Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Moravia OPEN 2019

Poslední víkend v září se v Ostravě konal jeden z největších turnajů u nás – Moravia Open 2019. Letos se přihlásilo rekordních 430 závodníků z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska i Slovinska. Nechyběli jsme ani my s druhou největší výpravou – 26 bojovníky!

Sobotní soutěžní den patřil juniorským a seniorským závodníkům. I přesto, že jsme měli v této věkové kategorii pouze 6 zástupců, dokázali jsme vybojovat 3 zlaté medaile. První ,,zlatonku” pro nás ulovila Adéla Stupková coby začínající závodnice, která ve své kategorii zelených pásků nenašla přemožitelku a právem si zasloužila vítězství. Chvíli na to přidal další zlato Kuba Šperka, který jako obvykle přejížďel své soupeře v technických sestavách modrých pásků a tak jsme během několika hodin měli na kontě 2 zlaté medaile. Do sbírky jsme přidali ještě jednu bronzovou medaili, kterou vybojoval Dalibor Pantlík v technických sestavách seniorů II. dan.

Odpoledne se rozjela i disciplína sportovních bojů a zde jsme měli želízko v ohni. Janča Krušinová je velmi zdatná bojovnice a má na kontě už mnoho tuzemských i mezinárodních výher. Janča potvrdila svou formu a drtila jednu soupeřku vedle druhé, dostala se do finále a vyhrála! Třetí zlato. V bojích se také dařilo Radce Dudové, která nakonec v semifinále podlehla, ale získala krásné třetí místo. Podobně na tombyla také Adéla Stupková, která v bojích taktéž brala bronz. Janča Krušinová na závěr ještě přidala jednu bronzovou v disciplíně tukgi (speciální techniky).

Nedělní soutěž byla čistě žákovská a my jsme v ní měli poměrně velké zastoupení, což je především zásluha rodičů, kteří děti podporují v soutěžení na podobných soutěžích. Zlata nám padaly po celý den a že jich nebylo málo. Hned mezi prvními kategoriemi se blýskl náš Tomáš Basta, který došel až do finále a zvítězil! Bravo. Chvíli na to na vedlejším ringu Robin Koláček, ostřílený závodník, bral taktéž zlato mezi zelenými pásky. Další zlatou přidal i Vojta Minarčík v kategorii bílých pásů. A na konto nám přibyly i bronzy Elišky Horňáčkové v kategorii zelených pásků a Saši Koláčkové v modrých páscích – bravo.
Zlatá salva nekončila a odpoledne se dal do bojů Adrian Bušovský, který ve velké konkurenci vybojoval prvenství v disciplíne softstick (boj s pěnovou tyčí). Marek Duda se ve sportovním boji (matsogi) rval jako lev a zaslouženě taktéž vybojoval zlatou medaili v konkurenci mnoha zahraničních bojovníků. Bronz přidal i Lukáš Daněk v podobně nabité váhové kategorii do 32kg. Krásnou třešničkou na dortu v podobě deváté zlaté medaile pro nás bylo velké vítězství našich žákyň v týmovém sportovním boji. Saša Koláčková, Kačka Kadlubcová a Viki Biječková spojily své síly a porazily tým z Karviné a následně i tým z Ostravy a zaslouženě se dostaly na bednu nejvyšší.

Velké poděkování patří rodičům, kteří děti podporují a jezdí s námi na závody jako doprovod a výpomoc. Moc děkujeme!

Celkově se naše škola umístila na krásném 4. místě v celkovém pořadí škol!