Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Měsíc květen v TKDFM

V měsíci květnu se toho u nás v oddíle událo hodně. Hned ze začátku května se dva naši ostřílení závodníci a reprezentanti vydali na dalekou cestu do Slovinska na Ljublana Open. Dalibor Pantlík a Matěj Svoboda bojovali o sto šest a hájili nejen české, ale také i frýdecko-místecké barvy. Oba dva si ze Slovinska dovezli stříbrnou medaili ze sportovního boje (matsogi) a Dalibor k tomu přidal ještě zlatou z technických sestav. Velice úctyhodný výkon borců s vědomím, že před závody neměli ani chvíli na odpočinek, jelikož cesta autobusy zabrala více než 11 hodin jízdy. Kluci tak přijeli brzy ráno do haly, kde měli pouze chviličku na načerpání sil, než se vrhli do boje! Kluci bravo! Tomu se říká nezdolný duch. Děkujeme za skvělou reprezentaci a vzornou ukázku bojovného ducha, kterým oba výrazně oplývají.

Ke konci května nás čekala jedna z hlavních událostí v celém roce. Kupové zkoušky na vyšší technické stupně. Všech 27 žadatelů z řad dětí z různých skupin našeho oddílu bylo velice úspěšných a zdolalo zkoušky na další pásek. Velká pochvala patří Jakubovi Šperkovi, Liboru Kačalovi a Tereze Žabenské, kteří dostali vysoký počet bodů od pana velmistra Hwang-Ho Yonga, který do našeho oddílu zavítal právě proto, aby viděl úroveň našeho taekwonda. Po zkouškách byl již tradičně naplánovaný technický seminář pro 2. kup a vyšší, na kterém nechybělo ani velké osazenstvo z dalších oddílů celého kraje. A tak se 24.5. u nás udály 2 významné události, které hodnotím velice kladně. Po semináři následovala také tradiční večere s panem velmistrem a jeho manželkou, které jsme se společně s Katkou Kolářovou zúčastnili a dozvěděli se také mimo jiné i zajímavé zvyky, které jsou pro asijsou kulturu běžné.

No a aby toho nebylo málo, ten stejný týden o víkendu nás čekaly ještě jedny závody v Praze a školení pro trenéry v Brně. Pražský Sonkal Open je soutěž s dlouhou tradicí a TKDFM na ni pravidelně jezdí, byť se skromným, ale hlavně silným osazenstvem. Dalibor, Vendula M., Vendula B. a Richard jako závodníci společně s rozhodčím Matějem a hlavní koučkou Katkou dokázali v Praze opět vyprášit kožich místím a ukázat, že i s malým počtem lze vyhrát velké množství medailí. Prakticky každý z výpravy si dovezl 2 medaile, mezi nimiž kralovaly ty zlaté. Dalibor si mimo dvou zlatých odvezl také pohár pro nejúspěšnějšího závodníka v juniorech. GRATULACE!!!

Naproti tomu v Brně jsem se já společně s dalšími trenéry z Brna a okolí seznamoval s dalšími možnostmi tréninku nejen pro kondici, speciální techniky ale i pro potřeby sportovního boje. Kurz byl velice výživný a drtivou většinu času jsme strávili v doboku, takže praxe byla v tomto případě na prvním místě. Děkujeme brněnské škole za tuto možnost a těšíme se na další podobné trenérské víkendy, kterých se jistě zúčastníme ve větším počtu v případě, že nebudou zasahovat do dalších akcí taekwondo.

Toť byl měsíc květen v kostce a nyní nás čeká červen, který bude taktéž naplněný událostmi, stejně jako měsíc přechozí. Hned ze začátku nás 14.6. čeká letní soutěž TKDFM, kde se opět potkají všechny naše skupiny dětí a zazávodí si v oddílovém turnaji nejen o medaile, ale také i o hodnotné ceny. 17.6. čeká vedení oddílu velká členská schůze svazu, kde se dozvíme další informace o fungování celého taekwonda v ČR, ale i v zahraničí. 23.6. nás čeká společná grilovačka, kde jsou zváni všichni trenéři a vedoucí skupin a taktéž závodníci a starší taekwondisté ze skupiny A. Tato akce je brána jako společné stmelovací odpoledne trenérů a závodníků, kteří udržují chod oddílu a starají se o to, aby o nás bylo slyšet. A je! Za to jim patří velký dík! A poslední společná akce v tomto školním roce je 26.6. členská schůze TKDFM, kde vedení oddílu shrne celý rok a nastíní další vývoj TKDFM. Plány jsou velké.

Buďte s námi!
#TKDFM

Fotogalerie ze zkoušek: http://tkdfm.rajce.idnes.cz/24.5.2017_Zkousky_na_T.S._kup/

Autor: Filip Gavlas, II.Dan, vedoucí školy

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek