Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Rozhovor s našimi juniorskými účastníky na MS v Talinu

25 nominovaných členů české juniorské a veteránské reprezentace České republiky ve sportovním taekwondu ITF společně se svými trenéry odletělo v pondělí 20.8.2012 do dějiště letošního mistrovství světa v taekwondu ITF, do hlavního města Estonska Talinu. Za frýdecko-místeckou školu se této mezinárodní prestižní soutěže zúčastnili čtyři zástupci a to: Marek Mojžíšek, Jan Kaděra, Adéla Moravcová a Anna Nevludová (všichni 1. dan). Už samotná nominace na tento šampionát je velkým osobním úspěchem každého z nich. Největšího individuálního úspěchu dosáhl Marek Mojžíšek, který letos ukončí svoji juniorskou sportovní kariéru. V Talinu získal ve sportovním boji 2. místo, když podlehl ve finále borci z Tajikistánu. Avšak titul vicemistra světa ve váhové kategorii nad 75kg je zásluhou Marka doma ve Frýdku-Místku!  Anna Nevludová získala týmový titul ve speciálních přerážecích technikách a juniorská děvčata se stala mistryněmi světa v této disciplíně! K tomu holky přidaly ještě úžasné 3. místo z technických sestav a 2. místo ze sportovního boje. Honzovi Kaděrovi a Markovi Mojžíškovi se v týmové soutěži také dařilo a domů si přivezli 2. místo ze speciálních přerážecích technik. Obě děvčata Adéla Moravcová a Anna Nevludová si vybojovala nominaci a start v individuálním sportovním boji ve váhové kategorii do 46 kg, resp. do 58kg. Aničce zkřížila cestu běloruská závodnice, která se později stala vítězkou této váhové kategorie a Adéla srdnatě bojovala proti ruské soupeřce, která je aktuální mistryní Evropy. Přestože z této disciplíny nevzešel medailový úspěch, holky si odvezly cenné zkušenosti pro své další zápasy a je nutno dodat, že to byl pro ně teprve první juniorský start na mistrovství světa.

Přinášíme vám úplnou verzi rozhovoru s těmito reprezentanty. Zkrácená verze bude publikována ve Zpravodaji 🙂

Jaké pocity vás doprovázely před samotným odjezdem do dějiště šampionátu?

Anička:  Tak nejvíc asi tréma a očekávání, jak to tam bude vypadat, jací tam budou lidé. Jo a ještě strach z toho, jestli jsem si sbalila všechny věci.

Marek: Hodně jsem se těšil a nemohl jsem se dočkat.

Honza: Pocity byly smíšené. Těšil jsem se na ubytování, stravu, na fajn lidi a Estonskou studenou krajinu. Netěšil jsem se na rozlosování a soupeře.

Adél: Měla jsem radost, ale také obavy z toho, jak to všechno dopadne.

Jaký byl váš největší emotivní zážitek z MS?

Honza: Největší emoce jsme prožívali při fandění českým bojovníkům, vyhraný zápas udělá celému českému týmu radost. A taky když se nakonec zadařilo a my jsme stáli na stupních a přebírali si medaile za 2.  místo.

Marek: Když jsem prohrál svůj finálový zápas.

Anička: Bylo jich spousta, asi největší byl, když jsme s holkama vyhrály zlatou medaili ve t-ki.

Adél: Negativně na mě zapůsobila špatná organizace celých závodů. Pozitivní byla celková spolupráce našeho reprezentačního týmu.

Co považujete za svůj největší úspěch na těchto závodech?

Adél: Při boji se stejnou soupeřkou jako na ME (současnou mistryní Evropy) jsem projevila určité zlepšení a má prohra nebyla tak jednoznačná.

Honza:  Jako největší a také jediný medailový úspěch beru 2. místo za týmové t-ki. Byl jsem rád,  že svoji techniku – twimyo dolly chagi – jsem kopl správně a náš juniorský tým si mohl připsat cenné tři body za techniku, přeražení a provedení. Za úspěch beru i to že jsem se vůbec dostal na Mistrovství světa.

Marek: Určitě 2. místo v boji.

Anička: Asi to, že i když jsem se nakonec nemohla rvát v týmech kvůli mému věku, tak repre trenérka mě chtěla v této disciplíně nominovat. Pak taky, že jsem byla nominována na týmový tul.

Co poradíte těm, kteří by jednou chtěli reprezentovat Českou republiku jako vy?

Marek: Nevzdávat to, když se něco nepovede.

Adél: Především trénovat, zaměřit se na své individuální chyby a makat, makat, makat…:)

Ančka: To fakt nevím… 😀 Asi se snažit, makat a hlavně mít štěstí.

Honza: Určitě makat a pilovat všechny soutěžní disciplíny co jsou v taekwondu.

Co vás čeká v následujících týdnech a měsících?

Marek: Za pár měsíců je Mistrovství republiky, kde bych chtěl co nejlepším výkonem zakončit závodění v juniorské kategorii.

Adél: Začne škola, tréninky a především příprava na následující podzimní sezónu.

Anička: Samozřejmě mě čeká škola, tréninky a oddílová příprava na MČR. A tento víkend oslava babiččiných narozenin.

Honza: Vzhledem k tomu, že za týden od příjezdu nás čeká škola, tak si chystám pořádně užít poslední dny prázdnin a odpočinout si jiným druhem práce než makáním a pilováním na sobě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně sil do nadcházejícího období.