Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Kurz „Zdravotník zotavovacích akcí“

Během dvou únorových víkendů, konkrétně 10.-12.2. a 24.-26.2., uspořádal náš oddíl ve spolupráci se společností @Medica 3nec kurz „Zdravotníka zotavovacích akcí“. Jednalo se o akci určenou zejména pro naše trenéry , kteří téměř denně vedou tréninky, účastní se závodů a vedou soustředění. Účelem byla kvalifikace a posílení znalostí v oblasti poskytování první pomoci , ošetřování úrazů a dalších náhle vzniklých stavů.

Celkem 6 trenérů během těchto 2 víkendů nabralo díky školitelům, kteří jsou desítky let v praxi, mnoho teoretických i praktických znalostí a dovedností. V té teoretické části byly náplní kurzu anatomické základy lidského těla , základy hygieny  a opatření pro zotavovací akce. Stručně řečeno teorie první pomoci od odřenin až po život ohrožující situace. Tyto zmíněné situace pak byly promítnuty do praktické části kurzu, kde si účastníci vše vyzkoušeli nejen na figurínách, ale také sami na sobě. Jednalo se o nepřímou masáž srdce, přenos pacientů, obvazovou techniku apod.

Kurz byl zakončen závěrečnou praktickou zkouškou, při které byli trenéři vystaveni různým modelovým situacím a postupně dle dosažených vědomostí jednali a „zachraňovali“. Teorie pak byla prověřena testem s celkem více než 70 otázkami.

Všichni trenéři zkoušku zvládli a získali tak doživotní certifikát „Zdravotníka zotavovacích akcí“. I když je certifikát udělen doživotně, tj. bez nutné obnovy, všichni se jednohlasně shodli, že je nutné minimálně za dva roky uspořádat opakovací kurz.  Ten by byl již v kratším časovém měřítku. Na fotkách můžete vidět, že kurz byl velmi pestrý a nechyběla tam, díky účastníkům (což jsou veselé kopy) ani zábava.

Moc děkujeme společnosti @Medica 3nec za profesionální přístup, skvělé školitele a organizaci kurzu.

Věříme, že pro naše oddílové akce byl tento kurz pouze preventivního rázu a budeme v budoucnu řešit pouze ty odřeniny.

Autor: Kateřina Kolářová

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek