Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Czech Open 2023 – Memoriál Marka Lazora

CZECH OPEN – MEMORIÁL MARKA LAZORA
3.-5.3.2023, Praha

První březnový víkend se v Praze konal jeden z největších šampionátů na našem území s mezinárodní účastí. Czech Open – Memoriál Marka Lazora se účastnilo téměř 400 závodníků nejen z ČR, ale také z Estonska, Anglie, Slovenska, Slovinska, Maďarska a z dalších evropských zemí.

 

Naše škola zde měla zastoupení a to v podobě 10 členného týmu, který domů přivezl několik cenných kovů. Soutěž byla jako vždy rozdělena na 2 soutěžní dny, přičemž první soutěžní den závodili naši žáci a v neděli, druhý den poté, junioři.

 

Dařilo se zejména našim žákům v zelených pásech. Hned v úvodu šampionátu zazářil Dominik Horníček, který se probojoval až ke zlaté medaili mezi staršími žáky. Předvedl precizní výkon téměř bez chybičky, soupeřům nic nedaroval a zaslouženě zvítězil ve své kategorii. O několik chvil později na vedlejším ringu bojovali o medailové příčky mladší žáci, mezi kterými se opět drali naši borci. Filip Koziar, Adam Horníček a Lukáš Pusťějovský měli našlápnuto a nakonec z toho bylo frýdecko-místecké finále, ve kterém nakonec zvítězil Lukáš. Filip získal cenné stříbro a velkou zkušenost. Adam nakonec na medailové umístění nedosáhl, ale svým výkonem potvrdil, že patří mezi favority a příště se na něj štěstí určitě usměje. Ve hře byla také kategorie žlutých pásů, kde jsme měli zastoupení díky Tobiášovi Halamovi, který se snažil prodrat mezi soupeři ze všech koutů ČR i Evropy. Tobík přesto, že zacvičil naprosto krásně, nakonec na svého soupeře nestačil a těsným výsledkem prohrál s budoucím výhercem kategorie. Věříme, že i v tomto případě se tyto zkušenosti zúročí a příště se Tobíkovi podaří postoupit do finálových kol.

 

Nedělní soutěž patřila našim juniorům. Nejdřív se blýskl Šimon Surma v kategorii modrých pásů, kde bez ztráty kytičky prošel až do finále s pražským soupeřem. Šimon nenechal nikoho na pochybách, finále nakonec vyhrál a získal zlatou medaili. O něco později se na stejném ringu probojovával kategorií červených pásů Lukáš Daněk. Tato kategorie patří k jedněm z nejnabitějších a umístějí je velmi cenné. Lukáš postupoval pavoukem velmi slibně a dostal se až do semifinále, kde bohužel podlehl soupeři, který nakonec vyhrál celou kategorii. I tak si Lukáš odnesl krásnou a zaslouženou bronzovou medaili. Podobně jako Lukáš i Katka Kadlubcová bojovala o medaile v kategorii červených pásů juniorek. Kačka je zkušená závodnice a porážela jednu soupeřku za druhou. Její výkon byl tak přesvědčivý, že prošla kategorií až do finále a nakonec i zvítězila, což se jí podařilo poprvé v této disciplíně. Její dominantní disciplínou je boj, ale i v technických sestavách potvrdila, že patří k elitě ve své věkové kategorii. Také Saša Koláčková bojovala v disciplíně sestav mezi černými pásy a přesto, že měla lehký výpadek v tréninku kvůli nemoci, cvičila velmi dobře. Bohužel hned v prvním kole dostala úřadující mistryni Evropy a ta ji nakonec přes velké úsilí dala stopku. Poslední želízko v ohni držela Katka Teslíková, která nás zastupovala v kategorii modrých pásů. Kačka se dostala až k medailovým pozicím a po prohraném semifinále nakonec brala krásný bronz.

 

Odpolední blok patřil sportovnímu boji – matsogi. Zde jsme měli opět několik šancí, ze kterých nakonec vzešla jedna bronzová medaile, kterou přidal na konto našeho oddílu Lukáš Daněk. Ostatním se bohužel tolik nedařilo, nicméně díky systému každý s každým absolvovala většina našich bojovníků několik zápasů i se zahraničními soupeři a získali velmi cenné zkušenosti, které se v budoucnu jistě vyplatí. Za zmínku ale určitě stojí výkon Katky Kadlubcové, která opět bojovala srdcem až do konce a po těžkých zápasech s Norkou a Ukrajinkou nakonec skončila na těsném 4. místě.

 

Dohromady si tedy náš oddíl v zastoupení 10 statečných odvezl do Frýdku-Místku 4 zlaté, 1 bronzovou a 3 bronzové medaile. 

 

Moc gratulujeme a těšíme se na další závody, které nás čekají na domácí půdě ve Frýdku-Místku – FM OPEN (1.4.2023)!!

 

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek