Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Polish Open cup, SLO OPEN a Slavnosti bojových umění

O víkendu 16.-17.11. se v polském městě Opole konal další ročník soutěže Polish Open cup 2019. Tato soutěž je vhodná zejména pro děti, protože jsou tyto kategorie rozděleny po 2 letech věku a to už od 4 let. Jelikož to bylo hned víkend po MČR a v tento termín se konaly další dvě akce, kde náš oddíl nemohl chybět, vypravili jsme do Polska spolu s 1 koučem 4 závodníky z žákovských řad.

V kategorii mladších žáků nastupavala jako první Kateřina Kadlubcová v technických sestavách. Té se podařilo probojovat do finále, kde už na soupeřku nestačila a skvělým výkonem obsadila 2. místo. Později Kačka nastupovala ještě v dalších 3 disciplínách a to: pointfighting, kop do výšky nopi chagi, kopy na rychlost. Zde už v nabité konkurenci, i přes hezky podané výkony, na medaili nedosáhla. V mladších žácích dále nastoupil Lukáš Daněk. V sestavách, kde mu konkurovaly i technicky vyšší stupně, nedal nikomu šanci a bral zlato! Stejně jako výše zmíněná Kačka, Luki ještě nastupoval v dalších 3 kategoriích. Skvělými výkony si ze všech domů dovezl medaili! V kopech na rychlost bronz, v poinfightingu rovněž bronz a ve speciálních technikách – nopi chagi si trošku smolně vysloužil i tak velmi cenné stříbro. Smolně proto, že se soupeřem, který vyhrál zlato, se rozeskakovali shodně tak dlouho, až musela rozhodnout samotná výška těchto borců, a protože Luki byl asi o cenťák vyšší, bral zmíněné stříbro. To mu nejspíš vzalo i titul nejúspěšnějšího mladšího žáka závodu. I přes zklamání se Luki nevzdává a bude se o další poháry prát všude možně. Za první den tak Lukáš s Katkou pro náš oddíl vybojovali zlato, 2x stříbro a 2x bronz.

V neděli jsme měli na řadě starší žáky a to Sašu Koláčkovou a Marka Dudu. V sestavách nejdříve drtila své soupeřky Saša a bez ztráty jediné vlaječky vyhrála svou kategorii. Na tu navázal Marek, který rovněž jako Luki měl sloučenou kategorii i s vyššími pásy, a i Marek tuto kategorii ovládl a bral zlato! Oba dále startovali v kategoriích: kop do výšky (nopi chagi), pointfighting, lightcontact. Zde se povedlo pouze Markovi vybojovat bronz v pointfightingu.

Nutno dodat, že jsou to opravdu cenné zkušenosti. Polští závodníci jsou draví a na rozdíl od českých závodů, středový rozhodčí téměř nezasahuje do boje. Na pravidlo 2 úderů není příliš brán zřetel, stejně tak při vykročení z ringu se udávají trestné body až ve chvíli, kdy zápasníci dokončí kombinace – i když je to i 0,5m za ringem. Z těchto důvodů naši závodníci byli místy bezbranní. Nicméně naši žáci vybojovali ve 4 lidech celkem 3x zlato, 2x stříbro a 3x bronz. Velmi úspěšná výprava!

Současně byli naši členové také ve Slovinsku, kde se konaly mezinárodní závody A -class SLO OPEN 2019. Náš oddíl zde reprezentovali Vojta Kropáč a Radka Dudová. Vojta startoval v kategorii Tul II. dan, kde s přehledem porazil všechny své soupeře a zaslouženě vyhrál zlatou medaili. Radka následovala Vojtu a v kategorii Tul modrých pásků také zvítězila. Oba si také domů přivezli bronzovou medaili z Matsogi.

Aby toho tento víkend nebylo málo, proběhla v sobotu 16.11. v tělocvičně na 7.ZŠ exhibice našich taekwondistů v rámci „SLAVNOSTÍ BOJOVÝCH UMĚNÍ“. Na akci nabité bojovníky z celého kraje se předvedla skupina 12-ti statečných, kde byly zastoupeni muži i ženy ve všech věkových kategoriích od žáčků až po veterány. Předvedli zde prakticky všechny disciplíny našeho krásného Taekwonda a jelikož to jsou již ostřílení borci a svá vystoupení jsou schopni předvádět na té nejvyšší úrovni, sklidili s ní veliký aplaus od všech návštěvníků. Děkujeme všem zúčastněným a příští rok se zase těšíme!