Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství světa 2018

Ve dnech 22. – 26. srpna se do běloruského Minsku vydali členové národního týmu na již 13. juniorské Mistrovství světa v Taekwondu ITF. Mezi nimi nechyběli ani taekwondité z Frýdku-Místku, Vendula Bluchová, I. Dan; Vendula Mertová, I. Dan a Vojtěch Kropáč, I. Dan – všichni velmi talentovaní a úspěšní závodníci.

 

Již první den šampionátu zasáhla do bojů o medaile naše Vendula Bluchová, která se úspěšně prodrala velmi nabitou základní skupinou. V následujícím semifinále nakonec podlehla korejské závodnici, což zajistilo České republice první letošní individuální bronzovou medaili z technických sestav. Den poté se Vendula, jakožto členka juniorského dívčího týmu, společně s Vendulou Mertovou, zasloužila o další bronzovou medaili, tentokrát v kategorii technických sestav týmů.  Třetí soutěžní den se do bojů o medaile zapojil také Vojta Kropáč. Při premiéře na vrcholové soutěží dokázal vyhrát dva ze tří zápasů v základní skupině sportovního boje (matsogi), ale k postupu do čtvrtfinále to bohužel nestačilo. Ihned poté však Vojta pomohl juniorskému chlapeckému týmu k zisku zlaté medaile ze speciálních přerážecích technik týmů (tukgi).  Ve stejné disciplíně byly nakonec úspěšné i Vendula B. a Vendula M. společně se svým týmem juniorek, který získal stříbrnou medaili. Čeští reprezentanté jsou v této disciplíně nedosažitelní a přední příčky sbírají rok za rokem na Mistrovstvích světa a Mistrovstvích Evropy již celou dekádu. Poslední den mistrovství ještě Vendula Mertová zabojovala ve své váhové kategorii v disciplíně sportovní boj. Bohužel však nepostoupila ze své základní skupiny a odvezla si tak velmi cenné zkušenosti do budoucna.

V celkovém součtu medailí se Česká republika umístila na 3. místě za Koreou a Ruskem a obhájila tak pozici z předchozího Mistrovství světa v roce 2016.

Napsal: Filip Gavlas
Korekce: David Chlebek

 

 

Denní reporty přímo z Běloruska


První den vybojovala bronzovou medaili Vendula Bluchová v technických sestavách a stala se tak 2. vicemystryní světa! Obrovská gratulace této mladé a talentované slečně, která se svými výkony již nějakou dobu řadí mezi špičku českého taekwonda. A není divu, letošní výkon v obrovské konkurenci to jen potrzuje!

Více informací o našich reprezentatech na Mistrovství světa, které se letos koná v Běloruském Minsku můžete sledovat na oficiálních stránkách českého svazu taekwondo (www.taekwondo.cz) nebo sledujte přímo stream ze šampionátu (odkaz níže).

V dalších dnech se ukáží také naše další želízka v ohni – Vendula Mertová a Vojtěch Kropáč, na které čekají nejen týmové disciplíny, ale také sportovní souboje, ve kterých mají velkou šanci uspět.

Držme pěsti nadále a fanděte s námi!

 


Druhý a třetí den na MISTROVSTVÍ SVĚTA V TAEKWONDO patřilo týmovým disciplínám a pro české reprezentanty tak začaly menší medailové žně, do kterých významně přispěli i naši frýdeckomístečtí borci!

Naše duo Vendy (Bluchová) a Vendy (Mertová) se společně s týmem juniorek probojovaly až do semifinále disciplíny technických sestav a tam urvaly pro Českou republiku, potažmo Frýdek-Místek, krásné bronzové umístění.

Zlatý hřeb nás ale teprve čekal v disciplíně speciálních přerážecích technik, kde Vojta Kropáč společně s juniorksým týmem vybojovali příčku nejvyšší a stali se absolutně nejlepšími, tedy Mistry Světa! Vojtovi již tento titul nikdo neodpáře a právem si ho zaslouží, protože i se svou výškou a mladým věkem je to skokan tělem i duší a jistě bude tento titul ještě v budoucnu hodněkrát obhajovat!

BRAVOOOOO A VELKÁ GRATULACE NAŠIM BOJOVNÍKŮM !!

  • Sledujte online stream na : http://taekwondo.cz/…/podivejte-se-na-prave-probihajici-mis…
  • Oficiální stránky Českého svazu TKD – www.taekwondo.cz
  •  www.tkdfm.cz – již brzy více informací k našemu náboru ve Frýdku-Místku.

Kalendář akcí

Zář
27
09:30 Moravia OPEN 2019
Moravia OPEN 2019
Zář 27 @ 09:30 – Zář 29 @ 19:00
Místo: Ostrava
Říj
19
So
08:30 2. kolo celorepublikového testov...
2. kolo celorepublikového testov...
Říj 19 @ 08:30 – Říj 20 @ 19:00
Místo: Sportovní centrum ČUS Nymburk
Lis
6
St
17:00 Zkoušky na T.S. KUP
Zkoušky na T.S. KUP
Lis 6 @ 17:00 – 18:00
Čas: Od 17:00 hodin Zkoušející: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM