Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Cesta za úspěchem

Dne 24.- 25. 3.2012 jak už víme, hostila nymburská hala Sportovního centra celkem 260 závodníků z 29-ti českých i zahraničních škol taekwonda ITF. Všichni se zde sjeli, aby každoročně před mistrovstvím Evropy otestovali svoji závodní formu. Pojďme se podívat na konkrétní umístění našich závodníků. Článek si budete moci přečíst také v novinách Český domov – www.ceskydomov.cz a ve Zpravodaji Frýdku-Místku.

V sobotu rozjela boje o cenné kovy nejmladší skupina a to žákovská. V této věkové skupině nasadila Škola TKD ITF F-M vysokou laťku, když se podařilo ihned v začátku získat v kategorii modrých pasů 1. a 2. místo. Ve finálovém boji se představila Vendula Bluchová a Jana Krušinová. Obě jsou velmi častými medailistkami v technických sestavách. Nyní se probojovaly společně až do finále, kde první místo nakonec získala zkušenější Bluchová. Obdobně probíhala kategorie zelených pasů děvčat. Do finále se probojovala Petra Chlebková a nakonec ji byla na krk zavěšena zlatá medaile! Třetí místo v této kategorii získala její spolubojovnice Barbora Kotásková. Žákyně dále pokračovaly sběrem medailí a to ve sportovním boji. Získaly celkem 3 bronzové medaile (Bluchová, Krušinová, Holáková). V sestavách žáků modrých pasů si vybojoval 3. místo Vojtěch Jan Foldyna, který si odnesl bronz také ve sportovním boji do 32kg. Bronzem se mohl pochlubit i Nikolas Melár, který společně s Danem Markem zápasili v ringu vůbec poprvé na takovéto velké soutěži. Žákovskou sbírku medailí excelentně završil ziskem zlaté medaile Matěj Svoboda, kterého společně s Daliborem Pantlíkem a juniorskými závodnicemi Adélou Moravcovou a Annou Nevludovou již zanedlouho čekají zkoušky na 1. dan – černý pás, první mistrovský stupeň v taekwondu.

V sobotu se zároveň organizátorům akce podařilo rozjet soutěž v technických sestavách juniorů. V této věkové skupině má škola několik reprezentantů ČR (Mojžíšek, nepřítomný Kaděra, Barabášová, Nevludová, Moravcová). Ti se svými výkony navázali na úspěch žákovské skupiny již v technických sestavách. Finálový zápas červených pásů děvčat byl v režii Moravcové a Nevludové. Zvítězila Moravcová a škola si tak mohla připsat na své konto další dvě cenná umístění. Ve skupině B (modré pásy) postupoval až do finálového souboje David Chlebek a za svůj vynikající výkon si odvezl kov nejcennější. Ve sportovním boji k tomu přidal ještě 3. místo a taktéž 3. místo a bronzovou medaili si odvezly Burdová a Nevludová, která získala bronz také ve speciálních přerážecích technikách. Druhé místo v boji získali – Moravcová, Barabášová a Mojžíšek. Mojžíšek velmi dobře dokázal zúročit svoji přípravu a ve speciálních přerážecích technikách a silovém přerážení získal zlaté medaile, což mu v konečném součtu zajistilo pohár a titul „Nejúspěšnější junior skupiny A“ této soutěže. Dvě zlaté medaile si také vybojovala Eliška Hradílková (sportovní boj a speciální přerážecí techniky) a tímto úspěchem zároveň titul „Nejúspěšnější juniorka skupiny B“. Eliška tak završila svoji sportovní kariéru v této skupině. Další závody a soutěžení ji čekají již ve skupině A mezi červenými a černými pásy.

Poslední věkovou skupinou byli seniorští závodníci, kde má škola také své zastoupení v reprezentaci České republiky – Kosík, Gavlas, Kolářová. Kateřina Kolářová předvedla hned v prvních soubojích technických sestav svoji formu a v této kategorii žen nedala svým soupeřkám žádnou šanci a postavila se na stupínek nejvyšší, když ve finálovém souboji porazila závodnici ze Slovinska. Slovinské závodnice byly velmi kvalitně připraveny a ve sportovním boji, kde Kateřina postoupila také do finále, jí zkřížila cestu opět jedna ze slovinských závodnic. Po velmi náročném a vyrovnaném souboji nakonec Kateřina těsně podlehla a získala tak 2. místo. Kosík a Gavlas startovali poprvé v historii spolu ve váhové kategorii do 71 kg a los jim určil souboje každému v jiné polovině startovací listiny. Po vyčerpávajících vítězných bojích nad svými soupeři se oba probojovali do finále a předvedli výkon hodný finalistů a diváci mohli shlédnout velmi vyrovnaný zápas. Rozhodčí nakonec přiřkli vítězství Kosíkovi, který v této váhové kategorii startuje i na evropských a světových šampionátech. Gavlas ke stříbrné medaili ze sportovního boje přidal ještě 2. místo v technických sestavách a 3. místo ve speciálních přerážecích technikách.

Celkově získala Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek 11 zlatých, 8 stříbrných a 12 bronzových medailí a stala se tak nejúspěšnější školou taekwonda na této významné mezinárodní soutěži. Po loňském úspěchu, kdy se škola stala nejúspěšnějším subjektem České republiky za rok 2011, je tento výsledek opravdu výborným začátkem do nové sezóny.

Zde si můžete stáhnout konkrétní umístění našich členů: vysledky czech open 2012 nasi tkdfm