Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2023

Velké letní soustředění je za námi a níže přinášíme jednotlivé články z každého dne včetně fotek.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další akce a tréninky již brzy.

Děkujeme městu Frýdek-Místek a MS kraji za podporu.


 

 

 

 

—–

VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, NEDĚLE 23.7.2023

1. DEN – UBYTOVÁNÍ, PRVNÍ SPOLEČNÝ PROGRAM, ROZDĚLENÍ DO TÝMŮ, CELOTÁBOROVKA
Dnes, 23.7. nám začalo naše už 4. Velké letní soustředění. Kolem páté hodiny jsme se začali postupně scházet na penzionu U Krkošky v Kunčicích pod Ondřejníkem. Děti se ubytovaly do svých pokojů a s radostí opětovně setkaly se svými kamarády.
V 18h následovala válečná porada v kulturní místnosti, kde jsme si řekli základní pravidla a plán soustředění. Následovala večeře, na které jsme si pochutnali na vynikající znojemské pečeni s rýží z místní kuchyně, která stejně jako každý rok je vynikající.
Ve 20h nás čekalo oficiální zahájení soustředění, kde se představila celotáborová hra, ve které se všichni ocitli uprostřed moře v Nové Velké Koreji. Následně se děti rozdělily do týmů, s kterými budou společně brázdit moře a každý den plnit zapeklité mise, aby rozluštily svitek nesmrtelnosti ukrývající se v posvátném Dojangu.
Zítra náš čekají první tréninky a další aktivity u bazénu. Snad nám bude sluníčko svítit.

Autoři: Vendulka Bluchová a Filip Gavlas
Další reporty opět zítra 🙂

VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, PONDĚLÍ 24.7.2023

2. DEN – TRÉNINKY, SEMINÁŘ SPARINGŮ, DISKOTÉKA A PRVNÍ MISE

Pondělí, druhý den soustředění Ráno v 6:45 se chodbami rozezněla hudba na znamení budíčku a v 7 jsme byli nastoupeni a zvládli krátkou rozcvičku. Následovala snídaně a kontrola úklidu pokojů. V 10:00 jsme stáli před hotelem, v dobocích a vyrazili do tělocvičny, která je nedaleko, na trénink. Po tréninku jsme se usadili k obědu a měli dvě hodinky na odpočinek. Co si budeme povídat, odpočinek dětí se nese ve znamení běhání po chodbě. 🙂 Jelikož nás celý den doprovázelo sluníčko a teplé počasí, děti se dočkaly i programu u bazénu, což byla jedna týmová vodní hra a samozřejmě samotné koupačky. Program máme nabitý po celý den a v 16h jsme se už usušení a převlečení sešli k dalšímu tréninku. Ten však byl náročný spíš na pozornost než na fyzické síly. Trenéři s dětmi totiž velmi podrobně probrali kompozici taekwonda se zaměřením na sparingy. Tyto znalosti děti mohou zúročit hned ve středu na zkouškách na vyšší pásek. Samozřejmě musí, jako vždy, ještě projít celkovým přezkoušením trenérů. Po tréninku jsme se sešli u večeře a zanedlouho odstartovala celotáborová hra, kdy týmy plnily první mise k získání indicií, které je dovedou až ke svitku nesmrtelnosti. Závěr dne patřil oblíbené diskotéce! A pak hurá umýt zuby a do hajan.

Autorka: Kačka alias Kateřina Kolářová

——
VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, ÚTERÝ 25.7.2023

3. DEN – TRÉNINKY, PŘEZKOUŠENÍ, MATSOGI, RAKVIČKA, PŘÍBĚH LODI A PŘEDSTAVENÍ POSÁDKY

Ranní rutina v podobě hudebního budíčku a rozcvičky nám opět odstartovala další nabitý den. Starší si zaběhli 4km přespolní běh a mladší si zahráli hry před hotelem. Dopoledne pak opět proběhlo, podobně jako předchozí den – snídaně, kontrola pokojů a odchod do tělocvičny na trénink. Tam jsme se rozdělili do skupin a trénovali na odpolední přezkoušení. Starší „nezkouškoví“ si dali trénink na běžeckém ovále a ve druhé části tréninku měli prostor pro výživný matsogi trénink. Následoval oběd, odpolední klid a ve 14h jsme začali přezkušovat na zítřejší zkoušky. Starší opět, v tomto čase, zamířili s trenéry Filipem a Davidem do tělocvičny na další trénink v chráničích. Aby to nebylo málo, čekal večer starší skupinu trénink s Adisem, zvaný „Rakvička“. Pod tímto tréninkem si můžete představit krátké (20min), ale velmi intenzivní posilování. Vaše děti vám o tom doma jistě budou vyprávět. Po večeři jsme se opět věnovali celotáborovce a posunuli ji zase o level dál. Pak se děti pomalu začaly přesouvat na pokoje, kde se pod dohledem trenérů věnovali večerní hygieně a zalehli do postelí.

Autorka: Kačka Kolářová a David Chlebek

—-
VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, STŘEDA 26.7.2023

4. DEN – PRVNÍ NÁMOŘNÍ BITVA, DESKOVKY, POHÁDKA, LAPOVÁNÍ, ZKOUŠKY

Středeční den nám nepřálo počasí a tak se program nesl ve znamení aktivit na hotelu. Hned po snídani proběhla první velká námořní bitva mezi týmy. Následoval deskovkový turnaj, ve kterém se někteří opravdu blýskli. Osadníci, šachy, Karak, Double, prší, Bang, Quarto, pexeso, Timeline nebo třeba oblíbená hra ,,Kdo to byl”. Přeborníci ukázali svůj um a za vítězství byli odměněni TKD kredity.

Po obědě se dětem za odměnu pustila pohádka. Odpolední program byl opět ve znamení tréninků. Starší se věnovali technickým sestavám a mladší děti, které se nechystaly na zkoušky, trénovaly nácviky na matsugi (boj). Po tréninku došla i druhá skupina dětí, které dnes čekaly zkoušky. Děti se vyměnily a naši zájemci o vyšší pásek si ještě zopakovali svůj zkouškový program a ve čtyři hodiny už stály na značkách a čekali na zahájení zkoušek. Všem zájemcům se povedlo zkoušky úspěšně splnit a my jim tímto velmi gratulujeme ke krásným výsledkům.
Jakmile jsme se vrátili na ubytování, všechny děti už netrpělivě čekaly na špagety, které dnes byly na večeři. Po večeři následovaly opět mise, které musí týmy splnit, aby mohly na konci celotáborové hry vyluštit svitek nesmrtelnosti. Večerní program byl už po dnešním dni volnejší a děti ho využily na míčové sporty a deskové hry.
Zítra by se nám snad mělo už polepšit počasí, takže zítřejší den bude ve znamení pohybových her.
Autor: Petr Cholevík

——

VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, ČTVRTEK 27.7.2023
5. DEN – RINGO, CAPTURE THE FLAG A VEČERNÍ OPÉKAČKA
Včerejší upršené počasí vystřídalo sluníčko, a proto se nám hned vstávalo lépe. Skupinka starších, včetně našeho nejstaršího člena Honzy, započala den 5km během na nedalekém okruhu a mladší si zaposilovali před hotelem. Poté jsme se posilnili vydatnou snídaní, a proběhla i kontrola pokojů (je potřeba říci, že na úklid pokojů postačí dětem cca 3 minuty. Skříně toho unesou poměrně hodně, a tak to na první pohled vypadá vše idylicky. Nicméně po detailnějším průzkumu pokojíčků, jsme pár čuňátek objevili). Následně děti dostaly první úkol, a to, aby si všichni nasadili pokrývku hlavy a vzali si pití. Tento, z našeho pohledu poměrně jednoduchý úkol, se však stal pro některé nemožný. Není se čemu divit, když ti “výživnější” z nás, použivají pro úkryt oblečení například ledničku na pokoji. Každopádně vše dobře dopadlo a po menších komplikacích jsme mohli vyrazit na hřiště. Náš úkol totiž zněl jasně, je potřeba si od taekwondo trochu odpočinout a nejlépe tak, že prověříme zdatnost našich taekwonďáků i v jiných disciplínách. A jak nejlépe si odpočinout, než hrát RINGO.
Musíme říci, že naše děti jsou velmi šikovné a navíc jejich kapitáni nenechali nic náhodě. Starali se o své svěřence se vší péčí, a proto boje o nejlepší Ringo tým byly opravdu napínavé. Nakonec se však vítězný tým našel a získal důležité body do celotáborové hry. Během odpoledního klidu děti mohly rozhodnout, zda budou chtít odpočívat v pokoji nebo si hrát stolní hry. K našemu překvapení většina dětí skutečně možnost odpočinku v pokoji využila. Těžko však určit, zda to neovlivnila i naše poznámka, že kdo bude běhat na chodbě, nemůže si nic koupit v bufetu. A jelikož si úplně nevěřili, raději to nechtěli riskovat. A tak snad první den tady skutečně (téměř) probíhal odpolední klid. To však neplatilo pro dva zapálené týmy, které odhalily tajnou misi a během odpoledního klidu získávaly důležité svitky, které jim pomohou pro vylepšení jejich pozic v celotáborové hře.
Těsně před večeří jsme se vrhli ještě do jedné velké akce a to “Capture the flag” neboli “Šlohni vlajku”. Tento souboj byl tím pravým pro nás všechny a jelikož ani trenéři nevydrželi se jen dívat, museli jsme se zapojit také. Bohužel však jsme už ve fázi, kdy nám děti natrhnou zadek. A tak jsme trenérskou pozici svou prohrou moc neupevnili. Navíc je potřeba podotknout, že fanoušci trenérům zrovna příliš nefandili:) No nic, bude odveta.🙂
Někdo by mohl říci, že pro jeden den by toho už stačilo, ale my jsme nezničitelní. Tedy alespoň někteří z nás. A tak proběhl ještě před večeří volitelný trénink. Slovo volitelný, ale nemá na soustředění stejný význam jako v běžném životě. Volitelný znamená povinný pro 12+ a volitelný pro nadšené děti. A tak pod vedením trenéra Adama proběhla ještě “RAKVIČKA”. Asi nebudu zacházet příliš do detailů, ale nikdo z nás rozumných by si ho dobrovolně nedal:). Teď už tedy jen opečeme špekáčky a půjdeme do hajan. Zítra nás čeká celodenní výlet, tak je potřeba trošku “šetřit” síly 😀
———
VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, PÁTEK 28.7.2023

6. DEN – VÝLET, SKALKA, PRŠÍ, KVÍZ

Po včerejším večeru u ohně a opékání špekáčků začal dnešní den velice klidně. Děti si místo rozcvičky pospaly a vstávaly až na snídani.

Hned poté jsme vyrazili na tůru na vrcholek Skalka. Ráno vypadalo velice slibně, na vrcholku nám však chvíli poprchávalo, ale při cestě zpátky jsme měli většinu času sluníčko. Všechny děti tůru bez problémů zvládly, avšak někteří byli tak unavení, že si šli na chvíli zdřímnout.
Po zaslouženém odpočinku děti čekala krátká přednáška o teorii taekwonda, správném provádění posilovacích cviků a především první pomoci. Znalosti z přednášky si děti hned ověřily kvízem, který u všech dopadl velmi dobře.
Následovala chvilka kreativity, ve které děti měly za úkol vybrat si jednoho z trenérů a nakreslit jej. Výsledkem byla spousta krásných i vtipných portrétů, které trenérům vykouzlily úsměv na tváři.

Po večeři děti opět plnily svou každodenní misi do celotáborové hry. Vzhledem k tomu, že byly děti na tůře velmi šikovné, trenéři vyhověli jejich prosbám a pustili jim po večeři pohádku na dobrou noc. Někteří starší však ještě chtěli využít volé chvíle a rozhodli se postavit si tatami před hotelem a natrénovat exhibici. Vedoucí exhibičního týmu Vojta (alias Sokaj) si vzal celou věc pod svá křídla a s ostatními členy týmu se chystají ukázat velkou exhibici v sobotu.

Autor: Petr Cholevík

——
VELKÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, SOBOTA A NEDĚLE 29 A 30.7.2023

7. A 8. DEN – NABITÝ DEN, POSLEDNÍ TRÉNINKY, MATSOGI, BJJ, NÁMOŘNÍ BITVY, VYHODNOCENÍ CELOTÁBOROVÉ HRY, BALENÍ A UKLÍZENÍ, PEXESO, ODJEZD

Sobotní den náš čekal velmi nabitý program. Hned po snídani se děti vrhly na předposlední námořní bitvu, kdy se opět na přední příčky vyšvihli ,,Komandanti” s kapitánem Šimonem. Následoval sportovní trénink pro děti a rakvička pro starší. Na soustředění za námi přijel náš trenér Radim, který nám už tradičně udělal trénink brazilského jiu-jutsu. Děti si tak mohly opět vyzkoušet různé chmaty a páky a obecně si rozšířit své schopnosti o další bojové umění. Starší si šli odběhat svou poslední rakvičku, která byla tentokrát založená na sprintech do kopce. Trenér závodního týmu Adam dal závoďákům zabrat, ale všichni to zvádli na jedničku a velkou pochvali dostali také ti, kteří se takového tréninku účastnili poprvé, protože i zelení měli vyjímečně možnost si zkusit trénink závodního týmu.

Vzhldem k tomu, že děti byly programem posledních dní poměrně dost vyčerpané, odpolední klid se nesl ve znamení spánku. Všichni nabrali dost sil na odpolední a večerní program, který byl opět výživný. Starší se tentokrát vrhli na trénink matsogi, kdy měli možnost bojovat s většinou trenérů a poměřit síly nejen mezi sebou ale i s nimi. Opět velká pochvala všem za přístup a nasazení a ta největší pochvala našim zeleným páskům, kteří měli opět možnost se tréninku matsogi účastnit …a že jim to opravdu šlo!
Po večeři nás čekala poslední námořní bitva o posvátný Dojang a rozdaly se poslední body také za design lodi, kterou nám jednotlivé týmy představily ve večerním programu. Co se týče výtvorů a popisu jednotlivých částí, které nám jednotlivé týmy předvedly, musíme uznat, že máme velmi kreativní a nápadité děti v našem oddíle. ,,Odporná porota” se u některých týml velmi dobře bavila, až se za břicho popadala.
Aby toho nebylo málo, tak se parta 6 odvážlivců v čele s Vojtou Minarčíkem rozhodla secvičit a před poslední večerkou ukázat taekwondo exhibici. To, co kluci předvedli byl opravdu vrchol našeho soustředění a nádherná třešnička na dortu a patří jim velký dík za to! Video z celé exhibice určitě uveřejníme.
Poslední (nedělní) dopoledne už patřilo balení a uklízení pokojů. Před obědem jsme se ještě všichni sešli v jídelně, abychom vyhodnotili celotáborovou hru. Všechny týmy si zasloužily pochvalu za přístup a trenéři navíc ocenili i nejaktivnější děti. Konečné pořadí týmů rozhodlo o tom, kdo bude jako první odměněn, ale nakonec se dostalo na všechny a věříme, že si děti odnesly hračku, pomůcku do školy nebo jiné tréninkové vybavení, které jim bude dělat radost. Jako překvapení jsme si pro všechny děti připravili pexeso složené z fotek všech členů soustředění. Děti tak mají krásnou památku, kterou si navíc mohou zahrát s kamarády.

Moc děkujeme všem dětem za krásných 8 dní v horách a budeme se opět těšit na příměstském táboru na konci srpna nebo na podzimním soustředění tentokrát v Trojanovicích (více info během srpna). Sledujte náš kalendář : http://www.tkdfm.cz/calendar/.

Autor: Filip Gavlas

—–

Poslední společné akce v tomto školním roce jsou Sportovní den 24.6. (od 16:30) a zkoušky 26.6. (od 17:00) na 8.ZŠ (FM).

 

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina FNO středa 19.6.
– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.
– skupina Akademie čtvrtek 20.6.
– skupina Palkovice – pátek 21.6.
– skupiny A,B,C, Nábor – pátek 21.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek