Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

MISTROVSTVÍ ČR – KUP, SLAVÍME DALŠÍ ÚSPĚCH

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – KUP
10.-12.5.2024 – Nymburk
Slavíme další úspěch a jsme vicemistry ČR!

Po víkendovém soustředění na Ostravici, kde jsme se připravovali na nadcházející MČR KUP, se v pátek 10.5. vydal 30 členný tým do Nymburka, kde se tohle klání mělo konat. Závodní tým byl velmi dobře připraven a potvrdil svou formu také v podobě výsledků.

Vše začalo brzy ráno v sobotu 11.5., kdy se opět jako první rozjely žákovské kategorie. Nastoupili naši ostřílení mladší žáci a žákyně se zelenými a modrými pásy. Mezi zelenými si na medaile brousili zuby Janek Laža a Sebastian Kubík. Kluci byli v přípravě velmi pečliví a nic nepodcenili, nicméně tentokrát jim nepřálo štěstí a i díky nervozitě přišlo několik chybek, které klukům nakonec nepřinesly vytouženou placku.

Naopak se zadařilo mladším žákům mezi modrými pásky. Filip Koziar a Adam Horníček postupovali kategorií a nakonec z toho bylo krásné zlato pro Filipa a bronz pro Adama. Čeněk Laža a Petr Kostelecký byli v nejnabitější kategorii žlutých pásů velmi šikovní a byl to jejich první start na takto velkých závodech. Bohužel se jim nepodařilo ulovit vytouženou medaili, ale zkušenosti, které získali, jsou určitě k nezaplacení. Podobně na tom byly i mladší žákyně Ingrid Zátopková a Tereza Tošenovská s modrými pásky, které bohužel neprošly do finálových kol a tak si vezou alespoň cenné zkušenosti. První start na MČR se nakonec povedl i naší Viktorii Mahrové, která mezi mladšími žákyněmi se žlutým páskem vybojovala krásnou bronzovou medaili.

Mezi staršími žáky se podařilo prosadit Dominikovi Horníčkovi a Mikulášovi Lažovi, kteří oba ulovili bronzové medaile v kategorii modrých pásů. Ostatním starším žákům s modrým páskem Antonínu Kučírkovi a Denisovi Gančarčíkovi se v této kategorii bohužel nepoštěstilo. Svou formu opět potvrdil Vojta Kostelecký, který mezi zelenými nenašel přemožitele a kategorii zelených pásů už po několikáté v řadě vyhrál. Několik koučů z dalších oddílů mu také zaslouženě složilo poklonu za výkon.

A tím naše tulařská paráda nekončila, protože jsme měli ještě několik želízek v ohni i mezi seniory. Tam se povedl krásný comeback našemu Kubovi Šperkovi, který v kategorii červených pásů vybojoval zlato a bronz nám k tomu přidal Víťa Michálek. Zastoupení jsme měli také mezi žlutými a zelenými pásy, kde se o medaile ucházeli Vašek Kostelecký a Jožka Laža. Oba měli dobře našlápnuto a nakonec z toho byla bronzová medaile pro Vaška. Také mezi modrými pásy jsme měli silné zastoupení, kde se Jožka Šujan probojoval do finále a tam nakonec skončil na druhém místě. Senioři ale ještě nekončili a postarali se o parádní tečku na závěr disciplíny technických sestav. Začala totiž týmová soutěž, kde si nejdříve bronzovou příčku urvali naši žáci a senioři díky pečlivému kapitánovi Víťu Michálkovi, který v přípravách nenechal nic náhodě, urvali zlatou příčku a stali se mistry ČR v sestavách. Bravo.

Závodní den však zdaleka nekončil, protože nás čekaly ještě disciplíny tukgi (speciální přerážecí techniky) a matsogi (sportovní boj). Naši žáci opět dokázali, že patří ke špičce v ČR a Lukáš Pustějovský s Adamem Horníčkem spolu svedli v této disciplíně boj o zlatou medaili. Nakonec se ze zlata radoval Lukáš a Adam bral krásnou stříbrnou medaili. Další zlato přidal opět seniorský tým, když Jakub Šperka skočil nominační techniku a tím zajistil týmu prvenství.

Ve sportovním boji nás ale doslova čekaly medailové žně. Nejdříve to rozjeli Adam a Lukáš, kteří si spolu střihli finále a tentokrát byl úspěšnější Adam Horníček – zlato, Lukáš bral stříbro. Filip Koziar v nejnižší váhovce mladších žáků taktéž vyhrál zlato. Další zlato přidal Denis Gančarčík, který nenašel přemožitele ve své váhové kategorii. Stejně tak Dominik Horníček nastupoval s velkým sebevědomím a v kategorii společně s Mikulášem Lažou vybojoval zlatou medaili a Miki bral bronz. Stříbrnou vybojoval také Antonín Kučírek, který udělal v poslední době obrovský progres a zaslouženě se dostal až do finále. Stříbrnou přidal na své konto také Víťa Michálek, který postoupil přes semifinále a ve finálovém kole těsně prohrál boj o zlato. Další zlatou z matsogi přidali ještě naši mladší žáci v týmovém matsogi, kteří nenašli soupeře a stali se tak mistry ČR. Starší žáci ještě na závěr této disciplíny přidali bronz taktéž v týmovém utkání.

No a co by to bylo za soutěž, kdyby nás nečekala zlatá tečka na závěr. Víťa Michálek obhajoval první příčku z minulého roku v disciplíně wiryok (silové přerážení desek). A tam opět zaválel a nenechal nikoho na pochybách, že patří mezi špičku v této disciplíně. V závěrečném ,,rozbouchávání” si udělal osobní rekord, když přerazil 2,5 desky na pěst a zaslouženě bral zlato. Aby toho nebylo málo seniorský tým díky němu přidal ještě jednu stříbrnou medaili za týmové přerážení.

Tím jsme zakončili první soutěžní den s krásnou bilancí 12(zlatých), 5 (stříbrných), 9(bronzových) medailí. Filip Koziar a Víťa Michálek se navíc stali nejúspěšnějšími závodníky ve své věkové kategorii a vyhráli pohár, který je možné získat jen v případě úspěchu ve 2 či více disciplínách. Bravo!!

Druhý soutěžní den (neděle) byli na řadě naši junioři, kteří byli také velmi úspěšní, a to především v disciplíně sportovní boj. Ovšem začněme popořadě. Nejdříve se opět rozjela disciplína technických sestav. Tam se mezi červenými pásy povedlo ulovit stříbrnou příčku Šimonovi Surmovi. Ostatním se bohužel tolik nevedlo. Nicméně o jednu zlatou se přece jenom postaral náš juniorský tým, který v týmových technických sestavách zvítězil po velmi těsných zápasech nejdříve s týmem z Brna a poté s týmem z čech.

Než se rozjela disciplína matsogi, stihli naši junioři ještě vyskákat hned 2 zlaté a 1 bronzovou medaili v disciplíně speciální techniky. Josef Horálek využil svou výšku na 100% a s přehledem vybojoval zlatou medaili v mladších juniorech. Podobně si vyskákal další zlato i Matyáš Macho mezi staršími juniory, kdy se mu povedlo v závěrečném rozeskoku porazit borce z Českých Budějovic. Bronzovou příčku přidala ještě Michaela Vaverková, která se v této disciplíně mezi mladšími juniorkami prosadila poprvé. Bravo.

A konečně začala naše hlavní disciplína – sportovní boj (matsogi). Tady jsme měli opět žně. Dvě zlaté medaile hned zařídili bratři Horálci. Nejdříve Antonín Horálek vyhrál kategorii v mladších juniorech a hned na to se postaral o svou již 2. zlatou medaili Josef Horálek. Další zlato přidal Šimon Surma, který do prvního kola dostal nepříjemného soupeře, ale nakonec si s ním poradil a stejně tak se soupeřem ve finále. Bronzové medaile si vybojovali hned 4 naši borci – Martin Kusin, Matyáš Macho, Vojta Minarčík a Patrik Kubala, pro kterého byl start na MČR úplná premiéra a nutno říct, že se s tím vypořádal skvěle! Gratulace!

Stříbrné medaile přidali ještě kluci v týmovém matsogi, kde nejdříve mladší junioři s přehledem vyhráli nad školou z čech a ve finále se utkali s pražskou školou Sonkal, které nakonec podlehli. I tak byla stříbrná příčka pro kluky perfektní zkušenost. Starší junioři se dostali až do finále a tam je čekal tým z Brna, kterému nakonec také podlehli i přes to, že bojovali statečně.

CELKOVĚ SE NAŠE ŠKOLA UMÍSTILA NA 2. MÍSTĚ
V KONKURENCI 22 ŠKOL Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY

KONEČNÉ SKORÉ 18 ZLATÝCH, 10 STŘÍBRNÝCH A 15 BRONZOVÝCH MEDAILÍ

 

 

 

Poslední společná akce v tomto školním roce jsou zkoušky 26.6. na 8.ZŠ (FM) a v rámci zkoušek bude i závěrečný sportovní den pro všechny naše taekwonďáky ze všech poboček.

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.

– skupina Akademie čtvrtek 20.6.

– skupina FNO pondělí 24.6.

– skupina Palkovice – 25.6.

– skupiny A,B,C, Nábor – středa 26.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek