Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

SONKAL OPEN 2021

V sobotu 25.9. se po dlouhé době konečně podařilo zrealizovat závody, a to Sonkal Open 2021 v Praze. Náš oddíl neváhal a na soutěž se vypravil v počtu 10 závodníků. Soutěžilo se ve 2 disciplínách – technických sestavách a ve sportovním boji. Pro obě disciplíny platil systém skupin neboli každý s každým.

Obavy z delšího „nezávodění“ se nenaplnily a naši členové pro Frýdek-Místek odvedli kus práce a posbírali slušný počet medailí.

Jako prvnímu se zadařilo Tomášovi Bastovi ve spojené kategorii mladších žáků 4.-1. kup. Zde prohrál jen 1 zápas a díky tomu bral stříbro. Tom pak v žácích zabojoval i ve sportovním boji a dosáhl ještě na bronzovou medaili. Dalším žákem, tentokrát starším, je Matyáš Macho, který si v kategorii zelených pásků poradil se všemi soupeři a patří mu cenné vítězství a zlatá medaile. Nutno zmínit výkon našeho nejmladšího závodníka, Lukáše Pustějovského, který sice na medaili nedosáhl, ale už v 7 letech sbírá zkušenosti z takovýchto turnajů.

Přesuneme se na juniorské kategorie, kde v mladších juniorkách, ve sloučené kategorii 8.-6. kup bojovala Kateřina Teslíková. Ta se skórem 2 výhry a 2 prohry dosáhla na bronzovou medaili. Další zástupkyní mladších juniorek byla Kateřina Kadlubcová, která v sestavách předvedla krásný výkon a se 3 výhrami a 1 prohrou dosáhla na stříbro. Ve sportovním boji pak připsala další stříbrnou medaili a to po 1 výhře a 1 prohře. V mladších juniorech sbíral zkušenosti Daniel Herok. Ten i přes pěkné výkony, zejména ve sportovním boji, tentokrát na medaili nestačil. V nabité kategorii červených pásků poráželi jednoho soupeře za druhým naši zkušenější mladší junioři Marek Duda a Lukáš Daněk. Ze vzájemného souboje vyšel vítězně Marek, takže zlato bylo na krk zavěšeno jemu a Lukimu krásné stříbro. Přejdeme u nich rovnou i na sportovní boj, kde si Luki prohru v sestavách vynahradil a vyhrál svou kategorii. Marek měl velmi vyrovnané boje a se stavem 1 výhra a 2 prohry bere ke zlatu ze sestav ještě i bronz z boje.

Z věkové kategorie seniorů jsme měli 2 závodníky, Lucii Obornou a Mariána Hlavatíka. Lucce se podařilo v sestavách červených pásků vybojovat bronzovou medaili. V boji ji čekala jedna soupeřka, na tu však Lucka nestačila a za svůj bojovný výkon si veze domů ještě i stříbro. Zlatou tečku našemu oddílu zasadil Marián Hlavatík, kde v konkurenci černých pásků, nikomu nedal pochybovat a tak dovezl domů jednoznačné zlato. Ve sportovním boji měl, stejně jako Lucka, jednoho soupeře. S tím si taky ve dvou kolech poradil a vyhrál tak své druhé zlato.

Pro náš oddíl slušná sbírka medailí a pro naše závodníky jedinečná generálka před nadcházejícím víkendem, kdy proběhne nejvyšší národní soutěž, a to Mistrovství České republiky barevných pásků v Ostravě. Těšíme se na účast a další výkony frýdeckomísteckých bojovníků!

Závěr školního roku (aktualizace k 20.6.).
– 22.6. a 23.6. – tréninky dle klasického rozpisu (zkoušky se přesouvají) – poslední společné trénink v tělocvičně v tomto školním roce
– 24.6. – společné odpoledne pro všechny taekwonďáky, v 16h sraz u splavu (Ke Splavu 2308)

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

Videosestřih o TKDFM