Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství Evropy 2019 – 3., 4. a 5. závodní den

Třetí soutěžní den (pátek 5.3.)

V pátek se konečně dostala ke slovu naše Kačka Kolářováááá. A byla to krasojízda. Své soupeřky jednu po druhé porážela naprosto precizními sestavami až se dopracovala do finále s ruskou závodnicí. S tou nakonec prohrála, ale její výkon byl úctyhodný a je z toho alespoň krásné stříbro.

O něco později Kačka opět úřadovala na vedlejším ringu se s vým týmem seniorek, se kterými se probojovala až do finále v technických sestavách týmů. Ve finále ale podlehly ruskému týmu a Kačka si tak na konto přidala další stříbrnou medaili.

Vendina váhovka se tento den také rozjela. Venda byla velmi koncentrovaná a předvedla pěkné zápasy ve skupině, ze které se jí bohužel nepovedlo postoupit díky prohře s ruskou závodnicí. Venda přesto, že je spíše technická závodnice v posledních dnech připravy udělala také velký progres v boji, bohužel ostatní státy jsou v těchto disciplínách jako ryba ve vodě a nám chybí zkušenosti, které oni mají .

Tento den se měla rozběhnout také váhovka od Vojty Kropáče, jenomže závody byly stále s minimálně 3 hodinovým zpožděním a Vojta tedy zůstal zatím ,,na ocet”. Na závěr dne ještě proběhl vyhlašovací ceremoniál a češi přebrali medaile za minulý den. Několikrát hrála česká hymna a nám opět srdce zaplesalo když se rozezněla.

Čtvrý soutěžní den (sobota 6.4.)

Vojta se konečně dostal na řadu. Trvalo však celý den než došlo v kategorii na jeho zápas. Je to nejnabitější kategorie u juniorů. Vojtík měl hned v prvním kole zkušeného bojovníka a mistra světa z Běloruska, se kterým měl velmi vyrovnaný zápas. Vojta měl první kolo lehké vedení, ale ve druhém si ho bělorus párkrát nabodoval a pohlídal si vedení až do konce zápasu. Vojta tedy nakonec prohrál, ale rozhodně byl jeho výkon famózní. Následně ho čekaly ještě další dva zápasy – jeden se španělem a jeden s rumunem. Vojta s přehledem oba vyhrál a zajistil si tak postup ze skupiny. Jeho kolega Jan Veškrna (Sonkal Praha) byl ve stejné váhové kategorii a taktéž s velmi dobrým výkonem postoupil ze skupiny. Pro tento den byla soutěž ukončena a kluci si tak museli počkat na osmifinálové zápasy na zítřek.

Ještě je potřeba vyzdvihnout výkon opět naší dlouholeté závodnice Kačky, která se dnes dostala k boji. Kačka s přehledem porazila rusku ve své skupině a poté jí čekala závodnice z Řecka. Na tu jí bohužel síly nestačily, nicméně díky výhře nad ruskou si zajistila postup ze skupiny a následné třetí místo. Gratulace!

Během těchto dvou dní se také pralo hodně českých závodníků, především v juniorským kategoriích. Ještě je třeba zmínit Terku Tobolovou z Karviné, která se probojovala ke krásné bronzové medaili a také Anežku Čurdovou, která po třetí po sobě vyhrála svou kategorii na ME. Obrovská gratulace!

Pátý soutěžní den (neděle 7.4.)

Poslední soutěžní den byl nejnabitějším dnem ze všech. Spousta kategorií, především veteránských, zůstala nerozjetých z předešlých dnů. Dopoledne měl ještě náš Honza Veškrna (Sonkal Praha) osmifinálový zápas a poté semifinále. Honza porazil v osmifinále běloruského závodníka a měl už jistou placku. V semifinále bohužel po několika remízách prohrál na boj na jednu techniku s řekem. Bylo to velmi napínavé semifinále a Honza má zaslouženou bronzovou medaili z ME. Stejně tak náš Vojta Kropáč postoupil v této kategorii ze skupiny do osmifinálového rozlosování. Ten měl proti sobě v osmifinále taktěž řeckého závodníka. Vojta si vedl velmi dobře v prvním kole, ale opět druhé kolo bylo pro něj rozhodující. Řek měl více zkušeností a věděl si s Vojtou rady. Vojta bohužel vypadl těsně před medailovým umístěním.

Poslední den jsem hodně koučoval i seniorské závodníky a někteří si vedli velmi dobře. Naše Janča Krušinová měla ve skupině Estonku a Velšanku. S velšankou si bez větších potíží poradila a poté jí čekala estonka. S tou měla Janča trochu obtíž a nedařilo se jí bodovat tak, jak by si představovala. Zápas byl velmi těsný ale nakonec se misky vah přiklonily na stranu estonky. Janči bohužel jedna výhra nestačila na postup ze skupiny. Přesto má Janča velmi dobře našlápnuto a na první seniorské závody je to hodně solidní výkon.

Pár želízek jsme ale stále měli v ohni. Naše Venďa a Vojta společně s Honzou Zachrdlou (Milovice) měli secvičenou velmi dobrou sebeobranu.  Jejich scénka měla velký úspěch a především u diváků sklidili aplaus. Poté jsme čekali na verdikt rozhodčích, kteří výkon ocenili na 50 bodů. V sebeobraně se hodnotí realističnost, choreografie apod. Bulharský tým ale dostal stejné bodové ohodnocení a tak ještě muselo proběhnout finále mezi námi a bulharským týmem. Na třetím místě se se 49 body umístili ukrainci. Druhé kolo bylo ještě o něco lepší než to první. Vendi vyšly všechny povinné techniky, kluci krásně padali a nakonec z toho bylo úžasných 55 bodů! Poté jsme čekali na bulharský tým, který měl sebeobranu také o malinko lepší než v prvním kole. Byla to dlouhá chvíle napětí……51 bodů pro Bulharsko. Češi jsou první! Joooo! Z dálky se rozezněl hukot českého týmu a následné ,,Kdo neskáče není čech – HOP, HOP, HOP”! Po této slávě ještě tým juniorek a juniorů připravil pro Venďu velkého hobla. Radost z této medaile byla nepopsatelná. A my si do FM připsali další titul!

Odpoledne čekaly zlata ještě na naše veteránské závodníky. A že jich tam padlo. Rovných pět! Veteráni posbírali co se dalo. Týmové tuly, wirok, individuální matsogi hned dvakrát a jednou individální wirok.

Tím jsme grandiózně zakončili poslední soutěžní den a přidali na české konto 6 zlatých medailí z nichž na jedné měli ve velké míře zásluhu naši taekwonďáci z fajneho mjesta.

Celkové skóre našich borců z Frýdku-Místku na Mistrovství Evropy 2019 v Itálii.👏👏👏

1. místo – Vojtěch Kropáč, technické sestavy (týmy)
1. místo – Jana Krušinová, speciální techniky (týmy)
1. místo – Vendula Bluchová, speciální techniky (týmy)
1. místo – Vendula Bluchová a Vojtěch Kropáč (ženská juniorská sebeobrana 1:2)

2. místo – Kateřina Kolářová, technické sestavy (individuální)
2. místo – Kateřina Kolářová, technické sestavy (týmy)
2. místo – Vendula Bluchová, technické sestavy (týmy)
2. místo – Vojtěch Kropáč, speciální techniky (týmy)
2. místo – Vojtěch Kropáč, (mužska seniorská sebeobrana 1:3)

3. místo – Kateřina Kolářová, matsogi (individuální)
3. místo – Vendula Bluchová, technické sestavy (individuální)
3. misto – Katka Kolářova a Jana Krušínová, matsogi (týmy)

Obrovská gratulace všem!

Naše výprava z česka byla velmi úspěšná a celkově jsme se mezi státy umístili na 4. místě!!!! BRAVOOOOOOO‼️‼️‼️