Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky v Taekwon-do ITF

Dne 13.11.2015 vyrazila parta fighterů z Frýdku-Místku na Mistrovství České republiky v Taekwon-du ITF. Po dlouhé cestě do Nymburku jsme se všichni zvážili a ubytovali. A po krátké večerní poradě jsme šli na kutě .

V sobotu 14.11. se naši žáci, žákyně a seniorky už od rána těšili na své soupeře do ringu a hned po příjezdu do haly se začali rozcvičovat. Po zahajovacím nástupu se rozjely kategorie technických sestav týmů žáků. Hned v úvodu závodů předvedl náš žákovský tým ve složení – Vojta Kropáč, Marian Hlavatík, Štěpán Holák, Richard Rožnovský, Dominik Smyčka a Matěj Horka perfektní výkon a žáci si vybojovali medaile. Další medaile v žákovských kategoriích přidali Richard Rožnovský, který se dobojoval až do finále v matsogi -38kg, kde nakonec vyhrál stříbro a Štěpán Holák v téže kategorii vybojoval bronz. Další stříbrnou medaili přidal po skvělém výkonu Vojta Kropáč v matsogi -44kg a potvrdil, že umí bojovat nejen pěstmi, ale hlavně hlavou. A tímto žáci neskončili. V dalších týmových disciplínách přidali ještě bronzové medaile z týmového sportovního boje – matsogi a stříbrné medaile z týmového tukgi (speciální přerážecí techniky).

Žákyně se nenechaly zahanbit a přidávaly jednu medaili za druhou. Jako první medailista a hned zlatá byla tradičně doposud neporažená Vendula Bluchová.  Další naše žákyně Jolana Trubirohová vybojovala stříbrnou medaili z technických sestav – tul a druhou stříbrnou medaili ze sportovního boje – matsogi. Celý den ji zlaté medaile unikaly o malé bodíky a vytoužený pohár za nejlepší závodnici se málem stal nedosažitelným. Ovšem odpoledne se karta obrátila a Jolana díky tvrdému tréninku ve všech disciplínách nenechala nic náhodě a zlatou medaili nakonec vyhrála ve třetí disciplíně tukgi – speciální přerážecí techniky. Nakonec jí toto skóre – 1 zlatá a 2 stříbrné medaile přinesly i pohár pro nejúspěšnější žákyni na MČR.

12208401_10207046885424789_2240711621875025169_n
V technických sestavách seniorek přidala bronzovou medaili Adéla Moravcová a v matsogi si Katka Kolářová vybojovala stříbro a Nela Chamrádová bronz. Po ukončení disciplín jednotlivců si naše seniorky (tým ve složení – Kateřina Kolářová, Monika Burdová, Adéla Moravcová, Nela Chamrádová) vybojovaly ještě další medaile v týmových disciplínách. Bronz z matsogi týmů a 2x zlato z tukgi týmů a wiryoku (silové přerážení) týmů. Tímto také skončil první soutěžní den.

Druhý soutěžní den v neděli 15.11. se vrhli do soutěžení také junioři a juniorky. Mezi prvními se rozjela týmová soutěž v technických sestavách – tul, kde bohužel oba naše týmy měly smůlu, byť jejich výkon byl na vysoké úrovni, rozhodčí nakonec zvedli ruku soupeřům. Přesto se junioři dostali alespoň na bronzovou medaili. První individuální juniorskou medaili získal Michael Lednický v tulech zelených pásků a to medaili stříbrnou, jeho premiéra na MČR měla tedy úspěšný rozjezd. Další medaile z tulů přidali junioři Vojta Foldyna, Dalibor Pantlík a David Chlebek, kteří ve svých kategoriích bez problému došli až do finále, kde si zaslouženě ukázkovými technikami vybojovali příčku nejvyšší – všichni tři se stali vítězi a mistry ČR.11218152_10207049587252333_3929373000626432016_n

V technických sestavách juniorek si zlato vybojovala Vendula Mertová, stříbro Barbora Kotásková a bronz Jana Krušinová. Po pauze na oběd se rozjely váhové kategorie juniorů, kde Vojta Foldyna v kategorii -57kg získal bronz, ale svým výkonem dal jasně najevo, že dokáže konkurovat i zkušeným reprezentantům z vyšších váhových kategorií a zaslouženě proto po zápase dostal nabídku do státní reprezentace. Dalibor Pantlík v kategorii -63kg vybojoval bronz a David Chlebek v kategorii -75kg stříbro, oběma unikaly zápasy o setiny bodů a štěstí se bohužel více přiklonilo pro soupeře.

V juniorkách se se skvělými zápasy probojovaly až do finále obě naše závodnice – Barbora Kotásková a Jana Krušinová, kde svedly velmi vyrovnaný souboj, ale nakonec rozhodčí zvedl ruku Janě. Bára po tomto výkonu ještě přidala bronzovou medaili ze silového přerážení. Obě závodnice díky výsledkům a nasazení dostaly taktéž nabídku do reprezentace a tak se i jejich tréninky podepsaly a přinesly ,,ovoce“.

V odpoledních hodinách se rozjela soutěž ve sportovním boji – matsogi týmů, kde oba naše týmy měly velkou šanci. Juniorský tým (David Chlebek, Dalibor Pantlík, Matěj Svoboda, Vojtěch Foldyna a Vitkor Vařeka) si poradili s týmem Karviné, kde zvítězili 6:0, ale přes další tým tentokrát z Prahy neprošli. Obsadili tak třetí místo. Juniorky ve složení – Jana Krušinová, Barbora Kotásková, Valerie Holáková, Vendula Mertová, Kateřina Rožnovská a Tereza Žabenská šly do prvního zápasu proti pražským závodnicím poněkud nesehrané, což se podepsalo na morálce celého týmu. Naštěstí si holky včas uvědomily, že musí fungovat společně a navzájem se podporovat a nahromaděnou energii zanechaly v ringu a ta se také proměnila v jejich vítězství. Ve finálovém zápasu v těsných soubojích nakonec podlehly Brnu, ale příště si prvenství jistě nenechají ujít a už od začátku nenechají nic náhodě. Ve speciálních přerážecích technikách si naši junioři ,,vyskákali“ stříbro a na závěr přidal ještě stříbrnou medaili i Dalibor Pantlík v silovém přerážení.

Naše škola TKDFM nakonec skončila celkové na 4. místě, celkový počet závodníku: 25.
Celkový zisk medailí : 10 zlatých 13 stříbrných 11 bronzových

Filip Gavlas – hlavní kouč výpravy shrnuje výsledek za velice zdařilý a gratuluje všem k medailím a skvělým výkonům, za kterými stojí tvrdá práce.