Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky – DAN

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – DAN

1. – 18.11.2023 – FRÝDEK-MÍSTEK
    Máme 6 mistrů republiky!

Třetí listopadový víkend se konala v Nymburku nejvyšší technická soutěž pod hlavičkou Českého svazu Taekwon-do. Na toto mistrovství se chystali především členové našeho závodního týmu, protože zde mohou startovat pouze držitelé 4. kupu a vyššího. Modré pásky navíc musí respektovat pravidla pro výkonnostně vyšší skupinu červených (2.-1.kup)  a černých pásku (dany). To znamená, že například při matsogi musí myslet na to, že je povinná otočka v každém kole.

V pátek vyrazil náš žákovský a seniorský tým vstříc dobrodružství do Nymburku, kde se toto klání tradičně koná. Juniorský tým měl jeden den navíc volno, protože juniorská soutěž se konala až v neděli. Po příjezdu jsme se registrovali a všichni naši žáci a senioři bez problému navážili.

Sobotní soutěžní den začal soutěží technických sestav mladších a starších žáků, kde jsme měli několik želízek v ohni. Kategorie byly extrémně nabité a zisk medaile znamenal prodrat se konkurencí v některých případech až 30 soupeři. Nám se to ale docela dařilo a naši žáci všem dokázali, že jsou ve formě. Na medailové pozice se nepovedlo dostat Adamovi Horníčkovi přesto, že zaznamenal několik výher s těžkými soupeři, do finálových kol ho stopl soupeř z čech. Naopak medailové umístění se podařilo proměnit u Filip Koziara, který se probojoval přímo do finále a co víc finálové kolo proměnil ve výhru!  Filip Koziar se tak stal mistrem České republiky. Gratulujeme.

V kategorii starších žáků, kde bylo 37 soutěžících se našim klukům Tondovi Horálkovi, Kubovi Váchovi, Denisovi Gančarčíkovi i Dominiku Horníčkovi dařilo procházet z prvních kol. Nejdále se dostal Dominik a Denis, který skončili těsně před bronzovou medailí. Bohužel tady nám tolik nepřálo a žádný z našich starších žáků se zde neprosadil.

Tím pro naše žáky individuální soutěž v technických sestavách skončila a následovala soutěž v týmových sestavách, kde cvičí 5+1 náhradník v týmu a snaží se zacvičit předepsanou sestavu s choreografií. Kluci měli jen krátký čas na secvičení a tuto disciplínu jsme měli jako doplňkovou, nicméně i tak naši žáci zacvičili velmi dobře a nakonec skončili na krásném 3. místě.

Všichni ale netrpělivě čekali na disciplínu sportovního boje – matsogi. Tady jsme měli velké očekávání, které se nakonec proměnilo v medaile. Začněme těmi nejmenšími – Filip Koziar ve své váhovce zaznamenal 1 výhru a postoupil do semifinále. Tam prohrál velmi těsně, ale zaslouženě bere ke své zlaté medaili ze sestav ještě bronz z matsogi. Bravo.

Na vedlejším ringu už se ucházel o přední příčky Adam Horníček. Ten bez problémů zdolal 2 soupeře a dostal se až do finále. Tam velmi těsně nakonec podlehl, nicméně jeho výkon byl opravdu úctyhodný a Adam se začíná řadit k bojovníkům, kteří stabilně přiváží medaile. Stříbrná z Mistrovství republiky je jeho největší úspěch a patří mu velká gratulace!

Starší žáci Denis, Dominik a Tonda bohužel neměli tolik štěstí a konkurence byla velmi silná. Všichni bojovali srdcem, ale nakonec se jim nepodařilo urvat medailovou pozici. Poslední nadějí byl Kuba Vácha, který za poslední dobu udělal velký progres na trénincích. To se také silně projevilo v jeho boji. S přehledem si poradil se všemi soupeři a dosáhl až na příčku nejvyšší! Kuba se stal se mistrem České republiky.  Bravo!

Tím medailová sklizeň ještě nekončila. Žáci měli také zálusk v dalších týmových disciplínách. Nejdřív si doslova vyskákali stříbro v disciplíně speciálních přerážecích technik – tukgi a starší žáci ještě přidali druhé stříbro v týmovém boji tzv. tým-matsogi. Tohle byl rozhodně jejich majstrštyk a věříme, že na dalším MČR se ze stříbrných stanou už medaile zlaté. Kluci dobrá práce.

Do medailových sklizní přidal také jeden bronz náš senior a trenér Petr Cholevík ve sportovním boji, kde předvedl skvělý výkon a opět posunul své hranice a to je důležité. Na medailovou pozici se nakonec nepodařilo dostat naší seniorce Ivě Michalkové, přesto ji patří velký dík za reprezentaci oddílu a kuráž, s kterou do závodění jde.

Do nedělního klání se pustili s vervou junioři, kteří přijeli den předtím v sobotu, aby fandili našim žákům. Soutěž opět začala okolo 8:30 a na všech rinzích se rozjely kategorie a my měli co dělat, abychom stihli všechny naše nadějné juniory odkaučovat.

V technických sestavách opět zaválel Šimon Surma, který v nabité kategorii o 30 lidech prošel až do finále. Tam bohužel nestačil na soupeře z čech, který jej nakonec těsným výsledkem porazil. Dařilo se také Kateřině Kadlubcové, která se mezi juniorkama I. danů probojovala až do semifinálem, kde nakonec brala bronz.

Všichni ale měli velká očekávání od sportovního boje a tam se také predikce trenérů potvrdily. Kateřina Teslíková měla těžké soupeřky a boje byly velmi vyrovnané, nakonec se ale Kačka se všemi vypořádala po svém a zaslouženě si vybojovala zlatou medaili ve své váhové kategorii a stala se tak mistryní České republiky! Bravoo!

Podobně zaválel Matyáš Macho, který v nejvyšší kategorii mladších juniorů nenašel přemožitele a taktéže bez ztráty kytičky vybojoval zlatou medaili a stal se mistrem České republiky! Gratulace.

A pokračujeme dál. Ostřílená bojovnice Kačka Kadlubcová už začíná být ikonou a ve své váze nenechala nic náhodě a přesto, že už je ve vyšší věkové katgorii starších juniorek s přehledem vyhrála svou váhovku a bere taktéž zlato. Kačka je mistryně České republiky! Blahopřejeme!

No a aby toho nebylo málo další zlatou přidal ještě náš Lukáš Daněk, který se po trdých výměnách ve finále s bojovníkem z pražské školy stal taktéže mistrem České republiky. BRAVO!

K těmto zlatým žním naši junioři Matyáš Macho, Šimon Surma, Martin Kusin a Josef Horálek přidali ještě stříbrnou medaili v týmovém sportovním boji matsogi a Matyáš Macho si ještě ,,vyskákal” 3. místo ve speciálních technikách.

Děkujeme všem za vzornou reprezentace a přejeme mnoho úspěchů při obhajobě našich 6 titulů mistrů České republiky.

Naše škola se umístila celkově na 6 místě v pořadí všech 23 škol.

Napsal: Filip Gavlas