Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Červen v TKDFM

V posledním měsíci sezóny se členové TKDFM zúčastnili velkého množství soutěží, seminářů a mimooddílových akcí. Přečtěte si o nich níže…

V termínu od 9. do 10.6. se v Brně uskutečnilo 1. kolo testování středisek talentované mládeže 2018 (STM). Členové talentované mládeže jsou žáci a junioři, ze kterých je vybíráno do národní reprezentace a tak má tato soutěž vždy vysokou úroveň.  Naše škola patří do střediska Severní Morava, které v celkovém pořadí skončilo pouze o 1 zlatou medaili za prvními Středními Čechami. Junior Vojta Kropáč se stal se 3 zlatými medailemi nejúspěšnějším mladším juniorem! Pro všechny zájemce o tréninky navíc a možnost zatrénovat si s dalšími „tejkvondisty“ z Ostravy, Opavy a Karviné bude v září náborový trénink.

O týden později se juniorská část reprezentace (za náš oddíl  Vendy Bluchová, Vojta Foldyna a Vojta Kropáč) a někteří seniorští závodníci (za náš oddíl Kačka Kolářová) zúčastnili Romania open 2018, které je zařazeno do programu A-Class turnajů, tedy nejprestižnějších závodů v Evropě. Čeští závodníci získali celkem 25 zlatých medailí a vybojovali pro naši zemi na tomto šampionátu prvenství!

Během června také proběhly v našem regionu semináře s Velmistrem Hwang Ho-jongem, IX.Dan. Velmistr vedl celkem dva seminář. První pro II. Dan a vyšší, kterého se zúčastnili trenéři Filip Gavlas a David Chlebek. Obsah tohoto semináře byl přizpůsobem vyšším technickým stupňům a pan mistr tak mohl opravit a upřesnit techniky v sestavách, ke kterým se většinou na seminářích nedostaneme. Druhý seminář proběhl po zkouškách na vyšší pásky u nás v Místku. Přestože se konal v pátek, byla i zde hojná účast. Programem byl trénink systému matsogi.

Hlavní událostí měsíce června byly jednoznačne zkoušky na vyšší pásky. Zkoušek se zúčastnilo celkem 29 našich žáků a pod přísným dohledem pana Velmistra Hwang Ho-jonga obdrželi po přezkoušení všichni žadatelé vyšší technický stupeň. Gratulujeme!

O týden později se u nás v tělocvičně uskutečnila tradiční letní soutěž, která je určena všem žákům do 13 let. Letos jsme pozvali i závodníky z oddílu Joomuk, kteří se naší soutěže velmi rádi zúčastnili a naše děti tak měly možnost zkusit si zazávodit na mezioddílové úrovni. Soutěž měla hladký průběh a na konci byly dětem za jejich výkony rozdány medaile a také sladká odměna. Po ocenění nejúspěšnějších závodníků proběhlo vyhlášení celoroční soutěže skupiny B Master Young 2018 (více na http://www.tkdfm.cz/vyhlaseni-souteze-master-young-2018/).

Následující víkend se v Ostravě konal již druhý „Fyzio seminář“ s Martinem Svitkem, V. Dan. Seminář byl tentokrát zaměřen zejména na dotazy z řad účastníků, takže se dopodrobna probrala technika kliku, správného protahování před a po tréninku či využití hmoty těla při sebeobraně. Seminář byl velmi přínosný a budeme postupně zavádět inovace do tréninků.

Poslední akcí, která se v červnu uskutečnila bylo ukončení sezóny závodního týmu a technické skupiny A. Vzhledem k nepřízni počasí jsme se letost vydali na bowling, který si všichni zúčastnění jistě užili.

Foto z testování STM: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2018-24
Foto z Letní soutěže 2018: https://tkdfm.rajce.idnes.cz/20.6.2018_Letni_soutez_TKDFM/
Foto z Fyzio semináře s Martinem Svitkem: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2018-26

P.S. V létě budou jednou za čas probíhat tréninky závodního týmu (junioři, senioři) na Olešné, nezapomeňte sledovat FB skupinu!

 

Za Školu Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek přejeme krásné prázdniny plné zážitků!

 

Zrušené tréninky

  • 2.2. – pololetní prázdniny, tréninky zrušeny ve FM a v Palkovicích
  • 12.-18.2. – jarní prázdniny, tréninky zrušeny na všech pobočkách FM, Pal, FNO
  • 28.3.-1.4 – Velikonoce, tréninky zrušeny na všech pobočkách FM, Pal, FNO

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek