Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Přípravné soustředění TKDFM před MČR 2014

napsala: Kateřina Birkášová

V pátek 7.11.2014 vyjeli členové závodního týmu Školy Taekwon-do ITF Frýdek-Místek již v ranních hodinách směr Rožnov pod Radhoštěm, kde probíhalo letošní víkendové přípravné soustředění před vrcholem sezóny, kterým je Mistrovství republiky v taekwondu ITF.

pripravne sousko all_2014Soustředění se zúčastnilo celkem 24 členů včetně jejich 5ti trenérů, z nichž dva také v pozici aktivních závodníků. Menší časový skluz jsme nabrali již v pátek při odjezdu, kdy jsme skončili, a to dle slov místních, na „konci světa“. Díky Barči Kotáskové jsme však dokázali nabrat zpět správný směr a dorazili jsme do krásného prostředí Hotelu Energetic a Penzionu Florian. Čekala na nás také prostorná sportovní hala, kde jsme měli všichni dostatek místa pro náš trénink.

Tréninky byly zaměřené, jak na technické diciplíny, tak sportovní boj. Trénovalo se 2-3x denně, kdy hodinový večerní trénink absolovovali první den společně všichni závodníci a druhý den jsme se již rozdělili na dvě skupinky, kdy žákyně a juniorky pocitvě makaly na týmových sestavách až do půl desáté večer a druhá skupina regenerovala v místních welness prostorách.

Počasí nám moc nepřálo a sluníčko vykouklo až teprve při našem nedělním odjezdu. Vzhledem k deštivému počasí byla také v sobotu zrušená tolik námi milovaná ranní rozcvička. Avšak ani druhá plánovaná rozcvička se nekonala a to z důvodu velkého nasazení devčat při téměř nočním cvičení – nemohly jsme nechat jít jen kluky, a proto se děvčata nakonec přece jen rozhodla rozšířit odměnu v podobě zrušené rozcvičky i na všechny ostatní účastníky soustředění.

O naše zraněné se vždy zodpovědně postarala naše dlouholetá trenérka závodního týmu Martina Řezáčová (pod jejím vedením jsme získali titul nejúspěšnějšího subjektu MČR 2011 a 2012), která v době svého „osobního volna“ ( vlastně v době volna dětí – trenéři žádné osobní volno na soustředění totiž nemají 🙂 ošetřovala bolístky všem, kteří to potřebovali.

Ráda bych tímto poděkovala Martině za přípravu tréninků a další pomoci se vším okolo soustředění a také trenérům Nele Chamrádové a Katce Kolářové a Filipovi Gavlasovi, kteří se zúčastní MČR také jako závodníci.

Během soustředění také proběhlo páskování tří členů naší školy a to Valerie Buzkové (na 6.kup), Štěpána Holáka (na 4.kup) a Mariana Hlavatíka (na 2.kup). Nejvyšší bodové hodnocení získal Marian, který si vycvičil krásných 66 bodů. Všichni tři se tedy budou moci pochlubit na MČR již svými novými barvami pásků. Gratuluji!!!

Děkuji všem za příjemnou amtosféru, která na tréninku i mimo něj panovala (např. čajové dýchanky na pokoji, případně téměř welness služby od Valerie B.)  a doufám, že si dobrou náladu a především chuť zvítězit ponecháte i na tento víkend, kdy se utkáme s 400 závodníky z 25 škol 🙂

Fotogalerie ze soustředění

Taekwondo Akademie 4 - 6 let

Taekwondo Nábor 7 - 13 let

Taekwondo pro dospělé

Kalendář akcí

Zář
29
Út
18:30 Regionální technický seminář
Regionální technický seminář
Zář 29 @ 18:30 – 20:00
Místo: Zámecký okruh 475/6a, Opava
Říj
2
09:30 Moravia OPEN 2020
Moravia OPEN 2020
Říj 2 @ 09:30 – Říj 4 @ 19:00
Místo: Ostrava Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde: Přihlásit se
Říj
10
So
08:30 Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Sonkal OPEN 2020 v taekwondu ITF
Říj 10 @ 08:30 – 20:00
Místo: Praha Propozice: Ke stažení zde Přihlášení a bližší informace zde:

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM