Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek na Poháru Českého svazu Taekwon-do ITF

napsal: Filip Gavlas a Kateřina Kolářová

V pátek 13.2.2015 se osmičlenná výprava frýdecko-místeckého oddílu vydala do Nymburku na první letošní soutěž – Pohár Českého svazu Taekwon-do ITF.

Soutěž začala 14.2. v sobotu ráno technickými sestavami žákyň. V této kategorii startovala naše dlouholetá úspěšná závodnice Vendula Bluchová. Ta s přehledem vyhrála všechny své zápasy a stanula na stupni nejvyšším.

Po žácích následovaly juniorské kategorie. V červených páscích se snažily probojovat mezi svými soupeřkami Jana Krušinová a Valerie Holáková. Bohužel na soupeřky tentokrát nestačily, ale jejich motivace k tréninku se o to více zvýšila, protože zjistily, kde jsou jejich rezervy. V chlapeckých kategoriích jsme měli mimo naše současné reprezentanty Dalibora Pantlíka a Matěje Svobody i juniorského nováčka Vojtěcha Foldynu. Ten ve své nové kategorii měl k medaili velice blízko, ale těsným výsledkem 3:2 skončil na bramborovém 4. místě. Na první start ve starší skupině je to určitě dobrý výsledek. V kategorii černých pásků se Dalibor a Matěj utkali po boku svých kolegů z reprezentace, s kterými se na tuzemských soutěžích často střetávají. Po velice vyrovnaných soubojích vzešla jedna stříbrná medaile pro Dalibora. Matěj své kvality také potvrdil, ale tentokrát jeho výkon na stupně nestačil.

Jako poslední se v technických sestavách předvedly dvě naše seniorky – Kateřina Kolářová (současná reprezentantka ČR) a „čerstvá“ seniorka Monika Burdová. Monika byť nedosáhla na medaili předvedla velice solidní výkon a technicky překonala především sama sebe. Katka, pravidelně obsazující přední příčky, po velmi těsných výsledcích se svými soupeřkami z řad reprezentace dosáhla nakonec na 3. místo.

V odpoledních hodinách se rozjela disciplína sportovní boj, která opět začínala kategoriemi žákyň. Naše žákyně Vendulka opět zabodovala a svým soupeřkám nedala jedinou šanci zpochybnit její skvělou závodní formu a dravost. S přehledem vyhrála svou kategorii, čímž se stala se dvěma zlatými medailemi nejúspěšnější žákyní soutěže, což je vrchol závodnického umu.

Juniorky Jana a Valerie startovaly ve stejné váhové kategorii. Valerie bojovala na úrovni svých nejlepších možností, ale tento výkon v nabité ,,váhovce‘‘ bohužel nestačil. Jana naopak ve velké konkurenci dokázala prorazit a porazila i současnou reprezentantku a díky tomu tuto kategorii vyhrála, čímž potvrdila svůj profil úspěšné bojovnice.

Kategorie našeho nejmladšího juniora byla spojena s vyšší, což zapříčinilo, že Vojta nastupoval do prvního kola s výškovou a váhovou nevýhodou. Přesto že Vojta nastupoval dobře motivován a dle slov kouče by tohoto soupeře i přes hendikep zdolal, zápas pro něj skončil už v první minutě nepříjemným soupeřovým kopem do krku. Vojta i přes tento tvrdý zásah chtěl dále pokračovat, jeho tělo mu to však nedovolilo. Následně po této události nastoupil ve stejné kategorii Dalibor, který se soupeři zúčtoval a přestože jeho výkon byl hodný prvního místa, skončil s bronzovou plackou. Souběžně na druhém ringu bojoval poprvé v těžší kategorii Matěj. Se svými soupeři si hravě poradil, až na poslední souboj, který byl velice vyrovnaný, ale rozhodčí nakonec pomohli soupeři ke zlatu a Matěj se musel spokojit se stříbrem.

Závěr dne patřil našim seniorkám Katce a Monice, které bojovaly ve stejné váhové kategorii. Monika svůj první start v seniorkách zvládla bravurně! S ostřílenými závodnicemi, mezi kterými byly i reprezentantky, vedla souboje velice vyrovnané a přesto, že nedosáhla na medaili, může být se svým výkonem nadmíru spokojena, což ji potvrdily i soupeřky. Třešničkou na dortu bylo skvělé zakončení soutěžního dne, o který se postarala Katka, která vybojovala kov nejcennější! I přes nemoc, s kterou zápasila ještě během tohoto týdne, se dokázala mezi silnou konkurencí dostat až k prvenství a potvrdila tak svou formu na tuto sezónu.

Celkově se Škole Taekwon-do ITF Frýdek-Místek nepodařilo probojovat na stupně nejlepších škol, ale velice těsně jej atakovala. Načež je nutno brát v potaz, že s 8 závodníky se nám podařilo získat 4 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile, což je nadmíru dobrá statistika! Vrcholem první poloviny soutěžní sezóny bude mezinárodní soutěž Czech Open (28.-29. března), na kterou se pilně připravujeme a naše škola zde bude mít již větší zastoupení.