Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF 2017

V sobotu 25.11. se v Nymburku konala každoroční soutěž Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF. Mezi cca 260 závodníky jsme nechyběli ani my a soutěže se zúčastnilo 8 závodníků naší školy. Tato soutěž probíhá systémem „každý s každým“, proto není pochyb o tom, že si i při nižším počtu soutěžících každý maximálně zazávodí.

Soutěž odstartovali žáci a senioři. Zde se v kategorii sestav starších žáků zelených pásků předvedli Jakub Šperka a Jonáš Žídek. V nabité kategorii se klukům i přes maximální výkony, kde oba odjeli 4 zápasy, nepodařilo sáhnout na medailová umístění. Za to si naši žáci opět odvezli cenné zkušenosti a pár rad, na kterých budeme do dalších závodů pracovat.

Z věkové kategorie seniorů startovala pouze Kateřina Kolářová. V kategorii technických sestav I.DAN a vyšší se jí podařilo vyhrát 4 zápasy z 5 a tím dosáhla na stříbrnou medaili. V odpoledních hodinách byla řada na sportovní boj, kde Kateřina porazila všechny soupeřky ve své váhové kategorii, takže si dovezla domů ke stříbru ještě i zlatou medaili.

Odpoledne se rozjela soutěž juniorů. První na řadě byly opět sestavy. V juniorech B (kategorie do modročerveného pásku) startoval Libor Kačal, který přes všechny soupeře došel až do finále. Tam byl však soupeř trochu technicky zdatnější a Libor tím pádem skončil na krásné stříbrné příčce. Na ostatních rinzích zároveň bojovalo 5 dalších závodníků. Vendula Mertová s téměř bezchybnými výkony porážela jednu soupeřku za druhou až do finále, které proměnila ve své prvenství. Jana Krušinová a Vendula Bluchová závodily zejména se svými „kolegyněmi“ z reprezentace v kategorii černých pásků. Zde se více dařilo Vendule, která dosáhla na bronzovou medaili. Po holkách nám nastupoval do bojů o medaile ještě zkušený závodník Dalibor Pantlík. Finalista z MČR se rozhodčím tentokrát nějak nelíbil a nepodařilo se mu, i přes velká očekávání, dosáhnout na medaili.

Po sestavách si junioři klasicky nasadili chrániče a čekali na své boje. První startoval Libor Kačal. Ten vyhrál 3 zápasy a v posledním, svou chybou, kdy vykročil na konci zápasu z ringu a dostal tak 3. napomínání (= mínus bod), dosáhl na remízu. Oba tito bojovníci měli shodný počet výher a o vítězi kategorie pak rozhodl počet vlaječek za všechny souboje. Libor si tak vybojoval druhou stříbrnou medaili. Na dalších rinzích bojovaly Vendy Bluchová (-52kg) a Vendy Mertová (-58kg). Holky předvedly krásné zápasy a obě, s jedinou prohrou, dosáhly na stříbrné medaile. Zároveň se prala i bojovnice Jana Krušinová (-64kg), která prošla hladce přes své soupeřky a čekala hlavně na souboj s obávanou „spolureprezentantkou“, kamarádkou, mistryní Evropy i Světa v mladších juniorkách, Anežkou Čurdovou. Ve vyčerpávajícím těsném souboji, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, Jana vyhrála! Radost byla veliká a Janča si pyšně nesla domů zlato. Poslední v juniorské kategorii nastupoval do zápasu Dalibor Pantlík. Ten se rozhodl, jako Mistr ČR ve  váhovce -69kg, že se na poslední letošní soutěži v ČR, kde startoval naposledy v juniorské kategorii, nastoupí v nejtěžší váze +75kg. I přes svou téměř 10 kg nevýhodu porazil své soupeře a čekal stejně jako Jana na souboj nejtěžší – s reprezentantem, Mistrem Evropy v mladších juniorech, letošním 2. vicemistrem světa v seniorech, Jirkou Novákem. Souboj byl napínavý, oba kluci se prali do posledních vteřin, i po nich. Nakonec zůstal Dalibor poražen a získal stříbro, pro nás je to však zlatý kluk!

Naše osmi členná výprava tak odjela domů se skórem 3-6-1, což je krásný výsledek. Systém „každý s každým“ umožnil opravdu velké množství zápasů pro naše závodníky ve svých kategoriích. A tak domů kromě medailí vezeme další zkušenosti a víme, co do dalšího roku zlepšovat. Všichni závodníci byli 14 dní po MČR a předvedli úžasné výkony ve své nejlepší formě.

Autorka: Kateřina Kolářová