Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Pohár Českého svazu 2016

Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek se v pátek 12.2.2016 vydala do Nymburku. Nominován byl závodní tým TKDFM, který předvedl svou formu v plné síle. Celkově se naše škola umístila na PRVNÍM MÍSTĚ s 8 zlatými, 2 stříbrnými a 5 bronzovými medailemi!

IMG_9893

Po klasické čtyřhodinové jízdě do Nymburka společně s karvinskými závodníky  se jako obvykle konala registrace závodníků, kde vše proběhlo hladce a všichni se vlezli do svých váhových kategorií. Poté jsme se jeli ubytovat do nedalekého hotelu, kde jsme si krátce shrnuli taktiku, dobře se najedli a šli si odpočinout a nabrat síly na závodní den.

Druhý den začala soutěž tradičně žákovskými kategoriemi. Pohár českého svazu je jedna z mála soutěží, kde je využíván takzvaný systém ,,liga’’ , kde v kategorii bojuje každý s každým. Naší závodníci měli tudíž velice perný den a aby se dostali na vrcholné příčky museli zvítězit nad většinou svých soupeřů. Jako první se to povedlo Jolaně ,,Joly’’ Trubirohové, která nenechala nic náhodě a ve své kategorii nezaznamenala jedinou prohru – stala se vítězkou v disciplíně tul (technické sestavy). Naši žáci měli velice nabité kategorie a předvedli opravdu precizně zacvičené sestavy, bohužel v konečném skóre to nestačilo na medaili.

IMG_9654                                     Vendula Bluchová – technické sestavy juniorky I.DAN

Po žácích nastoupili proti svým soupeřům v technických sestavách junioři a juniorky. Jako první se blýskla naše malá velká Vendula ,,Vendy’’ Bluchová, která na této soutěži poprvé startovala mezi juniorkami. Opět všem vytřela zrak, když se hned jako novopečená juniorka probojovala až do finále. Tam nakonec těsně prohrála a skončila druhá! Další byl na řadě (podobně jako Venda – nově v juniorské kategorii) Štěpán Holák. Své soupeře porážel hlava nehlava, až na jediného se mu povedlo všechny vyřadit a nakonec získal bronz! Dále se probojoval do finále ostřílený závodník Dalibor ,,Dája’’ Pantlík, který nenechal nic náhodě a ,,vytulil’’ (rozuměj: vybojoval v technických sestavách) zlato. Stejně tak ve zlatokopectví pokračovali naši seniorští závodníci, kdy David ,, Dave’’ Chlebek, taktéž nově ve vyšší kategorii, porazil všechny své soupeře. Podobně se vyšvihla Adéla ,,Aďa’’ Moravcová na nejvyšší stupínek porážkou většiny svých soupeřek.

V odpoledních hodinách se rozjelo matsogi (sportovní boj). Do ringu se vrhli Vojta Kropáč, Richard Rožnosvký a Marian Hlavatík. Naši žáci měli velice vyrovnané boje se svými soupeři a většinu z nich poráželi. Ríša a Vojta nakonec museli bojovat proti sobě o třetí místo a z tohoto duelu vzešel vítězně Vojta (bronz). Marian ve své kategorii uměl své soupeře místy zdolat, ale k vítězství chybělo pár bodů. Naše žákyně Jolana opět ukázala svou formu a znovu s přehledem porazila všechny své soupeřky, podobně jako v tulech. Připsala si tak již druhou zlatou medaili. Dále se pokoušeli prosadit i naši junioři. Dalibor a Matěj ve svých kategoriích mnoho špičkových závodníků a zkušeně se jim podařilo většinu zápasu vyhrát. Občas se ale štěstí překlopilo na druhou stranu a v případě Matěje to skončilo třetím místem a u Dalibora druhým místem. Velikým pozdvižením byla výhra naší Venduly Bluchové, která se vrhla do soubojů se svými juniorskými soupeřkami. Obrovský talent se opět ukázal a Vendula si po stříbrné medaili z technických sestav vybojovala zlato ve sportovním boji – úctyhodný výsledek na novou juniorku. Vendula Mertová ve své skvělé formě předvedla perfektní boje v kategorii, kterou naneštěstí sloučili s vyšší. Vendula měla místy výškový i váhový handicap, ale takto tvrdou bojovnici to nikterak neohrozilo a houževnatě si vydobyla 3. místo, na které může být právem pyšná. Nutno také zmínit zápasy Terezy Žabenské a Barbory Kotáskové, které se tvrdě praly o své místo. Jejich snažení ale utnuly zdravotní potíže, díky kterým musely, některé své souboje vynechat, což je připravilo o placku.

IMG_9749                                                Jolana Trubirohová – matsogi žákyně

O medaile se rvali i další naší závodníci – Vojta Foldyna měl velice blízko k poražení svého dlouholetého soka, nakonec mu ale odvaha ani velké nasazení v boji nepřinesly umístění. Podobně se snažil prodrat na výsluní i David Chlebek v seniorských bojích, ani tomu však síly nestačily na medaili. O to větší motivace je pro oba na další závody.

V závěru dne se ale štěstí přiklonilo na naší stranu a Katka Kolářová zkušeně porážela jednu soupeřkou za druhou, až nakonec došla ke zlaté příčce. Monika Burdová jí těsně sekundovala, bohužel v kategorii nabité zkušených bojovnic z reprezentace ji vítězství unikalo.

Na úplný závěr při vyhlašování bylo příjemným překvapením, že tři naše bojovnice se mimo jiné staly také nejúspěšnějšími závodnicemi tohoto šampionátu. Jolana Trubirohová se stala nejúspěšnější žákyní! Vendula Bluchová se stala nejúspěšnější juniorkou a Adéla Moravcová nejúspěšnější seniorkou!

IMG_9890

Velká gratulace všem závodníkům a hodně zdaru přeji i na dalších závodech, které nás čekají už za měsíc – CZECH OPEN 2016 (mezinárodní soutěž)!!

Napsal: Filip Gavlas