Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Jarní soustředění 2023

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
10.-12.3.2023 – OSTRAVICE

Začátkem března pořádal náš oddíl první víkendové soustředění v tomto roce.Díky dobrým zkušenostem z minulého roku jsme opět zamířili na Ostravici do hotelu Ondráš. Soustředění se zúčastnilo přes 40 dětí a mládeže z našeho oddílu včetně studentů z Palkovic a Frýdlantu nad Ostravicí. Cílem soustředění bylo stmelování kolektivu, příprava na zkoušky a prohlubování znalostí a dovedností taekwonda jako bojového sportu.

Nabitý víkend odstartoval už v pátek odpoledním tréninkem, kde se vlastně všichni navzájem viděli možná poprvé a společně si také poprvé zacvičili. Během klasických tréninků se studenti z odlišných skupin moc často nepotkají a nemají možnost se tolik seznámit. Proto má tohle soustředění velký význam nejen pro přátelství mezi taekwondisty, ale také pro celistvost našeho oddílu.

Páteční program tedy začal hodinovým tréninkem v tělocvičně, která se nacházela cca 100m ve vedlejším hotelu. První trénink byl pouze hodinový, ale patřil k jedněm z těch fyzicky náročnějších. Ze začátku jsme si zahráli pár seznamovacích her a následoval kruhový posilovací trénink zčásti zaměřený i na kopy. Po tréninku následovala večeře a společný večerní program.
Pro stmelení kolektivu si trenéři připravili na večer seznamovací hru, ve které každý dostal lísteček s korejským názvem. Úkolem bylo najít kamarády, kteří mají stejný korejský název a společně utvořit tým. Tyto týmy poté dostaly za úkol vymyslet svůj bojový pokřik doprovázený tanečním či pantomimickým vystoupením. Všechny týmy úkol splnily a nejkreativnější tým dostal i malou sladkou odměnu. Ve 22h už byli všichni v pyžamu a s vyčištěnými zuby se ukládali ke spánku.

Druhý den byl opět hodně nabitý. Na vydatné snídani formou švédských stolů se měli všichni povinně posilnit kromě vloček, párečků a vajíček i zeleninou , aby měli dostatek energie na celý den. V 10h jsme se opět vydali do tělocvičny na technický trénink, na kterém jsme se už rozdělili do skupin dle technického stupně. Všichni trénovali dle programu na svou další zkoušku – sestavy, sparingy, kopy a jiné. Po obědě následoval odpolední klid a ve 14h byl sraz v jídelně, kde nás čekal další program. Děti dostaly za úkol zamyslet se nad svými sny a cíli, které by chtěly v taekwondu, ale i v životě dosáhnout a následně je nakreslit či napsat na papír. Odvážnější dostali prostor se o své cíle podělit s ostatními a tak jsme se dozvěděli, že někteří chtějí vyhrát zlatou medaili, mít jednou černý pásek nebo se dokonce stát mistry ČR v taekwondu.

Odpolední tréninkový blok byl rozdělen na 2 tréninky. Pro bílé a žluté pásky byl vyčleněn hodinový samostatný trénink věnovaný převážně sparingům. Zkušenější taekwonďáci se zeleným a vyšším páskem se poté vystřídali s nováčky a zajeli si sportovní boj v chráničích, neboli matsogi a nácviky.

Do programu jsme po zhodnocení situace nakonec nezapojili bazén a z důvodu předcházení onemocnění jsme večerní program přesunuli na hotel. Jelikož je na soustředění více prostoru na vysvětlování a teorii taekwondo, využili jsme tento čas právě pro prohloubení znalostí a kontextu taekwonda jako bojového umění. Povídali jsme si také něco o sportovní stránce taekwonda a zaznělo mnoho zvídavých a všetečných otázek, které snad byly všem náležitě osvětleny. Nakonec došlo i na videa z různých závodů – MČR, ME nebo MS.

V neděli nás čekal poslední společný technický trénink a následně i přezkoušení. Ti, co zvládli svůj program zacvičit bez chybičky, dostali od trenérů povolení a letáček s informacemi ohledně březnových zkoušek. Ti, co ještě nemají splněnou čekací dobu nebo měli nějaké chybičky, budou mít možnost vše dohnat do dalších zkoušek, které budou pravděpodobně v dubnu. Případně se připraví na velké zkoušky na konci školního roku s velmistrem Hwang Ho-Yongem, IX. dan.

Děti na závěr dostaly od trenérů velkou pochvalu za píli, odhodlání a hlavně za vynikající disciplínu a chování, které ocenili i zaměstnanci obou komplexů, kde jsme působili (hotel, tělocvična).

Věříme, že si děti soustředění užily stejně jako trenéři. Další podobnou akci plánujeme na konci dubna – pro více informací sledujte náš web.

Trenérský tým TKDFM

 

Zrušené tréninky

  • 2.2. – pololetní prázdniny, tréninky zrušeny ve FM a v Palkovicích
  • 12.-18.2. – jarní prázdniny, tréninky zrušeny na všech pobočkách FM, Pal, FNO
  • 28.3.-1.4 – Velikonoce, tréninky zrušeny na všech pobočkách FM, Pal, FNO

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek