Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Czech open 2018

V pátek 16.3. se celkem 15 závodníků se svými trenéry vypravilo do, nám již známého Nymburku, na Czech Open 2018. Jedná se o evropskou prestižní soutěž, která byla letos poprvé zařazena mezi 6 vybraných evropských soutěží, tzn. je označena jako „EITF A-Class tournament“. To znamená především hojnou mezinárodní účast a vysokou kvalitu soutěže. Nutno dodat, že se blíží Mistrovství Evropy, a proto je tato soutěž brána také jako testovací, v některých případech i nominační, pro všechny členy české státní reprezentace.

Od ledna se náš oddíl intenzivně na závody připravoval, nakonec byl ale počet našich frýdecko-místeckých závodníků oslaben kvůli zraněním a hlavně řádícím chřipkám.
Hned po příjezdu do Sportovního centra Nymburk jsme se zdárně zaregistrovali, jeli se ubytovat a odpočinout si před prvním závodním dnem, kdy byli na programu žáci a senioři.

V sobotu po zahájení soutěže nastoupil první žákovský závodník Lukáš Daněk. V kategorii mladších žáků zelených pásků se probojoval až do finále. Po krásném výkonu Luki skončil na stříbrné příčce. Jeho starší kolega, starší žák Jakub Šperka, měl rovněž nabitou zelenou kategorii a porážel své soupeře až do finále, kde byl poražen a vybojoval další stříbro pro náš oddíl. Posledním žákovským želízkem byla naše starší žákyně Saša Koláčková. I přes skvělý výkon neprošla prvním kolem a veze si další závodní zkušenost a rady, co zlepšit do příště.

V seniorských kategoriích jsme zastoupení v seniorech v podobě aktuálního reprezentanta Dalibora Pantlíka (II.DAN) a exreprezentanta Davida Chlebka (III.DAN). Kluci měli těžké losy a bohužel se jim, i přes výbornou technickou úroveň, nepodařilo projít prvním kolem. David dále kvůli zranění v ostatních disciplínách nepokračoval, Dalibor se však ještě připravoval na sportovní boj. V prvním kole narazil na slovinského soupeře, se kterým už se v ringu potkal potřetí. Ani tentokrát se mu nepodařilo Slovince porazit. Dalibor však doufá v lepší zítřky, neustále na sobě maká a brousí si na Slovince zuby za měsíc na ME. V seniorkách měla premiéru naše zkušená závodnice, rovněž seniorská reprezentantka, Jana Krušinová (I.DAN). Ta v sestavách černých pásků dosáhla na bronzovou medaili. V sportovním boji v kategorii -58kg podlehla v prvním kole starší „kolegyni“ z reprezentace a na medaili tedy nedosáhla. Jana však předvedla skvělý a vyrovnaný souboj a ještě má všem hodně co ukázat. Tím pro nás skončil první soutěžní den.

V neděli byli na programu junioři. V modrých páscích se předvedli Petr Cholevík a Dominik Musial. Peťa prošel prvním kolem, v druhém byl poražen. Za to Dominik si prorazil cestu až do finále, které se mu však nepodařilo proměnit ve zlato a skončil na krásném druhém místě. V mladších „modrých“ juniorech nastupoval Richard Rožnovský. Ten vyhrál první kolo, ve druhém byl zastaven a na medaili nedosáhl. Ve stejném čase běžela kategorie mladších juniorů černých pásů. Do finále se probojovali oba naši závodníci a tak nás čekalo frýdecko-místecké finále v podání Vojty Kropáče a Mariána Hlavatíka. Ze zlaté medaile se nakonec mohl radovat Vojta. Marián se během sestav zranil, něco se mu „šouplo“ v koleni a z dalších disciplín byl vyřazen. Dalším závodníkem byl v červených páscích Štěpán Holák. Tomu se bohužel nepodařilo postoupit a veze si domů podněty ke zlepšení. Další „černý“ junior, Vojtěch Foldyna, startoval poprvé ve vyšší kategorii – starší junioři II.DAN. Vedl si skvěle a dostal se až do finále, kde ale podlehl slovinskému závodníkovi. Vojta se tak může těšit ze stříbrné medaile. Ve starších juniorkách nás reprezentovaly Vendula Bluchová (I.DAN) a Vendula Mertová (I.DAN). Holky předváděly téměř bezchybné výkony a tím pádem se mohlo konat další F-M finále. Vítězně z něj odešla Vendula Bluchová. Obě holky jsou aktuálními reprezentantkami a doufají v nominaci na individuální sestavy. Tímto výkonem a vítězstvím mezi všemi ostatními reprezentantkami si k tomu důrazně „našláply“.

Ve sportovním boji nejdříve nastoupili modří junioři. Statečně se prali do poslední vteřiny se svými soupeři, ale na vítězství bohužel ani jeden nedosáhl. Kluci však můžou být spokojení, vezou si velkou pochvalu trenérů a slibnou budoucnost. Mladší junior Vojta Kropáč porazil své dva soupeře, v boji o finále však prohrál se slovinským závodníkem a po zlatu ze sestav bere i bronz z boje. V juniorkách nastoupila odhodlaně do zápasu Vendula Mertová. Hned v prvním kole proti ní nastupovala další česká reprezentantka, úřadující Mistryně Evropy. Vendy však musela kvůli zranění kotníku zápas skrečnout. Za to naše druhá bojovnice Vendy Bluchová se probojovala až do finále, kde na ni rovněž čekala kolegyně z reprezentace. Tam už Vendy na soupeřku nestačila a po zlatu ze sestav si vybojovala cenné stříbro z boje.

V kategorii speciálních technik se podařilo umístit mladšímu juniorovi Vojtovi Kropáčovi na skvělém druhém místě a v boji o třetí příčku ve starších juniorech si to rozdali Vojta Foldyna a Dominik Musial. Nakonec se z bronzu radoval Vojta.

Na konci soutěže byli ještě vyhlášeni nejúspěšnějí závodníci. Vojta Kropáč se stal se ziskem 1 zlaté, 1 stříbrné a 1 bronzové nejúspěšnějsím mladším juniorem!

V celkovém součtu jsme získali 2 zlaté, 8 stříbrných a 5 bronzových medailí, za což patří našim závodníkům velká gratulace! Nejbližšími soutěžemi bude Mistrovství Evropy tak trochu jinak, která je věnována našim nejmenším žákům a dále Mistrovství Evropy juniorů, seniorů a veteránů v Talinu.