nakonec ale měla hezkou tečku za dnešním dnem – bojovnice srdcem i duší, která včera vybojovala krásný bronz v idndividuální kategorii se dnes ještě blýskla v týmovém matsogi a přidala na své konto stříbro, dle slov Katky jela exhibiční zápasy, klobouk dolů – SUPR!

ZÍTRA POSLEDNÍ ZÁVODNÍ DEN DRŽTE PALCEEEE!!! JEŠTE TOHO JE DOST VE HŘE!

4. den Mistrovství Evropy 2017

Poslední den na ME byl pro reprezentanty ve znamení speciálních technik a sebeobran.

První nastoupil matsugi tým seniorek (Kateřina Kolářová), které v prvním kole porazily Bulharky. Poté ale nestačily se skórem 6:4 na Řekyně a skončily na krásném třetím místě.

Po týmových bojích přišly na řadu sebeobrany. Všechny týmy postoupily do finále, včetně dívčího juniorského (hero = Vendula Bluchová) a ženského seniorského (útočníci = Vojtěch Jan Foldyna a Dalibor Pantlík). Obě sebeobrany získaly další dva bronzy!

Odpoledne přišly na řadu speciální techniky a wirok. V týmu seniorek na wirok byla i naše Kačka Kolářová a holky vybouchaly pro ČR velmi cennou zlatou medaili. Chvíli na to získaly seniorky ve velmi těsném souboji druhé místo ve tki. Na vedlejším ringu se mezitím rozjela kategorie juniorských týmových speciálních technik, kde náš Vojta Foldyna skákal nomo. Kluci všechny přeskákali a skončili na nejvyšší, zlaté příčce.

Při celkovém počtu 16 zlatých, 12 stříbrných a 18 bronzových medailí se česká výprava umístila celkově na krasném DRUHÉM místě v pořadí států, což je jeden z nejlepších výsledků v historii českého Taekwonda!

Gratulujeme našim reprezentatům k výsledkům!